...

استارت آپ کانادا

منظور از ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

استارت آپ کانادا یکی از روش های پر متقاضی، مخصوصا در چند سال اخیر برای ورود و دریافت اقامت کانادا محسوب می شود. استارت آپ، کسب و کار های نوپا هستند که بر اساس یک طرح و ایده تازه و جدید ایجاد شده و قابلیت سوددهی و درآمد زایی را دارند. امروزه استارت آپ ها یکی از مهم ترین بخش های درآمد زایی و ایجاد اشتغال در کشورهای مدرن و پیشرفته مانند کانادا محسوب می شوند.

کانادا به دلیل شرایط اقتصادی مناسب، بازار کاری عالی، درآمد بالا، امکانات و تجهیزات پیشرفته مورد نظر بسیاری برای ایجاد یک استارت آپ در آن است. این کشور یکی از کشورهایی است که برای جذب استارت آپ ها و افرادی که قصد ایجاد کسب و کاری جدید را دارند همواره شرایط و تسهیلات بسیار مناسبی در نظر گرفته است.

متقاضیان ایجاد استارت آپ در کانادا، در صورت داشتن شرایط لازم و تائید آن، امکان ورود به این کشور با دریافت ویزای استارت آپ را خواهند داشت. با دریافت ویزای استارت آپ کانادا، متقاضی و یا متقاضیان در ابتدا اقامت موقت و بعد از مدتی می توان درخواست اقامت دائم را انجام داد.

مدارک مورد نیاز برای استارت آپ

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

متقاضیان دریافت ویزای استارت آپ برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید مدارک مورد نیاز را به صورت ترجمه شده و رسمی ارائه نمایند. معتبر بودن مدارک باعث تقویت پرونده و در نتیجه افزایش شانس دریافت ویزا می شود. در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای استارت آپ کانادا خواهیم پرداخت :

  • بیزینس پلن
  • مدرک زبان
  • گواهی تمکن مالی
  • تست پزشکی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • مدارک شناسایی
  • پاسپورت معتبر
  • گواهی حمایت از طرف سازمان تعیین شده در کانادا و…

 

ویزای تحصیلی کانادا

نحوه اقدام برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا چگونه است؟

برای انجام فرآیند باید فرم های مربوطه را از طریق سایت اداره مهاجرت این کشور تکمیل، امضا و سایر مدارک نیز به همراه هزینه های بایومتریک ارسال شود. بایو متریک پروسه احراز هویت متقاضی بر اساس اثر انگشت و عکس می باشد. در صورت ارسال و تائید مدارک برای فرد ویزای استارت آپ صادر، تا امکان ورود به این کشور مهیا شود.

دریافت گواهی از سازمان های کانادایی

برای دریافت گواهی از طرف سازمان های اعلام شده باید بیزینس پلن مناسب برای طرح مورد نظر تهیه و جهت متقاعد کردن، ارائه شود. دریافت این نامه الزامی و بدون آن تقریبا شانس به نتیجه رسیدن صفر می باشد. به همین دلیل تهیه و تنظیم طرح توجیهی بسیار مهم تلقی می گردد.

میزان سرمایه مورد نیاز برای اجرای استارت آپ بین 75 تا 200 هزار دلار کانادا می باشد، البته در صورتی که گواهی از طرف مراکز رشد باشد نیازی به سرمایه گذاری نیست. همچنین در صورت جذاب بودن طرح امکان جذب چند سازمان برای انجام استارت آپ وجود دارد.

داشتن مدرک زبان

داشتن مدرک زبان

یکی از مدارک ضروری برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا ارائه مدرک زبان در سطح مورد نظر می باشد. مدرک زبان ارائه شده انگلیسی و یا فرانسوی باید باشد. حداقل سطح و نمره هر مهارت به شرح ذیل مقرر شده است :

CLB Level IELTS Speaking IELTS Listening IELTS Reading IELTS Writing
5 5 5 5 5
CLB Level TEF Speaking TEF Listening TEF Reading TEF Writing
5 225 180 150 225

در صورت عدم ارائه و یا پایین تر بودن سطح مدرک زبان، پرونده و درخواست مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

ارائه گواهی تمکن مالی

برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا، متقاضی باید گواهی تمکن مالی لازم را ارائه نماید. این امر برای اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در این کشور برای مدتی می باشد. البته اگر فرد به همراه خانواده قصد ورود به این کشور را داشته باشد باید تمکن بیشتری ارائه نماید. تمکن مالی مورد نیاز برای یک نفر حدود 13 هزار دلار کانادا برای یک سال زندگی در این کشور می باشد.

