...

شهرهای کانادا

شهرهای کانادا : کانادا کشوری واقع در آمریکای شمالی و متشکل از 10 استان و سه قلمرو می باشد.شهرهای کانادا به دلیل دارا بودن کیفیت بالای زندگی،هرساله پذیرای مهاجران زیادی از سراسر دنیا هستند.پایتخت این کشور اتاواست که یکی از بزرگترین شهرهای کانادا و پاکیزه ترین پایتخت های جهان می باشد.
کشور کانادا از نظر وسعت دومین کشور بزرگ دنیا پس از روسیه می باشد؛با این حال جمعیت آن حدود یک پنجم روسیه است!از این رو این کشور همواره یکی از مهاجرپذیر ترین کشورهاست.

آشنایی با شهرهای کانادا

آب و هوای این کشور در اکثر نقاط سرد و قطبی است.اما در شهر ونکور که در جنوب غربی کانادا واقع شده آب و هوای معتدل و دل پذیری وجود دارد که به همین دلیل این شهر تبدیل به یکی از پرمتقاضی ترین شهرها برای مهاجرت شده است.
از آن جا که هر یک از شهرها و ایالت ها از لحاظ فرهنگی،اقتصادی،آب و هوایی و… با یکدیگر متفاوت هستند،بهتر است هر فرد قبل از اخذ هر تصمیمی اطلاعات کافی درباره ی شهرهای کانادا کسب نماید.

بهترین شهرهای کانادا کدام اند؟

افرادی که تصمیم به مهاجرت می گیرند معمولا به دنبال یافتن بهترین شهر برای زندگی هستند.معمولا انتخاب بهترین شهرهای کانادا برای زندگی،برای هر فرد امری نسبی می باشد.هرکس با توجه به شرایط آب و هوا،شرایط کار و درآمد،تعداد ایرانیان حاضر یا داشتن اقوام در آن شهر و… محل زندگی مناسب خود را انتخاب می نماید.
Moneysense یک مجله انلاین و وب سایت اقتصادی و زندگی کانادایی است که در سال 1999 تشکیل شد. این مجله با مقایسه ی تمام 209 شهر کانادا،بهترین شهرهای کانادا را از لحاظ کیفیت زندگی و استانداردهای جهانی معرفی نموده است.
ما در این مقاله برای سهولت بخشیدن به کار متقاضیان،خصوصیات برخی از شهرهای نام برده شده توسط این مجله انلاین را به اختصار توضیح داده ایم.


• شهر بوشرویل در ایالت کبک

شهر بوشرویل کانادا واقع در ناحیه مونترژی در استان کبک،شهری کوچک و کم جمعیت و با طبیعتی زیبا می باشد.بوشرویل با مرکز شهر مونترال نیز فاصله ی کوتاهی دارد.حدود 90 درصد جمعیت این شهر به زبان فرانسوی صحبت می کنند.

با توجه به نزدیک بودن بوشرویل به کلان شهر مونترال،وضعیت اقتصادی این شهر نیز در شرایط مناسبی قرار دارد.از دیگر عواملی که این شهر را به بهترین شهر کانادا برای زندگی تبدیل کرده است،پایین بودن نرخ بیکاری،درآمد بالا نسبت به هزینه ها و آب و هوای معتدل می باشد.


• شهر اتاوا در استان اونتاریو

اتاوا پایتخت کشور کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور است.مردم اتاوا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند.این شهر در سال 2016 برای پنجمین سال متوالی توسط مجله مانی سنس به عنوان بهترین شهر کانادا برای زندگی انتخاب شد اما در حال حاضر در رتبه ی دوم قرار گرفته است.
شهر اتاوا به دلیل دارا بودن اقتصاد قوی و درآمد بالا،سیستم حمل و نقل عمومی با کیفیت،آب و هوای معتدل و پاکیزه و عوامل فرهنگی،یکی از پرمتقاضی ترین شهرهای کشور کانادا برای زندگی مهاجران می باشد.


• شهر برلینگتن در انتاریو
• شهر سنت آلبرت در آلبرتا
• شهر بلینویل در کبک

این سه شهر نیز به ترتیب در رتبه ی سوم،چهارم و پنجم قرار گرفته اند.عواملی که در این رتبه بندی ها تاثیر بسازایی دارند شامل پایین بودن نرخ بیکاری و میزان جنایت،دستمزد بالا برای کار و شرایط اقتصادی می شود.

