...

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

چرا سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا کانادا؟

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا به دلیل شرایط مناسب اقتصادی، امکانات مطلوب، درآمد بالا و… باعث محبوب شدن در بین سرمایه گذاران از سراسر جهان شده است. پایتخت این ایالت شهر ونکوور یکی از مطرح ترین شهرهای کشور کانادا می باشد. بریتیش کلمبیا از غرب با اقیانوس آرام و از جنوب با کشور آمریکا همسایه است که همین امر باعث محبوبیت این بخش از کانادا جهت سرمایه گذاری شده است.

ایالت بریتیش کلمبیا یکی از پر جمعیت ترین مناطق کشور کانادا و مساحت آن بزرگ تر از مجموع مساحت سه کشور اروپایی هلند، آلمان و فرانسه می باشد. به همین دلیل این بخش از کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین نقاط این کشور محسوب می شود به صورتی که سالانه بیش از 35 هزار نفر از کشور های دیگر وارد این ایالت شده و حدود یک سوم از ساکنان آن را مهاجرین تشکیل می دهند.

با توجه به دلایل اعلام شده در حال حاضر ایرانی های بسیاری در این منطقه ساکن هستند به طوری که در سال 1397 شمسی، عید نوروز به صورت رسمی وارد تقویم بریتیش کلمبیا شد. شهرهای بزرگ و مطرح این ایالت ونکوور و ویکتوریا هستند.

صنایع مهم و سود ده برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا، عبارت اند از الوار و چوب، شیلات، فیلم سازی، معدن، مخابرات و… . این منطقه به دلیل داشتن مناظر زیبا و طبیعت چشم نواز سالانه گردشگران زیادی را جذب می کند، به همین دلیل صنعت توریسم و مشاغل وابسته به آن نیز از وضعیت مناسبی برخوردار می باشند.

روش های سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

روش های سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا چیست؟

یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا باید اطلاع کافی در آن داشته باشند روش های سرمایه گذاری در آن می باشد. با توجه به قوانین و مقررات این ایالت، افراد از دو روش کارآفرینی و خرید بیزینیس می توانند اقدام نمایند. در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

یکی از روش های سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا، کارآفرینی می باشد که به Bc PNP معروف است. این پروسه مشابه ثبت شرکت در کشورهای اروپایی است. افرادی در این زمینه می توانند اقدام نمایند که سابقه اداره بیزینس و تمکن مالی لازم را داشته باشند. در حال حاضر دو طرح اقدام در این زمینه وجود دارد. روش 100 هزار دلاری که به رجینال پایلت معروف است که اجرا نمی شود و از طرح 200 هزار دلاری می توان به نتیجه رسید.

در روش 100 هزار دلاری باید برای کارآفرینی در مناطقی که کمتر از 75 هزار نفر جمعیت دارند اقدام کرد. البته برای به نتیجه رسیدن باید تائیدیه از طرف منطقه مورد نظر برای ایجاد کسب کار را هم دریافت کرد. هم چنین متقاضی باید بیزینس پلن در زمینه طرح مورد نظر خود را نیز ارائه نماید. بیزینس پلن باید شامل جزئیات طرح، میزان هزینه ها و پیش بینی میزان سود و… باشد.

روش 200 هزار دلاری

روش 200 هزار دلاری

در روش 200 هزار دلاری متقاضی باید اثبات نماید که در 10 سال گذشته حداقل 4 سال سابقه مدیریت بیزینس و یا 3 سال سابقه مالکیت آن را دارد. هم چنین در زمینه تمکن مالی می بایست احراز کند که در کشور مبدا حداقل 600 هزار دلار دارایی اعم از منقول و غیر منقول دارد و بتواند حداقل 200 هزار دلار در ایالت بریتیش کلمبیا سرمایه گذاری نماید. البته دارایی اعلام شده علاوه بر متقاضی، همسر وی را نیز شامل می شود یعنی اموال همسر نیز به عنوان تمکن فرد محاسبه می گردد.

