...

کارآفرینی کانادا

شرایط دریافت ویزای کارآفرینی کانادا

شرایط دریافت ویزای کارآفرینی کانادا (Entrepreneurship Visa Canada) در سال های اخیر مورد توجه متقاضیان مهاجرت به این کشور از روش کارآفرینی قرار گرفته است. چرا که این کشور مهاجر پذیر ترین کشور دنیا بوده و برنامه های متعددی به منظور مهاجرت به کانادا برای متقاضیان امر در نظر گرفته شده است. اما قطعا مهاجرت تحصیلی به کانادا یا مهاجرت کاری به کانادا به ساده ترین و بهترین روش های مهاجرتی به این کشور به شمار می روند، برای همه متقاضیان مناسب نبوده و افراد زیادی در جستجوی روش های دیگر مهاجرت به این کشور هستند.

در رتبه بندی میزان سرمایه گذاری خارجی در کشور های مختلف دنیا، کانادا رتبه 15 ام را به خود اختصاص داده است. علاوه بر آن از جنبه مولفه مهم سهولت کسب و کار این کشور در جایگاه 18 دنیا قرار دارد. در نتیجه روش کارآفرینی کانادا می تواند یک روش مهاجرتی بسیار خوب و مناسب برای افراد واجد شرایط محسوب شود.

علاوه بر این ها در سال های پیش رو زمینه هایی از قبیل فناوری های زیستی، خدمات بهداشتی و درمانی، توریسم و گردشگری، حفاظت از محیط زیست، انرژی های تجدید پذیر، فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوش مصنوعی از پتانسیل بسیار خوبی برای این موضوع برخوردار خواهند بود. البته شرایط دریافت ویزای کارآفرینی کانادا، مدارک مورد نیاز و مراحل این امر در ایالت های مختلف این کشور متفاوت بوده زیرا برنامه های کارآفرینی در هر کدام از ایالت های کانادا مختص همان ایالت می باشد که در این مطلب به طور جداگانه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پس تا پایان با ما همراه باشید.

بررسی برنامه کارآفرینی کانادا

بررسی برنامه کارآفرینی کانادا

آن دسته از متقاضیانی که به دنبال کارآفرینی کانادا هستند، می بایست مدارک مورد نظر ایالت منتخب خود را فراهم نموده و ارائه دهند. همچنین آن ها باید ثابت کنند که در کشور خود از یک بیزینس برخوردارند. بدین منظور هر متقاضی می تواند مدارک مربوط به مفاصا حساب مالیاتی، پرداخت حق بیمه و حقوق کارمندان مجموعه خود را ارائه دهد. همان طور که پیش از این اشاره گردید، هر کدام از ایالت های کانادا بر اساس جدول امتیاز بندی، صاحبان پرونده هایی که حداکثر امتیازات را کسب کنند، دعوت به مصاحبه خواهند کرد. در نتیجه در این روش رقابتی ممکن است افرادی با کسب امتیازات بالا نیز دعوت به مصاحبه نشده و این فرصت را از دست بدهند.

میزان سرمایه مورد نیاز برای کارآفرینی کانادا در ایالت ها و شهرهای مختلف آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در ایالت های پر جمعیت متقاضی باید 500 هزار دلار سرمایه داشته باشد که حداقل 300 هزار دلار آن را برای سرمایه گذاری در نظر بگیرد. در ایالت های کم جمعیت تر 250 هزار دلار سرمایه داشته باشد و 150 هزار دلار را سرمایه گذاری نماید و در شهرهای کمتر از 50 هزار نفر جمعیت امکان سرمایه گذاری با 100 هزار دلار نیز فراهم است. در نتیجه متقاضیان بایستی نسبت به شرایط و ضوابط ایالت مورد نظر خود در این روش آگاهی لازم را کسب نمایند که در ادامه به طور جداگانه به آن ها می پردازیم.

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت آلبرتا

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت آلبرتا بیش تر بر مبنای سرمایه گذاری می باشد. این برنامه به دولت ایالتی آلبرتا اجازه جذب و اعطای اقامت موقت یا دائم به سرمایه گذاران بین المللی و کارآفرینان دارای توانایی های لازم به منظور نقش آفرینی در اقتصاد این ایالت را می دهد. در نتیجه متقاضیان در صورت داشتن شرایط لازم امکان اخذ اقامت موقت یا دائم کانادا را خواهند داشت.

اما افرادی که به دنبال مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت آلبرتا هستند، بایستی از میزان سرمایه لازم برخوردار باشند. این افراد باید دارای دست کم سرمایه خالص در حدود 300 تا 400 هزار دلار کانادا بوده و حدود 200 هزار دلار آن را در این ایالت سرمایه گذاری کنند. البته این سرمایه خالص می تواند پول نقد در بانک بوده و یا مازاد آن املاک شخصی و تجاری باشد. البته در صورت ارائه املاک مختلف، متقاضی باید تاییدیه های لازم را از سازمان ها مربوطه از جمله کارشناسان رسمی دادگستری اخذ نماید. در صورت موفقیت در این برنامه، متقاضی سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در آلبرتا امکان اخذ اقامت موقت یا دائم کانادا را برای خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) نیز به دست می آورد.