جالب است بدانید در این دسته بندی شهر مونترال که یکی از کلان شهر های کشور کاناداست،در رتبه ی 161 قرار دارد.شهرهای ونکور و تورنتو نیز به ترتیب در جایگاه چهل ششم و سی و پنجم قرار دارند.

ویزای تحصیلی کانادا


ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی

پرداخت هزینه های زندگی معمولا یکی از بزرگ ترین دغدغه های افرادی است که قصد مهاجرت دارند.هزینه ها از شهری به شهر دیگر با توجه به نرخ اجاره،هزینه زندگی و دستمزدها متفاوت است.اکثر تازه مهاجران ترجیح می دهند ارزان ترین شهرهای کانادا را برای زندگی انتخاب کنند.در ادامه به معرفی برخی از این شهرها می پردازیم:


شربروک، کبک (Sherbrooke, Quebec):

شربروک ارزان ترین شهر برای زندگی در بین همه ی شهرهای این کشور است که در 160 کیلومتری شهر مونترال قرار دارد.این شهر از نظر وسعت ششمین شهر بزرگ در ایالت کبک می باشد.گرچه شربروک دارای چندین دانشگاه و موسسه آموزشی می باشد اما میانگین هزینه های زندگی در این شهر تقریبا 15 درصد کمتر از میانگین جهانی است.به همین خاطر جزء شهرهای دانشجویی محسوب گردیده و به دلیل هزینه های پایین دانشجویان زیادی را در خود جای داده است.

هزینه ی زندگی در شهر شربروک برای هر نفر بدون در نظر گرفتن اجاره خانه حدودا 885 دلار است.

مونکتون، نیو برانزویک (Moncton, New Brunswick):

مونتکون شهری واقع در استان نیوبرانزویک کانادا و با جمعیتی در حدود 140 هزار نفر می باشد.مونتکون یکی از شهرهای دو زبانه ی کشور کاناداست که حدود 70درصد مردم آن به زبان انگلیسی و بقیه به زبان فرانسوی صحبت می کنند.پس از کبک،مونتکون دارای بزرگ ترین دانشگاه فرانسوی زبان است.

به دلیل وجود اقتصاد قوی و کسب و کارهای بین المللی،وضعیت کار و درآمد در این کشور در سطح مناسبی قرار دارد و هزینه ها نسبت به درآمد پایین می باشد.به همین دلیل مونتکون دومین شهر ارزان در کانادا محسوب شده و متقاضیان زیادی برای ورود به این کشور وجود دارد.

هزینه ی زندگی در شهر مونکتون برای هر نفر بدون در نظر گرفتن اجاره خانه حدودا 1100 دلار است.

سنت کاترینز، انتاریو (St. Catherines, Ontario):

ست کاترینز شهری کوچک در نزدیکی آبشار نیگارا می باشد.این شهر به دلیل دارا بودن طبیعت بسیار زیبا و دلنشین و وجود باغ ها و پارک های زیاد لقب (شهر باغ) یا garden city را به خود اختصاص داده است.میانگین هزینه های زندگی در این شهر تقریبا 1درصد کمتر از میانگین هزینه های ملی است و به همین دلیل تبدیل به یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی شده است.

هزینه ی زندگی در شهر سنت کاترینز برای هر نفر بدون در نظر گرفتن اجاره خانه حدودا 1500 دلار است.

لندن، انتاریو (London, Ontario):

ممکن است شنیدن نام لندن برای هر فرد یادآور شهر لندن در بریتانیای کبیر باشد و به نظر برسد هزینه های زندگی در این شهر بسیار بالا باشد.جالب است بدانید شهر لندن واقع در انتاریوی کانادا یکی از به صرفه ترین و ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی است.لندن با دارا بودن سیستم آموزشی و بهداشتی قوی،میزبان تعداد زیادی از پزشکان و دانشجویان می باشد.علی رغم وجود دو تا از بهترین دانشگاه های کانادا در این شهر،معمولا هزینه های زندگی و نرخ اجاره نسبت به مناطق دیگر انتاریو در سطح پایین تری قرار دارد.

هزینه ی زندگی در شهر لندن برای هر نفر بدون در نظر گرفتن اجاره خانه حدودا 1100 دلار است.


پرجمعیت ترین شهرهای کانادا

طبق آخرین آمار در سال 2020جمعیت کانادا با رشد 76هزار نفری،حدودا به 38میلیون نفر رسیده است.حدود 6 درصد از جمعیت این کشور متشکل از مهاجرانی است که برای ادامه ی زندگی،کانادا را به عنوان مقصد انتخاب کرده اند.برخی از استان های کانادا به دلیل ارائه خدمات بهتر،میزبان جمعیت بالاتری می باشند.در ادامه به معرفی بعضی از پرجمعیت ترین شهرهای کانادا می پردازیم.


