...

خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا یکی از روش های نسبتا مناسب برای ورود و دریافت اقامت این کشور محسوب می شود. برخلاف اغلب کشورها که با خرید ملک نمی توان اقامت آن ها را اخذ کرد، کشور اسپانیا این امکان را فراهم کرده است تا افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در این کشور هستند با شرایطی نسبتا راحت و از طریق خرید ملک برای دریافت اقامت اقدام نمایند.

اسپانیا کشوری واقع در اروپای غربی و در همسایگی فرانسه و عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن می باشد. جاذبه های فراوان توریستی و تیم های مشهور فوتبال، باعث جذب سالانه گردشگران بسیاری شده است که این امر باعث جذابیت سرمایه گذاری در این کشور می شود.

شرایط خرید ملک در اسپانیا

افرادی که قصد خرید ملک در کشور اسپانیا را دارند باید دارای شرایط مورد نیاز باشند. ازجمله مهمترین آن ها تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های این پروسه می باشد. حداقل ارزش ملک خریداری شده در کشور اسپانیا برای دریافت اقامت حدود 500 هزار یورو می باشد که این مبلغ با توجه به نرخ ارز، مبلغ قابل توجهی است.

البته علاوه بر روش فوق می توان با خرید ملک بر اساس تعداد افراد خانواده نیز اقدام کرد. در این روش متراژ و ابعاد ملک خریداری شده باید متناسب با تعداد افراد خانواده باشد مثلا برای یک خانواده 4 نفره متراژ ملک حداقل 80 متر باید باشد.

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

بهترین شهرهای اسپانیا برای خرید ملک کدام اند؟

یکی از موارد ضروری برای متقاضیان خرید ملک در اسپانیا بهترین شهرهای این کشور جهت خرید ملک می باشد. آگاهی کامل در این زمینه باعث انتخاب دقیق و عدم ضرر در این پروسه می شود. این کشور به دلیل داشتن شرایط آب هوایی مناسب و سواحل زیبا و جاذبه های فراوان یکی از کشورهای توریستی اروپا محسوب می شود. البته برای خرید ملک در شهرهای بزرگ و مطرح معمولا هزینه های بیشتری باید پرداخت کرد در ادامه به بررسی بهترین شهرهای این کشور جهت خرید خانه خواهیم پرداخت:

مادرید

شهر مادرید به عنوان پایتخت کشور اسپانیا یکی از مناسب ترین گزینه ها جهت جرید ملک محسوب می شود. داشتن امکانات به روز و پیشرفته، جاذبه های متنوع، شهرت جهانی و … این شهر را به اولین مقصد برای ورود اتباع سایر کشورها مخصوصا برای خرید ملک.

بارسلون

بارسلون مخصوصا به دلیل تیم فوتبال این شهر از شهرت جهانی برخوردار است. این شهر بعد از مادرید، دومین شهر کشور اسپانیا و یکی از مهم ترین بنادر اروپا محسوب می شود. امکانات و شرایط مناسب باعث شده است این شهر نیز یکی از انتخاب های خوب برای خرید ملک تبدیل شود.

ماربیا

این منطقه از کشور اسپانیا در گذشته منطقه ای مرفه نشین محسوب می شد و فقط افراد متمول در این منطقه برای زندگی و گذراندن تعطیلات اقدام می کردند. اما در حال حاضر دیگر افراد نیز برای سرمایه گذاری و خرید ملک در آن می توانند اقدام نمایند. این منطقه به دلیل داشتن آب هوای بسیار مناسب مخصوصا در تابستان و زمستان و مناظر چشم نواز باعث جذب چهره های مطرح و معروف از سراسر جهان جهت سپری کردن اوقات فراغت خود شده است.

با خرید ملک در اسپانیا میشه اقامت این کشور رو گرفت؟

هدف اصلی متقاضیان خرید ملک در اسپانیا دریافت اقامت و در نتیجه شهروندی و پاسپورت این کشور می باشد به همین دلیل آگاهی کامل در این زمینه از امور ضروری محسوب می شود. معمولا با خرید ملک در کشور اسپانیا به متقاضی اقامت 1 ساله اعطا می شود.

برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم باید حداقل 5 سال ملک خریداری شده را نگهداری کرد و حداقل 6 ماه در سال نیز در اسپانیا اقامت داشت. در صورت داشتن شرایط مورد نظر و بعد از گذشت 3 تا 5 سال می توان درخواست اقامت دائم را انجام داد.

پس از این مرحله برای دریافت شهروندی و پاسپورت اسپانیا علاوه بر داشتن شرایط فوق باید به زبان اسپانیایی و قوانین و مقررات این کشور تسلط پیدا کرد، در مدت حضور مرتکب جرم و جنایت نشد و … تا بتوان برای دریافت شهروندی درخواست داد. در صورت درخواست، شرایط متقاضی بررسی تا در صورت واجد شرایط بودن پاسپورت و شهروندی اسپانیا به وی اعطا شود.

خرید ملک در اسپانیا اجازه کار و بردن همراه را دارد؟

با توجه به قوانین و مقررات مربوط به خرید ملک در اسپانیا، متقاضیانی که از این طریق اقدام می کنند معمولا اجازه کار ندارند و باید هزینه های خود را از کشور مبدا تامین نمایند به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام در این زمینه از توانایی تامین هزینه های زندگی در این کشور برای مدتی مطمئن بود. البته افراد می توانند اقدام به راه اندازی بیزینس در کشور اسپانیا نمایند و از این طریق هم هزینه های خود را تامین کرده و هم پروسه دریافت اقامت خود را راحت تر نمایند.