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت انتاریو

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت انتاریو

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت انتاریو مورد توجه بسیاری از متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور قرار گرفته است. مسیر یا جریان برنامه کارآفرینی ایالت انتاریو OES (Ontario Entrepreneur Stream) برای آن دسته از افرادی مناسب است که علاقه مند به ایجاد یا خرید یک بیزینس یا کسب و کار موجود در ایالت هستند. متقاضیان واجد صلاحیت که موفق به اخذ تاییدیه های لازم گردند، به منظور دریافت اقامت موقت کانادا معرفی می شوند. پس از انتخاب و شروع فعالیت در صورت داشتن شرایط، امکان دریافت اقامت دائم کانادا نیز برای این افراد مهیا می باشد.

ویژگی های برنامه کارآفرینی در ایالت انتاریو

 • متقاضیان بایستی در زمینه کاری مورد نظر، در 5 سال گذشته دارای حداقل 2 سال تجربه کاری تمام وقت در کشور خود باشند.
 • متقاضیان بایستی از سوابق کاری و تجربیات لازم به عنوان صاحب و یا مدیر ارشد یک کسب و کار در کشور خود برخوردار باشند.
 • طرح توجیهی اقتصادی به منظور فعالیت در منطقه اصلی تورنتوی بزرگ بایستی در برگیرنده حداقل 800 هزار کانادا ارزش خالص باشد.
 • طرح توجیهی اقتصادی به منظور فعالیت در خارج از منطقه تورنتوی بزرگ و محدوده شهر تورنتو بایستی شامل ارزش خالص حداقل 400 هزار دلار باشد.
 • طرح توجیهی اقتصادی متقاضی در هر قسمت از ایالت انتاریو در زمینه های فناوری اطلاعات و تکنولوژی ارتباطات یا ارتباطات دیجیتالی، بایستی از ارزش خالص حداقلی 400 هزار دلار برخوردار باشد.
 • به منظور خرید یک بیزینس از منطقه تورنتوی بزرگ، متقاضی بایستی حداقل 600 هزار دلار سرمایه گذاری نموده تا صاحب دست کم 33 درصد از سهام آن شود.
 • به منظور خرید بک بیزینس در حومه منطقه تورنتوی بزرگ متقاضی بایستی حداقل 200 هزار دلار سرمایه گذاری نموده تا صاحب دست کم 33 درصد از سهام آن شود.
 • در صورت خرید یک بیزینس در زمینه فناوری اطلاعات و تکنولوژی ارتباطات یا ارتباطات دیجیتالی، متقاضی بایستی دست کم 200 هزار دلار سرمایه گذاری نموده تا دست کم صاحب 33 درصد از سهام آن گردد.
 • در موضوع ایجاد و راه اندازی کسب و کار، چنان چه طرح مورد نظر متقاضی در منطقه تورنتوی بزرگ واقع باشد بایستی حداقل برای 2 نفر از شهروندان شغل تمام وقت ایجاد کند.
 • در صورتی که کسب و کار مورد نظر در حومه منطقه تورنتوی بزرگ واقع شده و یا در زمینه تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتباطات دیجیتالی در هر نقطه از ایالت انتاریو باشد، بایستی حداقل برای 1 نفر از شهروندان کانادا، شغل تمام وقت ایجاد کند.
برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت بیزینس کلمبیا

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت بیزینس کلمبیا

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت بیریتیش کلمبیا این کشور یکی از پر مخاطب ترین طرق مهاجرت به کانادا از روش سرمایه گذاری محسوب شده که به دلیل متنوع بودن مورد علاقه علاقه مندان قرار گرفته است. به طور کلی برنامه های کارآفرینی در ایالت بریتیش کلمبیا کانادا در 3 دسته عمده جای می گیرند. این 3 دسته شامل برنامه اصلی، برنامه آزمایشی منطقه ای و پروژه های راهبردی یا استراتژیک می شوند.

هدف از برنامه اصلی جذب سرمایه گذاران بین المللی دارای تجربه است که مایل به راه اندازی یک کسب و کار نو و یا سرمایه گذاری در کسب و کار های موجود این ایالت می باشند. در برنامه آزمایشی منطقه ای ایالت بریتیش کلمبیا که یکی دیگر از برنامه های خوب کارآفرینی کانادا محسوب می شود، نقاط هدف جذب سرمایه و سرمایه گذاری برای مناطق و شهر های کوچک و کم جمعیت این ایالت می باشد.