• تورنتو

تورنتو پرجمعیت ترین شهر کانادا و چهارمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی می باشد.این شهر مرکز استان انتاریو و یکی از باکیفیت ترین شهرهای دنیا برای زندگی است.تورنتو با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 5.6 میلیون نفر،ملیت های گوناگون و متنوعی را در خود جای داده است.با توجه به این که تورنتو یکی از قطب های صنعتی،تجاری و گردشگری دنیا محسوب می شود،هرساله میزبان تعداد زیادی از مهاجران و گردشگران می باشد.


• مونترال

مونترال دومین شهر بزرگ در کشور کانادا پس از تورنتو است که در ایالت کبک قرار دارد.جمعیت این کلان شهر حدود 3.6 میلیون نفر می باشد.با اینکه زبان این کشور فرانسوی است اما دارای جمعیت قابل توجهی از افراد انگلیسی زبان می باشد.یکی از نکات جالب در رابطه با مونترال این است که این شهر پس از پاریس،پرجمعیت ترین شهر فرانسوی زبان جهان محسوب می گردد.


• ونکوور

سومین شهر پرجمعیت کانادا،شهر ونکوور واقع در استان بریتیش کلمبیا با جمعیتی حدود 2.5 میلیون نفر می باشد.ونکوور به دلیل برخورداری از سیستم آموزش،حمل و نقل و بهداشت و درمان عالی، یکی از 5 شهر برتر دنیا از لحاظ کیفیت زندگی و مورد علاقه ی مهاجران است.هم چنین این شهر یکی از مراکز اقتصادی و صنعتی برتر کشور کانادا می باشد.


• کلگری

یکی دیگر از پرجمعیت ترین شهرهای کانادا که در رتبه ی چهارم این رده بندی قرار دارد،شهر کلگری واقع در استان آلبرتا می باشد.این شهر با قرار داشتن در جنوب غربی کانادا،دارای آب و هوای معتدل و آفتابی است که همین امر سبب شده افراد زیادی علاقه مند به مهاجرت به کلگری شوند.جمعیتی حدود 1 میلیون و 200 هزار نفر در شهر کلگری اقامت دارند.


• ادمونتون

مرکز استان آلبرتا و پنجمین شهر پرجمعیت در این لیست ادمونتون با جمعیتی در حدود 1 میلیون نفر می باشد.ادمونتون به دلیل وجود طبیعت سرسبز و باغ ها و پارک های زیاد،یکی از زیباترین و خوش آب و هوا ترین شهرهای کانادا نیز به حساب می آید.وضعیت اقتصادی و بازار کار در شهر ادمونتون در سطح بالایی قرار دارد و یکی از شهرهای مناسب برای زندگی و مهاجرت می باشد.


بهترین شهرهای کانادا از نظر اقتصادی

کشور کانادا به دلیل وجود ذخایر نفتی زیاد یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان بوده و در رتبه ی دهم بزرگ ترین اقتصادهای دنیا قرار دارد.اقتصاد کانادا یکی از باثبات ترین اقتصادهای موجود در دنیا است که طبق آخرین مطالعات در سال 2020 نیز رشد بالایی داشته است.این کشور دارای منابع طبیعی و معدنی بسیاری می باشد که همین امر موجب بالا رفتن تولید ناخالص گردیده است.

دو صنعت اصلی این کشور که درآمد بالایی کسب می نمایند صنعت چوب و صنعت نفت و گاز می باشند که بخش عظیمی از تولیدات ناخالص را تامین می نمایند.
کانادا دارای صنایع پیشرفته ای مانند خودرو سازی و تولید هواپیما،صنایع فلزی،صنایع غذایی،شیلات،صنایع شیمیایی و معدنی و… می باشد.همچنین این کشور به دلیل دارا بودن بنادر زیاد و سواحل وسیع،در صنعت ماهی گیری و فراورده های دریایی پیشرو است.
بهترین شهرهای کانادا از نظر اقتصادی شهرهای تورنتو و مونترال می باشند.

تورنتو

تورنتو از ایام قدیم،به عنوان قلب صنعت مالی کانادا محسوب می گردید.در خیابان های تورنتو ساختمان های زیادی به چشم می خورد که هر کدام محل استقرار شرکت های حقوقی، بازاریابی، بیمه و … می باشند.این شهر هم چنین مرکز اصلی بانکداری و معاملات بورس کاناداست.

