...

پزشکان خارجی در آلمان

خبر خوب! پزشکان و سایر متخصصان پزشکی در آلمان تقاضای اقامت می کنند! نیاز به جبران کمبود مهارت در مناطق مختلف تخصصی به این معنی است که موقعیت های زیادی برای مهاجرت پزشکان به آلمان که  برخوردار از شرایط برای یافتن کار هستند، به ویژه در مناطق روستایی و شهرهای کوچکتر وجود دارد.

با این حال، حرفه پزشکی در آلمان کاملاً بررسی شده و شرایط مختلفی برای ملاقات پزشکان بین المللی قبل از کار در اینجا وجود دارد. در اینجا خلاصه ای از مهمترین مواردی که باید درباره آنها فکر کنید وجود دارد.

انتخاب ویزای مناسب (پزشکان در آلمان، غیر اتحادیه اروپا)

کارت آبی اتحادیه اروپا برای کمک به جذب متخصصان واجد شرایط از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای آمدن و کار در آلمان تعریف شده است. این یک پروانه کار معتبر با امکانات گوناگون در مقایسه با اجازه کار معمولی است، از جمله فوری ترین و ساده ترین مسیر دسترسی به اقامت دائم است.

با این وجود شرایط گوناگونی وجود دارد؛ برای مثال شما باید یک پیشنهاد کار مشخص با کمترین حقوق 38،688 یورو در سال داشته باشید و مدرکتان را در آلمان به رسمیت بشناسند. اگر کارت آبی برای شما گزینه نیست، شما هنوز هم می توانید “اجازه اقامت به منظور اشتغال زایی” (قبلا “اجازه کار”) را دریافت کنید.

اگر به هر دلیل شما از کارت آبی محروم شده اید، این کار به تلاش بیشتری نیاز دارد. اما این یک اجازه اقامت معتبر و گسترده برای پزشکان در آلمان است و اگرچه روند نهایی ادغام سخت تر خواهد بود، اما همان مزایای کارت آبی را به شما می دهد.

گرفتن پروانه پزشکی برای پزشکان در آلمان

“تأیید” تاییدیه پزشکی صادر شده توسط دولت آلمان است که به پزشکان در آلمان امکان می دهد در رشته خود کار کنند. این اعتبار در سراسر آلمان مورد تایید است.

شرایظ متفاوتی برای بدست آوردن آن وجود دارد. برای شروع، پزشکان خارجی باید قبل از اقدام ، پیشنهاد کاری مشخصی داشته باشند.

شما همچنین به زبان آلمانی پزشکی در سطح C1 نیاز دارید (برای آلمانی  معمولی و روزانه، B2 کافی است). هرگونه مدرک تحصیلی در خارج از کشور باید معادل مدارک قابل بررسی با آلمان تلقی شود. به خصوص برای مدارک پزشکی تایید شده در کشورهای غیر اروپایی، ارزیابی صلاحیت علمی شما می تواند مدت ها طول بکشد.

اگر پیشنهاد شغلی معینی دارید، می توانید با درخواست (مجوز پزشکی موقت) آغاز کنید. این کار اجازه می دهد تا شما در آلمان کار کنید در حالی که صلاحیت شما برای تأیید توسط مسئولین بررسی می شود.

الزامات زبان

در آلمان، رابطه بین دکتر و بیماران بر مبنای حق اعتماد و محترم شمردن است و نظرات پزشکی باید به روشی مورد توجه و با حساسیت منتقل شوند. برای آن، مهارت های بسیار خوب زبان آلمانی واجب است.

از آنجا که شغلهای پزشکی در آلمان تدوین می شود، شما باید ثابت کنید که حداقل دارای زبان آلمانی عمومی سطح B2 هستید. در بسیاری از ایالت های فدرال نیز به زبان آلمانی پزشکی در حد C1 نیاز دارید. (در آلمان، هر ایالت فدرال قوانین خاص خود را برای پزشکان دارد)

برای دریافت تاییدیه خود، ممکن است نیاز به قبولی در امتحانی به نام Fachsprachenprüfung داشته باشید.

برخی از موسسات زبان دوره هایی را برای آمادگی در این آزمون خاص ارائه می دهند که دانش پزشکی شفاهی و نوشتاری آلمان را آزمایش می کند.

توقعات از حقوق

شغل پزشکی در آلمان از حقوق مبنای بالا بهره مند است و پزشکان درآلمان در دوران حرفه ای خود حقوق قابل توجهی دریافت می کنند. البته با توجه به تجربه شغلی و حوزه پزشکی که در آن شاغل هستید، اختلافاتی وجود دارد. میانگین ​​حقوق در آلمان برای پزشکان بین 65000 یورو حقوق ناخالص در سال برای یک دستیار پزشک تا 80000 یورو برای یک متخصص متفاوت است.

در مراکز درمانی عموماً با توجه به سالهای تجربه شغلی ارتقا می یابید و حقوق شما نیز به همین ترتیب زیاد میشود. پزشکان ارشد در سطح بالای کار خود بالاترین درآمد را دارند، که با میانگین ​​حدود 278،000 یورو سالانه می باشد.

اما از یاد نبرید، با حقوق بالا توقعات زیادی به وجود می آید، پزشکان در آلمان دارای کارهای زیاد و مسئولیتهای بسیار هستند!

شرکتهایی در آلمان، متخصص در کمک به متخصصان پزشکی است که می آیند و در آلمان کار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.