...

چگونه می توان به سیستم آموزشی اسپانیا دسترسی پیدا کرد؟

اگر پناهنده هستید یا مهاجرت تحصیلی به اسپانیا داشته اید، کاملاً حق دسترسی به مقاطع مختلف سیستم آموزشی اسپانیا را دارید. شرایط دسترسی علمی همانند سایر دانش آموزان است، اما علاوه بر این، در مطالعات تحصیلات تکمیلی شما باید حداقل سطح اسپانیایی (یا زبانی که در آن تدریس می شود، کاتالونیا، جامعه والنسیا ، اوسکادی) را اثبات کنید. و گالیسیا زبانهای خاص خود را دارند.

در این بخش می توانید قانونی را تنظیم کنید که حق تحصیل در اسپانیا را تنظیم می کند، مراحل تحصیل در اسپانیا، شرایط دسترسی به مطالعات مختلف و اطلاعات مربوط به نحوه همسان سازی یا اعتبار سنجی مدرکی را که در کشور مبدا خود دارید تنظیم می کند.

حقوق آموزش

قانون ارگانیک 4/2000، از 11 ژانویه ، در مورد حقوق و آزادی اتباع خارجی در اسپانیا و ادغام اجتماعی آنها، حق تحصیل در اسپانیا اتباع خارجی را پیش بینی می کند.

چگونه در اسپانیا تحصیل کنیم(حق تحصیل در اسپانیا)؟

اگر می خواهید در سیستم آموزشی اسپانیا ادامه تحصیل دهید، مراحلی که باید دنبال کنید به شرح زیر است:

  1.  از مقاطع مختلف تحصیلی موجود و معادل سازی آنها با سیستم آموزشی خود آگاه شوید.
  2.  پیشنهاد آموزش، شرایط خاص دسترسی به هر درجه ، ماهیت رسمی تحصیلات ، مدرکی را که در پایان می گیرید و فرصت های شغلی مدرک را بدانید.
  3.  دارای سطح اسپانیایی (یا زبان رسمی جامعه) باشید که به شما امکان ادامه موفقیت تحصیل در اسپانیا را می دهد.
  4.  در صورت لزوم، همسان سازی یا اعتبار سنجی مطالعات قبلی خود را انجام دهید.
  5.  در مورد تقویم پذیرش برای تحصیلات و مدارکی که باید ارائه دهید اطلاعات کسب کنید.
  6.  جایی که بتواند شما را از مشخصات مركزی كه مطالعات را ارائه می دهد آگاه كند (تسهیلات، اعم از دولتی یا خصوصی ، شرایط دسترسی خاص …).
  7.  برای دسترسی به مطالعات، آزمون ها را امتحان کنید (در صورت لزوم).
  8.  مراحل پذیرش را در تقویم تعیین شده انجام دهید. تمام این اطلاعات را می توان در بخش آموزش جامعه خودمختاری که در آن هستید، در اختیار شما قرار داد.

باید توجه داشته باشید که فرایندهای پذیرش در دوره های مختلف تحصیلی توسط هر جامعه خودمختار انجام می شود و ممکن است از جامعه ای به جامعه دیگر تفاوت داشته باشد. بنابراین، مهم است که خود را مستقیماً در جامعه ای که می خواهید تحصیل کنید، آگاه کنید و در صورت لزوم، به جایی بروید تا به شما کمک کند شبهات خود را روشن کنید.

شرایط دسترسی به سیستم آموزشی اسپانیا (حق تحصیل در اسپانیا)

اگر مهاجر یا پناهنده هستید، تا زمانی که شرایط دسترسی علمی را داشته باشید، می توانید به هر سطح از سیستم آموزشی اسپانیا دسترسی پیدا کنید:

در مورد آموزش اجباری (که شامل آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه اجباری است)، دسترسی مستقیم است. در مورد تحصیلات پس از اجباری، شما باید علاوه بر داشتن سطح کافی اسپانیایی (یا زبان رسمی جامعه خودمختار)، شرایط خاص دسترسی علمی را داشته باشید تا بتوانید دوره را بدون مشکل دنبال کنید.

شرایط دسترسی می تواند شامل موارد زیر باشد:

  1.  آزمون های خاص یا داشتن عنوان خاصی مانند فارغ التحصیل مدرسه یا لیسانس  باشید.
  2.  مطالعات کشور مبدا خود را همگام یا معتبر کنید. روند همسان سازی و اعتبار سنجی مطالعات قبلی از طریق دولت های آموزشی انجام می شود. این فرایندی است که در آن شما باید اسناد مختلفی را تأیید کنید و مطالعاتی را که می خواهید، همگام سازی یا تأیید کنید.

این روش مهم است که هم اگر می خواهید تحصیلات خود را برای تحصیلات عالی ادامه دهید، و هم اینکه می خواهید مطابق آموزش خود به یک شغل دسترسی پیدا کنید، انجام می شود.

همسان سازی و اعتبار سنجی مطالعات خارج از دانشگاه

شما می توانید تمام مدارکی را که دارای اعتبار رسمی در سیستم آموزشی کشور متبوع هستند، گذرانده و یا معادل کافی سطح علمی، مدت زمان و محتوای آنها با مطالعاتی که می خواهید انجام دهید همگام سازی یا معتبر کنید. اعتبار سنجی!

همگام سازی مدارک دانشگاه خارجی

این فرآیند برای همگام سازی مدارک آموزش عالی با مدارک رسمی دانشگاه و مدارک کارشناسی ارشد از دانشگاه های اسپانیا استفاده می شود که امکان دسترسی به یک حرفه تنظیم شده در اسپانیا را فراهم می کند. در مورد مشاغل و مدارکی که در اسپانیا وجود ندارد، فرآیند همسان سازی انجام نمی شود.

برای درخواست یکسان سازی مدرک دانشگاهی برای تحصیل در اسپانیا، باید درخواست مربوطه را همراه با مدارک زیر ارسال کنید:کپی معتبر هویت و سند ملیت متقاضی.کپی مصدق عنوانی که درخواست تجلیل از آن را دارید.

کپی تأیید شده از گواهینامه تحصیلی مطالعات انجام شده (با مدت زمان، برنامه مطالعه و افراد با حجم کار بیان شده در ساعت یا اعتبار ECTS).اثبات پرداخت هزینه مربوطه.تأیید صلاحیت زبانی لازم برای استفاده از حرفه تنظیم شده در اسپانیا.در طی مراحل تأیید ، آنها ممکن است مستندات اضافی را درخواست کنند.

کلیه اسناد باید رسمی و توسط مقامات ذیصلاح صادر شده و در صورت لزوم، به طور قانونی ثبت شوند. این فرایند می تواند از طریق وزارت آموزش و پرورش و آموزش های شغلی یا در وزارتخانه های مربوطه از جوامع مختلف خودمختار انجام شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.