تمکن مورد ادعا شده توسط شرکت هایی در کشور کانادا که به همین منظور تشکیل شده اند محاسبه می شود که این امر نیز مستلزم پرداخت هزینه می باشد. برای انجام این پروسه در ابتدا احتیاج به ارائه مدرک زبان نمی باشد اما اخیرا برای درخواست اقامت دائم ارائه مدرک زبان الزامی شده است.

سیستم امتیاز بندی کارآفرینی در بریتیش کلمبیا چگونه است؟

علاوه بر شرایط اعلام شده برای این که بتوان برای پروسه کارآفرینی بریتیش کلمبیا به نتیجه رسید باید در سیستم امتیاز بندی نیز امتیازات لازم را کسب کرد. امتیازات دریافتی بر اساس شرایط متقاضی مانند سن، تحصیلات، سابقه کاری و … 120 و برای بیزینس پلن ارائه شده نیز می توان 80 امتیاز دریافت کرد که مجموعا 200 امتیاز می شود. البته تا کنون هیچ کس موفق به کسب 200 امتیاز کامل نشده است و معمولا با کسب حدود 106 امتیاز می توان به نتیجه رسید.

سفر اکتشافی به کانادا هم باعث دریافت امتیاز می شود و افرادی که امتیازات لازم را کسب نمی کنند با دریافت ویزای توریستی کانادا و بررسی شرایط از نزدیک می توانند امتیازات خود را افزایش دهند. در ادامه به بررسی امتیازات لازم برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا خواهیم پرداخت :

امتیازات تجربه کار به عنوان مدیرعامل یا مالک بیزینس

امتیازات تجربه کار به عنوان مدیرعامل یا مالک بیزینس

میزان تجربه کاری امتیاز
کمتر از ۱۲ ماه ۰
۱۲ تا ۲۴ ماه ۴
۲۵ تا ۳۶ ماه ۶
۳۷ تا ۴۸ ماه ۱۲
۴۹ تا ۶۰ ماه ۱۵
۶۱ ماه و بیشتر ۲۰

امتیازات تجربه کار به عنوان مدیر اجرایی

میزان تجربه کاری امتیاز
کمتر از ۲۴ ماه ۰
۲۴ الی ۴۸ امتیاز ۴
۴۹ تا ۶۰ ماه ۸
۶۱ ماه و بیشتر ۱۲

امتیازات سابقه مالکیت بیزینس

مالکیت ۱۰۰ درصد بیزینس در ۵ سال اخیر امتیاز
کمتر از ۳ سال ۰
بیش از ۳ سال ۴

امتیازات دارایی نقد

میزان سرمایه نقد امتیاز
کمتر از ۵۰ هزار دلار ۰
۵۰ تا ۱۹۹هزار دلار ۲
۲۰۰ تا ۳۹۹هزار دلار ۳
بیش از ۴۰۰ هزار دلار  

امتیازات دارایی

میزان سرمایه دارایی خالص و ملک امتیاز
کمتر از ۶۰۰ هزار دلار ۰
۶۰۰ تا ۷۹۹ هزار دلار ۵
۸۰۰ تا ۲ میلیون دلار ۶
۲ تا ۵ میلیون دلار ۷
بیش از ۵ میلیون دلار ۸

امتیازات میزان سرمایه گذاری

امتیازات سرمایه گذاری امتیاز
کمتر از ۲۰۰ هزار دلار ۰
۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار ۸
۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار دلار ۱۰
۶۰۰ هزار تا ۱ میلیون دلار ۱۱
۱میلیون تا ۲ میلیون دلار ۱۲
۲ میلیون تا ۴ میلیون دلار ۱۴
۴ میلیون تا ۸ میلیون دلار ۱۶
بیش از ۸ میلیون دلار ۲۰