در نهایت برنامه پروژه های راهبردی یا استراتژیک به منظور حمایت از شرکت ها و کسب و کارهای دارای مالک یا مدیریت خارجی در نظر گرفته شده تا امکان راه اندازی بخش یا شعبه ای از فعالیت خود در این ایالت را داشته باشند. در واقع این برنامه به دنبال اعطای اقامت موقت یا دائم به منظور تسهیل در ورود و خروج این دسته سرمایه گذاران به کاناداست. در جدول زیر شرایط هر کدام از برنامه های فوق به تفصیل قابل مشاهده می باشد.

1- برنامه اصلی ویژه همه مناطق ایالت بیریتیش کلمبیا

 • راه اندازی یا خرید و بهبود یک کسب و کار مطلوب و مورد نظر ایالت
 • حداقل میزان سرمایه لازم برای ایجاد یا خرید کسب و کار 200 هزار دلار کانادا
 • ایجاد یک شغل تمام وقت برای یک شهروند یا مقیم دائم کشور کانادا
 • برخورداری از سرمایه خالص به میزان دست کم 600 هزار دلار کانادا
 • برخورداری از سوابق مدیریتی و تجارب کاری در زمینه کسب و کار
 • برخورداری از سطح 4 زبان انگلیسی یا فرانسه در هر یک از 4 مهارت اصلی
 • نداشتن منع قانونی به منظور مهاجرت به کانادا و داشتن شرایط لازم برای آن
 • اقامت قانونی در کشور مبدا و مشخص بودن منشا سرمایه های متقاضی
 • پرداخت 300 دلار کانادا به منظور ثبت نام، 3500 دلار کانادا به منظور درخواست و 100 دلار کانادا به منظور سایر هزینه های طی فرآیند
برنامه آزمایشی منطقه ای ویژه مناطق کم برخوردار، کم جمعیت و شهرهای کوچک

2- برنامه آزمایشی منطقه ای ویژه مناطق کم برخوردار، کم جمعیت و شهرهای کوچک

 • جمعیت شهر مورد نظر کمتر از 75 هزار نفر و دارای فاصله بیش از 30 کیلومتری از شهر با جمعیتی بیش از 75 هزار نفر
 • حمایت منطقه از برنامه سرمایه گذاران بین المللی و آموزش نمایندگان منطقه در مورد مهاجرت و طرح آزمایشی
 • تمایل به ایجاد کسب و کار نو در مناطق محروم و کم جمعیت برای کارآفرینی کانادا
 • الزام سفر اکتشافی به منطقه مورد نظر و بازدید از آن
 • بهره مندی از سرمایه خالص دست کم به میزان 300 هزار دلار کانادا
 • سرمایه گذاری جهت ایجاد کسب و کار در این مناطق به میزان 100 هزار دلار کانادا
 • برخورداری از سطح 4 زبان های انگلیسی یا فرانسه در 4 مهارت اصلی
 • برخورداری از حداقل 51 درصد مالکیت کسب و کار جدید
 • ایجاد یک شغل تمام وقت جدی برای یک شهروند یا مقیم دائم کشور کانادا

3- برنامه برنامه پروژه های راهبردی یا استراتژیک ویژه همه مناطق ایالت بریتیش کلمبیا

 • سرمایه گذاری دست کم 500 هزار دلار کانادا به منظور تاسیس یا خریداری یک کسب و کار و بهبود و توسعه آن
 • برخورداری از سرمایه حداقل 1 میلیون دلاری کانادا به منظور تاسیس و خرید بیزینس
 • ایجاد دست کم 3 شغل جدید به ازای هر یک از کارمندان کلیدی خارجی جهت شهروندان یا افراد دارای اقامت دائم کانادا (حداکثر امکان معرفی 5 کارمند کلیدی خارجی وجود دارد)
برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت پرنس ادوارد

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت پرنس ادوارد

برنامه کارآفرینی پرنس ادوارد جهت آن دسته از متقاضیانی که از سرمایه لازم برخوردار بوده و خواهان زندگی و فعالیت در این ایالت هستند، در نظر گرفته شده است. هدف اصلی این برنامه جذب و ورود تاجران و سرمایه گذارانی است که از توانایی و علاقه لازم به منظور ایجاد و تاسیس یک کسب و کار جدید در این ایالت برخوردارند. پایه های اقتصادی ایالت پرنس ادوارد تا حد زیادی بر صنایع مادر خود استوار است و به همین دلیل اداره مهاجرت این ایالت شرایط خاصی را به منظور اولویت پذیرش سرمایه گذاران خارجی جهت کارآفرینی در این ایالت وضع نموده است.