نکته بعدی اجازه بردن همراه می باشد که معمولا از همان ابتدا فرد اجازه بردن همراه را ندارد زیرا در ابتدا باید با ویزای توریستی وارد اسپانیا شود تا خرید ملک مورد نظر خود را نهایی کند و بعد از آن تا 1 سال اجازه بردن خانواده خود را ندارد. البته برای دریافت اقامت و پاسپورت اسپانیا، خانواده متقاضی نیز شامل آن می شوند.

برای خرید ملک در اسپانیا چه مراحلی رو باید پشت سر گذاشت؟

افراد برای اقدام در زمینه خرید ملک در اسپانیا افراد باید مراحل مشخصی را پشت سر بگذارند، اطلاع کافی از این مراحل ضروری می باشد. برای انجام این فرآیند متقاضی باید مدارک مورد نیاز را داشته باشد و با ارائه آن بتواند به نتیجه مورد نظر دست یابد. در ادامه به مدارک مورد نیاز اشاره خواهیم کرد:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • گواهی مبنی بر موجودی بانکی معادل ۵۰۰۰۰۰ یورو
 • ویزای توریستی ۳ ماهه
 • گواهی آزمایش های پزشکی
 • سند ملکی

بر اساس قوانین و مقررات این کشور، افرادی که ملک خریداری می کنند ابتدا باید با ویزای توریستی وارد این کشور شوند، بعد از خرید و نهایی کردن آن برای دریافت کد (NIE (Número de identidad de extranjero به اداره پلیس مراجعه کرد. این کد برای انجام امور مالیاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه پروسه برای ثبت سند رسمی باید استعلام ها مورد نیاز از نهاد های مربوطه دریافت گردد تا بتوان سند مالکیت اخذ کرد. با دریافت سند می توان آن را به سفارت ارائه کرد و ویزای 1 ساله گرفت. این پروسه معمولا بین 10 تا 15 ماه زمان بر می باشد.

هزینه های جانبی خرید ملک در اسپانیا

افرادی قصد خرید ملک در اسپانیا را دارند باید در زمینه هزینه های این پروسه نیز اطلاع کامل داشته باشند. معمولا علاوه بر هزینه خرید ملک که حداقل 500 هزار یورو می باشد برای به نتیجه رسیدن هزینه های دیگری نیز باید پرداخت گردد. از جمله آن ها می توان به هزینه دریافت ویزای توریستی، هزینه بلیط هواپیما، هزینه زندگی و…. اشاره کرد. در ادامه به دیگر هزینه های جانبی خرید ملک در اسپانیا خواهیم پرداخت :

هزینه های جانبی خرید ملک در اسپانیا

هزینه های مالیاتی

هزینه دفاتر اسناد رسمی

هزینه وکیل

هزینه تمبر

هزینه های زندگی در اسپانیا

هزینه های زندگی نیز از دیگر مواردی است که متقاضیان خرید ملک در اسپانیا باید آگاهی کامل از آن داشته باشند. به صورت کلی هزینه زندگی ماهانه برای یک نفر در این کشور حدود 800 یورو می باشد. البته این عدد برای زندگی معمولی در نظر گرفته شده است و زندگی در شهرهای بزرگ و زندگی مرفه تر باعث افزایش هزینه ها می گردد. همچنین در صورت داشتن همراه، درصدی به مبلغ اعلام شده اضافه می گردد. در ادامه به هزینه های مختلف زندگی در کشور اسپانیا خواهیم پرداخت :

عنوان هزینه
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت 10.50 یورو
آب (بطری 1.5 لیتری) 0.62 یورو
1 لیتر شیر (معمولی) 0.79 یورو
1 کیلوگرم برنج سفید 0.99 یورو
12 عدد تخم مرغ 1.86 یورو
1 کیلوگرم فیله مرغ 6.00 یورو
1 کیلو گرم گوشت قرمز 10.39 یورو
1 کیلوگرم سیب 1.75 یورو
بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی) 1.45 یورو
هزینه برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله برای آپارتمان 85 متر مربعی 117.37 یورو
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 2،993.32 یورو
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز 1،960.52 یورو

خرید ملک در اسپانیا روش مناسبی برای دریافت اقامت این کشور است ؟

با توجه به شرایط و هزینه های پروسه خرید ملک در اسپانیا، می توان این گونه نتیجه گیری کرد که این روش می تواند گزینه مناسبی برای متقاضیان دریافت اقامت یک کشور اروپایی باشد البته باید قیل از اقدام در این زمینه از از توانایی هزینه های مورد نیاز خاطر جمع بود. این روش به دلیل داشتن ویژگی هایی مانند :

 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • تردد بدون محدودیت بین کشورهای اروپایی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان به زبان اسپانیایی
 • امکان دریافت اقامت دائم و شهروندی
 • مالکیت کامل ملک
 • استفاده از امکانات به روز
 • آب و هوای مناسب و..

البته در کنار مزایای مذکور، خرید ملک در اسپانیا با مشکلات و معایبی نیز مواجه است که باعث سخت شدن آن برای برخی شده است از جمله آن ها می توان به هزینه های نسبتا بالا برای خرید ملک ، شرط حضور 6 ماه در سال، بازار کاری نسبتا ضعیف و… اشاره کرد.

شرایط خرید ملک در اسپانیا مورد بررسی قرار گرفت. به نظر شما این روش می تواند گزینه مناسبی برای ورود به کشور اسپانیا و دریافت اقامت آن محسوب شود یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.