امتیازات مقدار اشتغال زایی

تعداد مشاغل ایجاد شده امتیاز
کمتر از ۱ نفر ۰
۱ نفر ۸
۲ نفر ۹
۳ نفر ۱۰
۴ نفر ۱۱
۵ نفر ۱۲
۶ نفر ۱۳
۷ الی ۹ نفر ۱۴
۱۰ الی ۱۹ نفر ۱۶
۲۰ نفر و بیشتر ۲۰

امتیازات مدرک زبان

مدرک زبان امتیاز
کمتر از CLB3 0
CLB4 2
CLB5 4

امتیازات مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی امتیاز
زیر دیپلم ۰
کاردانی ۲
کارشناسی ۵
کارشناسی ارشد ۸
دکتری ۸

امتیازات سن

شرایط سنی امتیاز
کمتر از ۲۵ سال ۰
۲۵ الی ۳۴ ۴
۳۵ الی ۴۴ ۸
۴۵ الی ۵۴ ۶
۵۵ الی ۶۴ ۴
بیشتر از ۶۵ ۰

امتیازات سفر اکتشافی

زمان سفر امتیاز
سفر ندارد یا بیش از ۳ سال از تاریخ سفر گذشته است ۰
سفر بین ۱ تا ۳ سال اخیر بوده است ۱
سفر در طی یکسال بوده اما از محل بیزینس بازدید به عمل نیامده است ۲
سفر در طی یکسال بوده و از محل بیزینس بازدید به عمل آمده است ۴

امتیازات سابقه تحصیل یا کار در کانادا

سابقه کار و تحصیل در کانادا امتیاز
ندارد ۰
دارد ۸

امتیازات بیزینس پلن ارائه شده

جمعیت شهر محل بیزینس امتیاز
بیش از ۵۰۰ هزار نفر ۰
۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر ۱
۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر ۳
۷۰ تا ۱۰۰ هزار نفر ۶
۶۰ تا ۷۰ هزار نفر ۸
۳۵ تا ۶۰ هزار نفر ۱۰
کمتر از ۳۵ هزار نفر ۱۲

امتیازات مکان بیزینس

محل کارآفرینی جمعیت امتیاز
 Vancouver بیش از ۵۰۰ هزار نفر ۰
Capital, Fraser Valley بین ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار نفر ۱
Central Okanagan, Nanaimo, Thompson-Nicola بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار نفر ۳
Cowichan Valley, Fraser-Fort George, North Okanagan, Okanagan-Similkameen بین ۷۰ الی ۱۰۰ هزار نفر ۶
Comox, Peace River, Cariboo, Central Kootenay بین ۶۰ الی ۷۰ هزار نفر ۸
Columbia-Shuswap, East Kootenay, Strathcona بین ۳۵ تا ۶۰ هزار نفر ۱۰
Alberni-Clayoquot, Kootenay-Boundary, Sunshine Coast, Powell River, Skeena-Queen Charlotte,Mount Waddington, Northern Rockies,Central Coast, Stikine کمتر از ۳۵ هزار نفر ۱۲
خرید بیزینس در بریتیش کلمبیا

خرید بیزینس در بریتیش کلمبیا

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا، خرید بیزینس می باشد. متقاضیان با خرید بیزینس های آماده مانند رستوران، فروشگاه، آرایشگاه، پمپ بنزین و… می توانند در این زمینه اقدام نمایند. میانگین هزینه خرید یک کسب و کار در ایالت بریتیش کلمبیا حدود 100 هزار دلار کانادا می باشد. برای انجام این پروسه فرد باید با ویزای توریستی وارد این ایالت شده و خرید خود را نهایی نماید.

بعد از آن باید برای خود 3 بار حقوق و بیمه پرداخت کرده و درخواست اقامت کاری نماید. در این مرحله امکان درخواست الحاق خانواده را دارا خواهد بود. علاوه بر خرید، از طریق اجاره هم می توان اقدام کرد ولی معمولا به دلیل مدت کم اقامت برای این روش، نمی توان به نتیجه رسید و این راه پیشنهاد نمی شود.