 • کسب و کاری که منجر به صادرات زیادی گشته و یا موجب بهبود و توسعه صادرات گردد.
 • کسب و کار ایجاد شده ترجیحا در حوزه های کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری بوده و یا موجب توسعه و بهبود زمینه فعالیت های اینچنینی شود.
 • کسب و کاری به شرایط اقتصادی جوامع کم برخوردار و روستایی این ایالت کمک کند.
 • کسب و کارهای کمک کننده به فعالیت های نوپای این ایالت از جمله در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی و هوافضا)

مانند بسیاری از برنامه های کارآفرینی دیگر ایالت های کانادا، برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت پرنس ادوارد نیز بر اساس سیستم امتیاز بندی انجام می شود. معیار های مختلفی از قبیل سن، تحصیلات، سطح دانش زبان، سابقه کاری مرتبط و ویژگی های خانوادگی به همراه طرح توجیهی مناسب در این موضوع تاثیر گذار است. اما در هر صورت متقاضی این برنامه بایستی از شرایط و معیارهای خاصی برخوردار بوده .

شرایط سرمایه گذاری در ایالت پرنس ادوارد

 • برخورداری از سرمایه لازم به میزان دست کم 600 هزار دلار کانادا در مناطق اصلی این ایالت
 • داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم متوسطه
 • برخورداری از بهترین بازه سنی مناسب برای برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت پرنس ادوارد یعنی بین 21 تا 59 سال
 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس با نمره حداقل 4
 • بهره مندی از سوابق مدیریتی و اقتصادی مناسب جهت انتقال به ایالت پرنس ادوارد
 • ارائه طرحی توجیهی مناسب با شرایط ایالت پرنس ادوارد و بر مبنای قوانین و مقررات برنامه کارآفرینی این ایالت
 • برخورداری از سرمایه حداقل 200 هزار دلار کانادا به منظور مناطق کم برخوردار و سرمایه گذاری حداقل 150 هزار دلار کانادا در این مناطق
برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت ساسکاچوان

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت ساسکاچوان

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت ساسکاچوان یکی از برنامه های زیر مجموعه مهاجرت استانی کانادا در این ایالت می باشد. در این برنامه داوطلبان امکان ایجاد و تاسیس کسب و کار مد نظر خود را داشته و نیز مجاز به خرید، مشارکت، توسعه و بهبود کسب و کار های موجود در ایالت ساسکاچوان هستند.

این برنامه نیز به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی و رونق اقتصاد و ایجاد شغل در این ایالت در نظر گرفته شده و متقاضیانی که علاقه مند به حضور در آن هستند، در ابتدا بایستی یک خود اظهاری (EOI) ارائه دهند. پایه های اقتصادی این ایالت بر منابع طبیعی بنا نهاده شده و زمینه هایی از قبیل معدن، کشاورزی و انرژی بیشترین پتانسیل را به منظور سرمایه گذاری و کارآفرینی دارند.

از مزایای برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت ساسکاچوان و سرمایه گذاری در آن می توان به تنوع اقتصادی فراوان، هزینه های نسبتا کمتر کسب و کار و سطح بالای کیفیت زندگی اشاره کرد. انتخاب متقاضیان در برنامه این ایالت هم بر اساس امتیاز بندی و فاکتور های مورد نظر صورت می گیرد که از مهم ترین آن ها می توان سن، تحصیلات، مدرک زبان، سفر اکتشافی، میزان سرمایه گذاری را نام برد.

شرایط سرمایه گذاری در ایالت ساسکاچوان

 • برخورداری از دارایی خالص شخصی دست کم به میزان 500 هزار دلار کانادا
 • دارایی متقاضی منشا مشخص و قانونی داشته و از راه های مشروع کسب شده باشد
 • متقاضی بایستی در 10 سال اخیر دست کم 3 سال سوابق کارآفرینی یا مدیریت اقتصادی در زمینه مد نظر خود داشته باشد
 • متقاضی بایستی حداقل 300 هزار دلار کانادا در شهرهای رجینا و ساسکاتون یا 200 هزار دلار در دیگر مناطق ایالت سرمایه گذاری نماید.
 • سن متقاضی بین 22 تا 55 سال باشد
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح مورد نیاز (CLB 5)
 • ایجاد اشتغال تمام وقت برای 1 یا 2 نفر از شهروندان یا افراد دارای اقامت دائم کانادا
برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت کبک

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت کبک

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت کبک شانس دریافت اقامت دائم کانادا را برای صاحبان و مدیران دارای شرایط ایجاد کسب و کار فراهم نموده و از تاسیس یک کسب و کار جدید در حوزه های مطلوب و مد نظر این ایالت یعنی کشاورزی، تجارت و صنعت حمایت می کند. از سال 2019 برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت کبک در 2 گروه بازگشایی شده و پرونده های متقاضیان در این زیرگروه ها مورد بررسی قرار می گیرد.