طبق آخرین آماری که در سال 2020 توسط اداره ی آمار کانادا منتشر شده، اقتصاد تورنتو با نرخ تولید ناخالص 2.4 درصدی،از میانگین ملی نیز پیشی گرفته است.نرخ تورم نیز در این شهر نسبت به سایر شهرها پایین تر بوده و شهروندان از شرایط اقتصادی رضایت مندی کامل دارند.

مونترال

به گزارش IDQ مونترال با روند صعودی رشد اقتصادی،در جایگاه دوم اقتصاد برتر کانادا قرار دارد.عناصری از جمله نوآوری و اختراع، جاذبه های شهری و نیروی انسانی جوان و فعال به رشد سریع تر اقتصاد این شهر کمک زیادی کرده است.

طبق گزارشات، شهر مونترال در سال 2015 یکی از بدترین اقتصاد های موجود در آمریکای شمالی بود اما طی همین چندسال اخیر با رشد 53 درصدی اقتصاد،به موتور محرک اقتصادی استان کبک مشهور شد.مونترال همچنین به دلیل وجود صنعت گردشگری و شرکت های متعدد، قادر به ساخت فرصت های شغلی بسیاری برای دانشجویان بین المللی شده است.

زیبا ترین شهرهای کانادا

در دنیا کمتر کشوری را می توان یافت که هیچ جاذبه ی طبیعی نداشته باشد.کشور کانادا نیز جزء کشور هایی است که به دلیل وجود طبیعت زیبا و دلنشین و جاذبه های طبیعی،در لیست زیباترین کشورهای جهان قرار دارد.

شهرهای کانادا با دارا بودن چشم اندازهای طبیعی بکر،از گذشته مقصد پرطرفدار بسیاری از گردشگران بوده است.معیارهای متعددی برای انتخاب زیبایی شهر وجود دارد اما اکثر افراد توجه زیادی به وجود منابع طبیعی مانند کوه و جنگل و دریا و .. دارند.برخی از شهرهای کشور کانادا با غنی بودن از این منابع طبیعی باعث جذب مهاجران زیادی شده اند که در ادامه ی مقاله آن ها را معرفی می کنیم.

اتاوا،انتاریو

اتاوا به طور کلی به عنوان پایتخت کانادا،یکی از بهترین شهرها از تمام جهات می باشد.محبوبیت شهر اتاوا بیشتر به دلیل وجود موزه های گوناگون و متنوع است.معروف ترین و زیباترین این موزه ها عبارت اند از :

  • موزه طبیعت کانادا(Canadian Museum of Nature)
  • موزه تاریخ کانادا(Canadian Museum of History)
  • موزه جنگ کانادا(Canadian War Museum)

یکی از جذاب ترین بخش های اتاوا، کانال ریدو (Rideau) به طول 202 کیلومتر است.این کانال در فصل تابستان میزبان قایق رانان زیادی است.در فصل زمستان نیز کانال ریدو به بزرگ ترین پیست اسکیت روی یخ جهان تبدیل می شود و فضای بسیار دل انگیزی را به وجود می آورد.

شهر کبک، کبک

کبک یکی از زیباترین و قدیمی ترین شهرهای فرانسوی زبان کاناداست.این شهر به دلیل قدمتی که دارد جزء میراث جهانی یونسکو به شمار می رود.

کبک با سازه های شگفت انگیز و خیابان های سنگ فرش شده، یادآور معماری قرن هفدهم و هجدهم میلادی است.

قلعه ی فرونتناس و آبشار مونمورانسی از مکان های دیدنی فوق العاده جذاب این شهر محسوب می شوند.آبشار مونمورانسی حتی از آبشار نیاگارا نیز 30متر بلند است و چشم انداز بسیار زیبایی را در این شهر به وجود آورده است.

استراتفورد، انتاریو

شهر استراتفورد واقع در کنار رودخانه ی Avon یکی از قطب های هنرهای نمایشی کاناداست.این شهر به دلیل وجود ساختمان هایی با نمای ویکتوریایی و باغ های بزرگ و کوچک،تلفیقی از معماری و زیبایی های طبیعی را به نمایش گذاشته است.

وینیپگ، مانیتوبا

شهر وینیپگ مرکز استان مانیتوبا و دومین شهر آفتابی کاناداست.این شهر دارای بزرگ ترین مجموعه ی ساختمان های سفالی و قدیمی در منطقه ی آمریکای شمالی است.

