...

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری دارایی یا اقلامی است که با هدف ایجاد درآمد یا افزایش سرمایه خریداری شده است. وقتی شخصی کالایی را به عنوان سرمایه گذاری خریداری می کند، هدف این نیست که کالای مورد نظر را مصرف کند بلکه هدف آن استفاده در آینده برای ایجاد ثروت است. یک سرمایه گذاری همیشه مربوط به هزینه برخی از دارایی های امروز است – زمان، پول یا تلاش – به امید بازدهی بیشتر در آینده نسبت به آنچه در ابتدا انجام شده است.

به عنوان مثال، یک سرمایه گذار ممکن است اکنون یک دارایی پولی را خریداری کند با این ایده که دارایی در آینده درآمد حاصل خواهد کرد یا بعداً با قیمت بالاتر برای سود فروخته می شود.

روشهای کلیدی سرمایه گذاری

  • سرمایه گذاری دارایی یا اقلامی است که با این امید خریداری می شود که در آینده درآمدزایی کند یا ارزش آن را افزایش دهد.
  • یک سرمایه گذاری همیشه مربوط به هزینه برخی از دارایی های امروز است (زمان، پول، تلاش و غیره) به امید بازدهی بیشتر در آینده نسبت به آنچه در ابتدا انجام شده است.
  • یک سرمایه گذاری می تواند به هر مکانیزمی که برای تولید درآمد در آینده استفاده می شود، از جمله اوراق قرضه، سهام، املاک و مستغلات یا تجارت، و سایر مثالها اشاره داشته باشد.

نحوع عملکرد یک سرمایه گذاری

عمل سرمایه گذاری با هدف ایجاد درآمد و افزایش ارزش در طول زمان انجام می شود. یک سرمایه گذاری می تواند به هر مکانیزمی که برای ایجاد درآمد در آینده استفاده می شود، اشاره داشته باشد. این شامل خرید اوراق قرضه، سهام یا املاک و مستغلات، از جمله نمونه های دیگر است. علاوه بر این، خرید ملکی که می تواند برای تولید کالا استفاده شود، می تواند یک سرمایه گذاری محسوب شود.

به طور کلی، هر اقدامی که به امید افزایش درآمد در آینده انجام شود نیز می تواند یک سرمایه گذاری تلقی شود. به عنوان مثال، هنگام انتخاب تحصیلات تکمیلی، هدف اغلب افزایش دانش و ارتقا مهارت ها (به امید تولید درآمد بیشتر) است.

از آنجا که سرمایه گذاری ( سرمایه گذاری در انگلستان ) به سمت پتانسیل رشد یا درآمد آینده معطوف است، همیشه یک سطح خطر مشخصی در ارتباط با یک سرمایه گذاری وجود دارد. یک سرمایه گذاری ممکن است هیچ درآمدی نداشته باشد یا در طول زمان در واقع ارزش خود را از دست بدهد. به عنوان مثال، این احتمال نیز وجود دارد که شما در شرکتی سرمایه گذاری کنید که در نهایت ورشکسته شود یا پروژه ای که محقق نمی شود. این روش اصلی است که پس انداز را می توان از سرمایه گذاری متمایز کرد: پس انداز انباشت پول برای استفاده در آینده است و هیچ خطری ندارد، در حالی که سرمایه گذاری عمل اهرم پول برای سود بالقوه آینده است و خطراتی را به همراه دارد.

انواع سرمایه گذاری ها

سرمایه گذاری های اقتصادی

در داخل یک کشور، رشد اقتصادی به سرمایه گذاری ها مربوط می شود. وقتی شرکت ها و سایر نهادها به شیوه های مناسب سرمایه گذاری در تجارت روی می آورند، به طور معمول منجر به رشد اقتصادی می شود.

به عنوان مثال، اگر نهادی در تولید کالا مشارکت داشته باشد ، ممکن است تجهیزات جدیدی را تولید یا خریداری کند که به آن امکان می دهد کالاهای بیشتری را در مدت زمان کوتاه تری تولید کند. این امر می تواند کل تولید کالای تجاری را افزایش دهد. این افزایش تولید در ترکیب با فعالیت های بسیاری از نهادهای دیگر، می تواند باعث افزایش تولید ناخالص داخلی (GDP) کشور شود.

سرمایه گذاری بانکی

یک بانک سرمایه گذاری خدمات متنوعی را به افراد و مشاغل ارائه می دهد، از جمله خدمات بسیاری که برای کمک به افراد و مشاغل در روند افزایش ثروت آنها طراحی شده است.

بانکداری سرمایه گذاری همچنین ممکن است به یک بخش خاص بانکی مربوط به ایجاد سرمایه برای شرکتهای دیگر، دولتها و سایر نهادها اشاره داشته باشد. بانک های سرمایه گذاری تعهدات جدید بدهی و سهام خود را برای انواع شرکت ها، کمک به فروش اوراق بهادار و کمک به تسهیل ادغام و سازماندهی مجدد و معاملات واسطه برای موسسات و سرمایه گذاران خصوصی. بانک های سرمایه گذاری همچنین ممکن است به شرکت هایی که برای اولین بار در نظر دارند سهام را به صورت عمومی منتشر کنند، مانند عرضه اولیه (IPO)، راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.