در گروه اول متقاضیانی قرار دارند که به منظور تاسیس یک کسب و کار جدید وارد ایالت کبک شده و طرح توجیهی اقتصادی پیشنهادی آن ها در صورت تایید، توسط یکی از دانشگاه ها یا موسسات معروف به Enterprise Accelerator یعنی شتاب دهنده ها مورد پشتیبانی واقع می شود. در این گروه متقاضی امکان دریافت اقامت کانادا را به صورت تک نفره و یا با همکاری 2 نفر دیگر نیز خواهد داشت. گروه دوم مختص آن دسته از متقاضیانی است که به منظور تاسیس کسب و کار مورد علاقه خود پای به ایالت کبک گذاشته و یا به دنبال خرید، بهبود و توسعه یکی از کسب و کار های موجود در این ایالت هستند.

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت منیتوبا

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت منیتوبا تا چند سال گذشته MPNP-B نامیده می شد اما از سال 2018 میلادی به Entrepreneur Pathway تغییر نام داده است. این برنامه بیشتر به منظور سرمایه گذاری برای متقاضیانی که صاحب مشاغل، مدیران شرکت ها یا صاحبان پروانه کسب و کار هستند، مناسب می باشد.

علاوه بر تغییر نام از ابتدای سال 2018 میلادی خود برنامه نیز دستخوش تغییرات مهمی گردید که از مهم ترین آن ها می توان به تغییر وضعیت اقامتی سرمایه گذار از اجازه اقامت دائم به اجازه کار، حذف پول بلوکه شده 100 هزار دلار کانادا، افزایش حداقل سرمایه شخصی متقاضی از 350 هزار دلار کانادا به 500 هزار دلار کانادا و افزایش حداقل میزان سرمایه گذاری در این ایالت از 150 هزار دلار کانادا به 250 هزار دلار کانادا اشاره کرد.

از مهم ترین زمینه های سرمایه گذاری در این ایالت می توان صنعت توریسم و گردشگری، صنایع دریایی و ماهیگیری، کشاورزی، صنایع غذایی، ماشین آلات، پوشاک، تجهیزات حمل و نقل و فرآوری فولاد را نام برد.

شرایط اختصاصی برنامه کار آفرینی در ایالت منیتوبا

 • برخورداری از حداقل 3 سال تجربه کاری تمام وقت در 5 سال گذشته به عنوان صاحب کسب و کار یا مدیر ارشد در یک کسب و کار سودآوری
 • داشتن پروانه کسب و کار یا بیش از 33 درصد از سهام یک شرکت
 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس جنرال با نمره 5 یا مدرک زبان فرانسه معادل آن
 • برخورداری از سرمایه خالص به میزان حداقل 500 هزار دلار کانادا با منشا مشخص که مورد تایید اداره مهاجرت ایالت قرار گیرد
 • داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و بالا تر
 • داشتن سن قانونی لازم برای مدیریت (در صورت کسب امتیازات لازم، متقاضیان خارج از رده سنی نیز مورد پذیرش قرار خواهند گرفت)
 • انجام سرمایه گذاری در کارآفرینی یا خرید، توسعه و بهبود یک کسب وکار در ایالت منیتوبا (مناطق مرکزی حداقل 250 هزار دلار کانادا و مناطق کم برخوردار حداقل 150 هزار دلار کانادا)
 • ایجاد یک شغل تمام وقت و استخدام 1 نفر از شهروندان کانادا یا افراد دارای اقامت دائم این کشور به غیر از خود متقاضی و یا اعضای خانواده و فامیل او
 • ارائه طرح توجیهی اقتصادی مناسب با اولویت های ایالت منیتوبا و مورد تایید اداره مهاجرت این ایالت
 • انجام سفر اکتشافی از ایالت منیتوبا حداقل 1 سال قبل از ارسال پرونده جهت بررسی فرصت های کسب و کار
برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نوا اسکوشیا

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نوا اسکوشیا

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نوا اسکوشیا این کشور وابسته به برخورداری از سابقه مدیریتی توسط متقاضی می باشد. این برنامه در ابتدا به افراد اجازه کار و فعالیت در این ایالت را داده و متقاضیان پس از ورود با ایجاد کسب و کار جدید یا سرمایه گذاری در حوزه کسب و کار امکان دریافت اقامت دائم کانادا را خواهند داشت.

روال کار به این صورت است که متقاضیانی که امتیازات لازم را کسب نموده و وارد این کشور می شوند، در صورت راه اندازی کسب و کار و یا سرمایه گذاری در این ایالت، پس از 1 سال در صورت موفقیت امکان دریافت اقامت دائم این کشور را دارند.

در برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نوا اسکوشیا نیز ابتدا متقاضی بایستی درخواست خود را به همراه طرح توجیهی اقتصادی و سوابق مدیریتی و کارآفرینی خود ارائه نموده و در کنار آن برای تاییدیه مدرک تحصیلی خود اقدام نماید.

همچنین لازم است که متقاضی برای اخذ مدرک زبان اقدام نموده و پروفایل خود در این ایالت را با موارد ذکر شده تکمیل کند. در صورت کسب امتیازات لازم افراد واجد شرایط به مصاحبه دعوت می شوند. اما متقاضیان به منظور شرکت در برنامه های کارآفرینی ایالت نوا اسکوشیا بایستی از مولفه هایی برخوردار باشند .