وینیپگ به دلیل قدمت و دشت های علفزاری که در خود جای داده القاب زیادی را به خود اختصاص داده است.القابی مانند “قلب قاره”،”دروازه ی غرب”و”چشم و چراغ ممالک محروسه” در شهرت یافتن این شهر تاثیر بسزایی داشته اند.

ونکوور، بریتیش کلمبیا

ونکوور علاوه بر اینکه مشهورترین شهر کاناداست،یکی از زیباترین شهرهای آن نیز به شمار می رود.وجود سواحل اقیانوسی زیبا که در امتداد کوه ها قرار دارند مناظر بسیار رویایی و آرام بخشی را در این شهر رقم زده است.

ونکور دارای یکی از بزرگ ترین آکواریوم های آمریکای شمالی است.هرساله گردشگران زیادی فقط برای بازدید از این آکواریوم به ونکوور سفر می کنند.برخی از توریست ها از این شهر با نام مستعار هالیوود شمالی نیز می کنند.

بیشترین ایرانی در کدام شهر کانادا هستند؟

کانادا به دلیل دارا بودن کیفیت زندگی بالا،همواره میزبان مهاجران زیادی از سایر کشورها بوده است.ایرانیان زیادی نیز هرساله کوله بار خود را برای مهاجرت به این کشور می بندند.

طبق آخرین آماری که در سال 2020 از اداره ی مهاجرت کانادا منتشر شده،جمعیتی بالغ بر هشتصد هزار نفر ایرانی در این کشور زندگی می کنند.مسلما اکثر مهاجران تازه وارد تمایل به زندگی در شهرهای بزرگ و باکیفیت تر را دارند.داده ها حاکی از آن است که اکثر ایرانیان تازه وارد استان های بریتیش کلمبیا و انتاریو را برای زندگی خود انتخاب می کنند.

بیشترین ایرانیان حاضر در کانادا در جنوب استان انتاریو،بریتیش کلمبیا،کبک و آلبرتا زندگی می کنند.هم چنین استان ساسکاچوان نیز در سال های اخیر با به کار بردن سیاست های مهاجرپذیری،ایرانیان زیادی را جذب خود نموده است.

سرد ترین شهرهای کانادا را بشناسید

آب و هوای شهر محل زندگی مورد بسیار مهمی است که هر فرد باید در نظر داشته باشد.کانادا به طور کلی دارای آب و هوای سرد و خشک است و هرچه رو به فصل زمستان می رویم سرمای هوا در بخش های شمالی این کشور طاقت فرساتر می شود.

اگر عاشق برف هستید این مژده به شما داده می شود که می توانید تقریبا در تمام زمستان،شهر خود را با منظره ای سفید و برفی مشاهده کنید.اما باید با سرما و تاریکی و یخ بندان های آن نیز کنار بیایید.

سردترین شهرهای کانادا در زمستان بر اساس دما به ترتیب شهرهای زیر می باشند.

 وینیپگ در استان مانیتوبا

شهر وینیپگ سردترین شهر در کاناداست.این شهر به حدی سرد است که گاهی دمای هوای آن به اندازه ی دمای هوای کره ی مریخ یعنی منفی 29 درجه سانتی گراد پایین می آید!

برخلاف سایر شهرهای کانادا که در زمستان همواره سفیدپوش می شوند،در وینیپگ بیشتر از یرف شاهد یخ بندان خواهید بود.این شهر در طول سال حداقل 113 روز یخ بندان را تجربه می کند.

شهر ساگوئنای در استان کبک 

شهر ساگوئنای واقع در استان کبک،دومین شهر سرد کاناداست.این شهر بیشترین مقدار بارش برف در زمستان را دارد.سردترین و برفی ترین روزها را می توان در شهر ساگوئنای مشاهده کرد.بارش برف در برخی روزهای زمستان به حدی زیاد می شود که تا 3متر بالاتر از سطح زمین کاملا سفیدپوش شده و حتی امکان بیرون رفتن از خانه را به حداقل می رساند.

سردترین شهرهای کانادا پس از وینیپگ و ساگوئنای به ترتیب عبارتند از:

  • رجینا در ساسکاچوان (Regina,Saskatchewan)
  • ساسکاتون در ساسکاچوان (Saskatoon,Sastachewan)
  • تندر بی در انتاریو (Thunder Bay,Ontario)
  • سادبری در انتاریو (Sudbury,Ontario)
  • شهر کبک در استان کبک (Quebec Cit,Quebec)
  • تروا ریویر در استان کبک (Trois-Rivières,Quebec)
  • ادمونتون در آلبرتا (Edmonton,Alberta)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.