البته برخی از بیزینس ها برای خرید و به نتیجه رسیدن شانس بالاتری را دارند مانند بیزینس هایی که از دانش و فناوری های جدید استفاده می کنند و باعث ورود تکنولوژی جدید به کانادا می شوند، کسب و کارهایی که باعث جذب توریست می شود و… و برخی دیگر مانند بیزینس هایی که در خانه انجام می شود، فروش لوازم دست دوم و به صورت کلی مشاغلی که اشتغال کم تری ایجاد می کنند شانس کمتری برای به نتیجه رسیدن دارند.

اقامت کانادا رو از طریق سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

چطور میشه اقامت کانادا رو از طریق سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا گرفت؟

کسب اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از اهداف اصلی متقاضیان اقدام در این زمینه می باشد. برای دست یابی به این امر در ابتدا باید دارای شرایط مورد نیاز بود. در مرحله بعد باید مدارک و فرم های مربوطه تنظیم و ارسال شود. واجدین شرایط فایل نامبر دریافت کرده و افرادی که امتیازات لازم را کسب نمایند 120 روز فرصت خواهند داشت تا درخواست و پروسه خود را تکمیل نمایند.

در ادامه به فرد 20 ماه فرصت داده می شود تا بیزینس مورد نظر را در بریتیش کلمبیا راه اندازی نماید. در صورت عملی کردن تعهدات مانند استخدام نیرو، سوددهی کسب و کار و… می توان برای دریافت اقامت دائم اقدام کرد.

یکی از ویژگی های سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا، امکان بردن همراه یعنی همسر و فرزندان برای متقاضی می باشد که در صورت دریافت اقامت دائم و شهروندی، این امر شامل خانواده نیز خواهد شد.

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا چه مزایایی برای من داره؟

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا یکی از روش هایی می باشد که به دلیل داشتن شرایط نسبتا مناسب جذابیت های خاص خود را دارد. یکی از دلایل محبوبیت این روش مزایای نسبتا زیاد آن محسوب می شود. از مزیت های سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا می توان به شرایط اقتصادی مناسب، بازار کاری مطلوب، امکان دریافت اقامت دائم و در نتیجه شهروندی اشاره کرد.

هم چنین با توجه به قوانین و مقررات ایالت بریتیش کلمبیا کارآفرینان از تسهیلات مناسبی برخوردار هستند که از جمله آن ها می توان به نرخ پایین مالیات و امکان دریافت وام با شرایط مناسب اشاره کرد که باعث راحت تر شدن کارآفرینی در این ایالت شده است.

 سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا از کجا باید شروع کرد؟

برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا در صورت داشتن شرایط باید مدارک و فرم های مخصوص را تکمیل و ارائه کرد. البته برای اقدام در این زمینه بهتر است حداقل یک بار به این ایالت سفر و از نزدیک شرایط اقتصادی و وضعیت صنایع و مشاغل مختلف را بررسی کرد تا با اطلاع کامل بتوان به نتیجه رسید. هم چنین باید با توجه به جداولی که پیشتر اشاره شد، اقدام به محاسبه امتیازات کرد. در صورتی که متقاضی با توجه به شرایط خود امکان دریافت امتیازات لازم را نداشت از روش هایی مانند افزایش تعداد کارگران، تغییر محل بیزینس و… می توان باعث رسیدن به امتیازات لازم شد.

با توجه به موارد بیان شده، سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا می تواند روش مناسبی برای ورود و اخذ اقامت کشور کانادا محسوب شود. شرایط نسبتا مناسب، شانس مطلوب به نتیجه رسیدن، وضعیت اقتصادی خوب، امکان دریافت اقامت و… باعث تبدیل شدن آن به روشی نسبتا مناسب برای ورود و اخذ اقامت کانادا شده است. به نظر شما سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا روش مناسبی برای مهاجرت می باشد یا خیر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.