شرایط سرمایه گذاری در ایالت نوا اسکوشیا

 • میزان دارایی خالص متقاضی که قابل اثبات بوده و منشا مشخصی داشته باشد حداقل 600 هزار دلار کانادا در نظر گرفته شده است.
 • سرمایه گذاری متقاضی در ایالت نوا اسکوشیا به میزان حداقل 150 هزار دلار کانادا
 • بهره مندی از حداقل 3 سال سابقه مدیریتی در 10 سال گذشته در حوزه مورد نظر با حداقل سهام 33 درصد (یا 5 سال سوابق مدیریتی یک کسب و کار به طور کامل)
 • مدیریت کسب و کار جدید در استان نوا اسکوشیا توسط خود متقاضی
 • الزام داشتن سفر اکتشافی به این ایالت حداقل برای 1 بار در صورت تصمیم به خرید بیزینس های موجود
 • مورد تایید بودن طرح توجیهی اقتصادی یا بیزینس خریداری شده توسط اداره کار ایالت نوا اسکوشیا
 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس یا مدرک زبان فرانسوی با نمره حداقل CLB 5
ایالت نیوبرانزویک

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نیوبرانزویک

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نیوبرانزویک یکی دیگر از مسیر های مهاجرتی و دریافت اقامت دائم این کشور می باشد. این دسته از برنامه های ایالتی نیوبرانزویک که برای سرمایه گذاران و کارآفرینان بین المللی علاقه مند به ایجاد، مالکیت و مدیریت کسب و کار در نظر گرفته شده، بایستی موجب رشد و توسعه شرایط اقتصادی این ایالت گردد. این برنامه با عنوان New Brunswick Entrepreneurial Stream شناخته می شود.

در این برنامه متقاضیان به وسیله سیستم ابراز تمایل EOI درخواست خود را مطرح می کنند. در مرحله اول متقاضیان بایستی یک EOI به واحد مربوطه در ایالت نیوبرانزویک تحویل دهند. پس از ارزیابی و بررسی پرونده ها و درخواست های متقاضیان، بر اساس مولفه های مشخصی به آن ها امتیاز تعلق می گیرد.

آن از دسته از متقاضیانی که امتیازات حداکثری را کسب می کنند، برای برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نیوبرانزویک انتخاب می شوند. از مهم ترین فاکتور های موثر بر کسب امتیاز در این ایالت می توان به سن متقاضی، تحصیلات متقاضی، ارائه مدرک زبان، طرح توجیهی اقتصادی، سوابق مدیریتی و شرایط خانوادگی متقاضی اشاره نمود.

شرایط سرمایه گذاری در ایالت نیوبرانزویک

 1. میزان دارایی خالص متقاضی: حداقل به میزان 600 هزار دلار کانادا که منشا آن مشخص بوده و حتما نیمی از آن به صورت نقد باشد
 2. میزان سرمایه گذاری در ایالت: حداقل به میزان 250 هزار دلار کانادا
 3. سوابق مدیریتی: متقاضی حداقل 3 سال در 5 سال گذشته (5 سال اگر مدیر کسب و کار خود نباشد)
 4. میزان تولید شغل برای شهروندان کانادایی دست کم برای 2 نفر شغل تمام وقت ایجاد شود
 5. مدرک معتبر زبان انگلیسی: مدرک زبان آیلتس جنرال با نمره 5
 6. وجه ضمانت: جهت انجام سرمایه گذاری مبلغ 100 هزار دلار کانادا قابل برگشت در صورت انجام طرح
 7. انجام سفر اکتشافی پیش از تشکیل پرونده در صورت نداشتن فامیل و خویشاوند در ایالت الزامی به کشور کانادا سفر نمایید.
 8. مصاحبه با سفارت: به صورت حضوری یا غیر حضوری با نظر آفیسر اداره مهاجرت ایالت
 9. سن متقاضی: بازه سنی 22 تا 55 سال تمام
 10. میزان تحصیلات: متقاضی حداقل داشتن مدرک فوق دیپلم

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نیوفاندلند و لابرادور

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نیوفاندلند و لابرادور یکی دیگر از مسیر های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور می باشد. مانند سایر ایالت های این کشور، این ایالت نیز برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی متناسب با شرایط و مقتضیات خود در نظر گرفته است.

ایالت نیوفاندلند و لابرادور شرقی ترین ایالت کانادا محسوب شده و به دلیل فضای تازه و ناشناخته ای که دارد، یکی از بکرترین مناطق جهت سرمایه گذاری و کارآفرینی محسوب می شود. این ایالت در سال های اخیر به دلیل کشف منابع طبیعی فراوان و رشد در زمینه انواع انرژی به یک چهره جدید اقتصادی در برنامه توسعه کشور کانادا تبدیل شده است.

