...

چگونه در اقتصاد انگلیس سرمایه گذاری کنیم

انگلیس شاید ششمین اقتصاد ملی بزرگ در جهان باشد، اما در کنار نیویورک بزرگترین مرکز مالی جهان را در خود جای داده است. در واقع، لندن یکی از بزرگترین شهرهای جهان و با بیشترین تولید ناخالص داخلی (GDP) در اروپا است. این امر سرمایه گذاری در انگلستان را به یک مرکز مالی بسیار مهم برای سرمایه گذاران بین المللی تبدیل می کند.

سرمایه بازار بورس اوراق بهادار لندن بیش از 6 تریلیون دلار است و این سومین بورس سهام جهان است. حدود 3000 شرکت از بیش از 60 کشور جهان در بورس ذکر شده اند، از جمله شرکت های آفریقا، چین، آمریکای لاتین، اروپا و آسیا.

مزایا و خطرات سرمایه گذاری در انگلستان

ممکن است سرمایه گذاری در انگلیس از بسیاری از بازارهای نوظهور و مرزی ایمن باشد، اما هنوز هم خطرات زیادی وجود دارد که سرمایه گذاران باید آنها را در نظر بگیرند. برخی از مزایای سرمایه گذاری در انگلیس عبارتند از:

 •         مرکز مالی: لندن یکی از پیشرفته ترین بازارهای مالی جهان را در کنار نیویورک دارد، که بازار اوراق بهادار را برای سرمایه گذاران که به دنبال مواجهه با خارج از ایالات متحده هستند، به یک بازار بسیار باثبات و نقد تبدیل می کند.
 •         سهام تراشه های آبی: انگلستان بسیاری از بزرگترین شرکت های تولید تراشه های آبی در جهان را در خود جای داده است، از ریو تینتو تا BP تا GlaxoSmithKline، که باعث می شود سرمایه گذاری در منطقه نسبت به سایر بازارهای مالی در سراسر جهان ریسک کمتری داشته باشد.

برخی از خطرات سرمایه گذاری در انگلیس عبارتند از:

 •         اقتصاد خدمات: اقتصاد انگلیس بیش از 70٪ خدمات تشکیل شده است که در بین کشورهای پیشرفته معمول است. اگرچه این می تواند به معنای ثبات بیشتر باشد، اما تغییرات در اعتبار مصرف کننده و قیمت کالاها می توانند به سرعت مشکلاتی را ایجاد کنند.
 •         خطرات سیاسی: انگلیس تهدید به ترک اتحادیه اروپا در سال 2016 کرد ، که این امر سطح بالایی از ریسک سیاسی را برای اقتصاد این کشور وارد کرد. اسکاتلند تهدیدهای مشابهی را برای ترک پادشاهی متحده انجام داده است. این نوع تهدیدها می تواند منجر به نوسان اقتصادی شود.

با استفاده از ETF و ADR در انگلستان سرمایه بگذارید

ساده ترین راه برای سرمایه گذاری در انگلستان وجوه قابل معامله در بورس (ETF) است که سرمایه گذاران را در معرض تنوع متنوعی در یک اوراق بهادار واحد قرار می دهد که می تواند درست مانند سهام معامله شود. محبوب ترین ETF در بازار صندوق شاخص MSCI انگلستان (EWU) است، اما چندین صندوق دیگر نیز وجود دارد که در معرض منطقه هستند. در اینجا چند ETF محبوب برای سرمایه گذاری در انگلیس آورده شده است:

 •         صندوق شاخص MSCI انگلستان (EWU)
 •         صندوق شاخص BDRRS Europe 100 ADR (ADRU)
 •         SPDR DJ STOXX 50 ETF (FEU)
 •         صندوق شاخص سود سهام STOXX اروپا (FDD)
 •         BLDRS Developed Markets 100 ADR Index (ADRD)

اما کسانی که به دنبال یک رویکرد عملی تر هستند، می توانند رسیدهای سپرده گذاری آمریکا (ADR) را نیز خریداری کنند، این اوراق بهادار در فهرست ایالات متحده است که از حرکت سهام خارجی تقلید می کند. این اوراق بهادار می تواند به سرمایه گذاران راهی برای سرمایه گذاری در شرکتها یا صنایع خاص بجای یک سبد کامل که دامنه بسیاری از بخشها را در بر می گیرد، باشد. در اینجا برخی از ADR های محبوب برای سرمایه گذاری در انگلیس آورده شده است:

 •         Barclays plc (BCS)
 •         BP plc (BP)
 •         GlaxoSmithKline plc (GSK)
 •         ریو تینتو (RIO)
 •         BHP Billiton plc (BBL)

چگونه مستقیماً در انگلیس سرمایه بگذاریم

سرمایه گذارانی که به دنبال رویکرد مستقیم تری هستند می توانند سهام موجود در بورس اوراق بهادار لندن (LSE) را نیز خریداری کنند. در حالی که برخی از حساب های کارگزاری ایالات متحده توانایی تجارت بین المللی را دارند، برخی از سرمایه گذاران ممکن است مجبور به باز کردن حساب های کارگزاری خارجی باشند.

و همه سرمایه گذاران باید مفاهیم مالیاتی سرمایه گذاری در انگلیس را به طور مستقیم بررسی کنند. کارگزاری های ایالات متحده که به بورس اوراق بهادار لندن دسترسی دارند، از جمله شرکت هایی مانند eTrade Financial Corporation و Interactive Brokers.

روش دیگر، کارگزاری های محبوب سهام انگلستان شامل شرکت هایی مانند Abbey Sharedealing و Barclays Stockbrokers Banco Santander هستند. اما قبل از سرمایه گذاران، سرمایه گذاران باید از هرگونه پیامدهای مالیاتی یا حقوقی آگاه باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.