در نتیجه برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نیوفاندلند و لابرادور می تواند فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران و کارآفرینان بین المللی محسوب شود. در برنامه کارآفرینی ایالت نیوفاندلند و لابرادور 2 برنامه جداگانه تعریف شده است.

 1. برنامه کارآفرینی به منظور کارآفرینان بین المللی
 2. برنامه کارآفرینی به منظور فارغ التحصیلان ایالت نیوفاندلند و لابرادور
ایالت نیوفاندلند و لابرادور

برنامه کارآفرینی جهت کارآفرینان خارجی در ایالت نیوفاندلند و لابرادور

متقاضیان هدف در این برنامه کارآفرینی کانادا همان طور که از نام آن مشخص است، سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی می باشند. این افراد برای رسیدن به این مقصود بایستی یک کسب و کار جدید تاسیس یا راه اندازی نموده و یا برای خریداری، توسعه و بهبود یکی از کسب و کار های موجود در این ایالت اقدام نمایند. به آن دسته از متقاضیانی که در این روش انتخاب شوند، در وهله اول اجازه اقامت موقت به همراه مجوز کار داده می شود.

پس از خرید، توسعه و بهبود کسب و کار موجود یا راه اندازی و تاسیس کسب و کار جدید، در صورت توفیق در این مسیر و انجام کامل طرح توجیهی اقتصادی ارائه شده، امکان دریافت اقامت دائم کانادا برای متقاضی و خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) وی مهیا خواهد بود. داوطلبان شرکت در این برنامه کارآفرینی کانادا قبل از شرکت در این پروسه، لازم است دست کم 1 سال تجربه مالکیت یا مدیریت در کسب و کار مد نظر را داشته باشند.

شرایط سرمایه گذاری در ایالت نیوفاندلند و لابرادور

 • برخورداری از سرمایه لازم به میزان حداقل 600 هزار دلار کانادا (می تواند شامل اموال و دارایی های متقاضی و همسر وی باشد.)
 • کسب امتیاز 72 از 120 امتیاز مربوط به جدول برنامه کارآ،رینی ایالت
 • شرایط سنی بین 21 تا 59 سال
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا زبان فرانسه معادل CLB5
 • داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم متوسطه
 • انجام سرمایه گذاری در این ایالت به میزان حداقل 200 هزار دلار کانادا در کسب و کار های مورد تایید ایالت و اخذ مالکیت حداقل یک سوم از سهام این کسب و کار (معادل 33/33 درصد)
 • لزوم برخورداری از تجربه مالکیت و مدیریت حداقل 25 درصد یک کسب و کار به مدت 2 سال در 5 سال گذشته یا دست کم 5 سال سوابق مدیریت ارشد در 10 سال اخیر
 • ابراز تمایل و تصمیم قطعی به منظور حضور در این ایالت و مدیریت فعال در کسب و کار مورد نظر
 • ایجاد اشتغال پایدار و تمام وقت حداقل برای 1 شهروند کانادایی یا افراد دارای اقامت دائم این کشور در کسب و کار مربوطه
برنامه کارآفرینی جهت فارغ التحصیلان ایالت نیوفاندلند و لابرادور

برنامه کارآفرینی جهت فارغ التحصیلان ایالت نیوفاندلند و لابرادور

برنامه کارآفرینی جهت فارغ التحصیلان ایالت نیوفاندلند و لابرادور همان طور که از نام آن مشخص است، یک نوع برنامه کارآفرینی در کانادا بوده که برای دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات آموزشی این ایالت تعریف شده است.

مانند برخی دیگر از کشور های دنیا، در این برنامه شرایط ساده تری برای واجدین شرایط و متقاضیان در نظر گرفته شده تا آن ها در ابتدای مسیر شغلی، امکان راه اندازی کسب و کار خود با شرایط مناسب تر را داشته باشند. اما به هر حال در این برنامه نیز داوطلبان بایستی شرایط حداقلی را داشته باشند که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

 • متقاضی بایستی از یک برنامه تحصیلی حداقل 2 ساله از یکی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی این ایالت فارغ التحصیل شده باشد.
 • متقاضی بایستی مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس و یا مدرک زبان فرانسه در سطح CLB 7 ارائه نماید.
 • پیش از آن که متقاضی قصد شرکت در این برنامه را داشته باشد، باید اثبات نماید که از تجربه حداقل 1 ساله مالکیت یا مدیریت فعال دست کم 33/33 درصدی در یک کسب و کار این ایالت برخوردار است.
 • برای این دسته از متقاضیان حداقل میزان سرمایه گذاری وجود نداشته و با هر مبلغی امکان پذیر می باشد.
برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نوناووت

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نوناووت

ایالت نوناووت کانادا یکی از جدیدترین ایالت های این کشور محسوب شده که در بخش شمال کانادا و مجمع الجزایر بخش شمالی این کشور را در بر می گیرد. برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت نوناووت به همین دلیل می تواند بسیار جذاب باشد چرا که فرصت های سرمایه گذاری و کارآفرینی بسیار جذابی در این ایالت وجود دارد. بیشترین سهم اقتصاد این ایالت را صنعت فلزات و کانی های معدنی به خود اختصاص داده به صورتی که معادن پر شماری از طلا، مس، الماس و روی در این ایالت کشف شده است.

همچنین این ایالت از بنادر فراوان و منابع طبیعی و محصولات دریایی فراوانی بهره می برد. همه این عوامل موجب شده این منطقه یکی از جاذبه های اقتصادی در حال توسعه کانادا به منظور سرمایه گذاری در این کشور و کارآفرینی کانادا محسوب شود. سرمایه گذاری در این کشور از مزایای بسیاری برخوردار است که داشتن سریع ترین جمعیت در حال رشد، بهره مندی از جوان ترین جمعیت در کانادا، مالیات نسبتا پایین برای شرکت های تجاری و طبیعت بکر از مهم ترین آن ها می باشند. اما به منظور سرمایه گذاری و کارآفرینی در این ایالت علاوه بر داشتن شرایط عمومی، متقاضیان بایستی دارای شرایط اختصاصی نیز باشند.

شرایط سرمایه گذاری در ایالت نوناووت

 • برخورداری از سرمایه به میزان دست کم 300 هزار دلار کانادا برای تاسیس یا خرید یک کسب و کار در مناطق اصلی این ایالت
 • برخورداری از سرمایه به میزان دست کم 150 هزار دلار کانادا برای تاسیس یا خرید یک کسب و کار در مناطق کم برخوردار این ایالت
 • داشتن سرمایه خالص و کلی به میزان حداقل 500 هزار دلار کانادا
 • ارائه یک طرح توجیهی اقتصادی مبتنی بر نیازمندی ها و توسعه و رشد اقتصادی این ایالت
 • برخورداری از سوابق مدیریتی و تجربه کافی به منظور راه اندازی و مدیریت کسب و کار مورد نظر
 • داشتن مهارت های ارتباطی لازم مناسب با شرایط این ایالت
برنامه کارآفرینی کانادا

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت یوکان

برنامه کارآفرینی کانادا در ایالت یوکان YBNP (Yukon Business Nominee Program) یکی دیگر از برنامه های مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری می باشد. آن دسته از متقاضیانی که واجد شرایط برنامه کارآفرینی ایالت یوکان شوند، امکان اخذ اقامت موقت و مهاجرت به کشور کانادا را خواهند داشت. مخاطبان هدف این برنامه سرمایه گذاران و کارآفرینان ماهر بین المللی بوده و هدف از آن حمایت، تشویق و تسریع در ایجاد، خرید یا مشارکت یک کسب و کار توسط آنان در این ایالت می باشد.

سرمایه گذاران و کارآفرینان باید در این ایالت حضور داشته و در مدیریت و اداره کسب و کار مربوطه نقش پر رنگی ایفا نمایند. آن دسته از متقاضیانی که موفق به دریافت دعوت نامه حمایتی ایالت یوکان به وسیله برنامه کارآفرینی کانادا در این ایالت شوند، در مرحله اول ویزای کار 2 ساله این کشور به همراه اقامت موقت را دریافت می کنند. در صورتی که متقاضیان پس از این مدت در انجام طرح توجیهی اقتصادی مورد نظر خود و یا خرید و توسعه کسب و کار های موجود این ایالت موفق باشند، امکان دریافت اقامت دائم کانادا برای آن ها و خانواده شان (همسر و فرزندان زیر 18 سال) وجود خواهد داشت.

شرایط سرمایه گذاری در ایالت یوکان

 • داشتن سرمایه خالص به میزان حداقل 500 هزار دلار کانادا که منشا آن مشخص بوده و مورد تایید ایالت قرار گیرد
 • حداقل 300 هزار دلار کانادا از این سرمایه کلی متقاضی بایستی به صورت نقد و در یک حساب بانکی موجود باشد
 • برخورداری از حداقل 5 سال سوابق کاری مرتبط با با کسب و کار مورد نظر
 • رخورداری از دست کم 3 سال سابقه کارآفرینی یا مدیریت یک کسب و کار در کشور مبدا
 • کسب امتیاز حداقل 65 از سستم امتیاز بندی برنامه سرمایه گذاری ایالت یوکان
 • ارائه مدرک تحصیلی حداقل دیپلم متوسطه (چنان چه کسب و کار مورد نظر نیاز به مدرک تحصیلی بالاتر داشته باشد، متقاضی بایستی آن را ارئه نماید)
 • داشتن علاقه، قصد و اراده لازم برای حضور و فعالیت در ایالت یوکان
 • ارائه طرح توجیهی اقتصادی با سرمایه گذاری حداقل 300 هزار دلار کانادا و مالکیت یک سوم از سهام آن کسب و کار (معادل 33/33 درصد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.