در ادامه به بررسی میزان تمکن مورد نیاز جهت دریافت ویزای استارت آپ کانادا خواهیم پرداخت :

تعداد اعضای خانواده میزان تمکن لازم
2 حدود 16 هزار دلار کانادا
3 حدود 20 هزار دلار کانادا
4 حدود 24 هزار دلار کانادا
5 حدود 27 هزار دلار کانادا
6 حدود 31 هزار دلار کانادا
7 حدود 34 هزار دلار کانادا

البته به ازای هر نفر مازاد بر تعداد مذکور حدود 3.500 دلار کانادا باید به عنوان تمکن ارائه کرد مثلا اگر تعداد اعضای خانواده ای 8 نفر باشد برای هشتمین نفر مبلغ مذکور به عنوان تمکن باید اثبات شود.

به صورت شراکتی هم می توان برای استارت آپ کانادا اقدام کرد؟

به صورت شراکتی هم می توان برای استارت آپ کانادا اقدام کرد؟

افرادی که به صورت گروهی بر روی طرح یا ایده ای فعالیت می کنند متقاضی اقدام به صورت شراکتی برای استارت آپ کانادا هستند. با توجه به مقررات کشور کانادا در این زمینه، امکان درخواست تا حداکثر 5 شریک وجود دارد مشروط به اینکه حضور آن ها جهت اجرایی کردن استارت آپ ضروری باشد و هر یک از شرکا حداقل 10 درصد حق رای داشته باشند.

ریسک اقدام به صورت شراکتی در زمینه استارت آپ، در زمینه عدم تائید یکی از آن ها می باشد زیرا در این صورت سایر اعضا نیز مردود می شوند.

برخی از استارت آپ های موفق کانادا را معرفی کنید

کشور کانادا به دلیل ارائه شرایط بسیار مناسب برای استارت آپ ها و کسب و کارهای نو پا، باعث شکل گیری استارت آپ های موفقی شده است. اغلب استارت های موفق در شهرهای بزرگ مانند تورنتو مستقر هستند که دلیل آن هم شرایط و امکانات مناسب این شهر برای ایجاد و توسعه کسب و کار می باشد. در ادامه به بررسی برخی از استارت آپ های موفق در کشور کانادا خواهیم پرداخت :

استارت آپ Coveo :

این استارت آپ در زمینه نرم افزار فعالیت و سرمایه آن در حال حاضر حدود 339.4 میلیون دلار می باشد. این استارت آپ با استفاده از هوش مصنوعی به تجزیه و تحلیل درخواست و نیاز مشتری ، به سازمان ها و شرکت ها کمک می کند تا راحت تر بتوانند با متقاضیان ارتباط برقرار نمایند.

استارت آپ Nuvei

استارت آپ Nuvei :

فعالیت آن در حوزه خدمات پرداخت الکترونیکی و با سرمایه حدود 330 میلیون دلار می باشد. این استارت آپ با ایجاد نرم افزارها و بسترهای مناسب باعث سهولت در زمینه پرداخت های الکترونیکی شده است. بر اساس آمار منتشر شده میزان تراکنش های آن سالانه حدود 14 میلیارد دلار است.

استارت آپ Element AI :

یک شرکت در زمینه هوش مصنوعی است که با توسعه مجموعه نرم افزارهای مجهز به هوش مصنوعی به سازمان ها کمک می کند تا قوی تر، ایمن تر و سریع تر اقدامات و تراکنش های الکترونیکی خود را انجام دهند. سرمایه آن حدود 258 میلیون دلار تخمین زده می شود.

این طرح و ایده بیشتر در امور بیمه، بازارهای سرمایه، بانکداری، تولید، خرده فروشی ، امنیت سایبری و حمل و نقل و تدارکات مورد استفاده قرار می گیرد.

استارت آپ TouchBistro

استارت آپ TouchBistro :

این استارت آپ نیز با ایجاد نرم افزار باعث کسب درآمد شده است. طرح اصلی آن بر اساس ایجاد نرم افزاری برای رستوران ها است که به دریافت کننده سفارش رستوران امکان می دهد تا سفارشات مشتریان را از طریق یک سیستم ورودی واحد که باعث کاهش خطاها و افزایش کارایی می شود، به آشپزخانه تحویل دهند. 

این منوهای تأثیرگذار با جزئیات و تصاویر، امکان به روز رسانی سریع و راحت یا حتی انتشار در وب را ارائه می دهد. بودجه کل آن حدود 224 میلیون دلار اعلام شده است.

استارت آپ Ecobee :

استارت آپ Ecobee با ساخت ترموستات های هوشمند این امکان را فراهم می کند که با استفاده از برنامه های کاربردی صرفه جویی در مصرف انرژی مسکونی و تجاری را امکان پذیر شود. طرح اصلی آن بر اساس ساخت ترموستات با قابلیت کنترل از طریق گوشی هوشمند و از راه دور به وسیله Wi-Fi می باشد.

سیستم آن قابلیت برنامه ریزی، تنظیم راحت دما و دسترسی از راه دور را برای کاربران مهیا می کند. این استارت آپ در زمینه اتوماسیون خانگی فعالیت و سرمایه کل آن حدود 150 میلیون دلار است.

استارت آپ ApplyBoard :

این استارت آپ در زمینه سهولت کار دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های بین المللی ایجاد شده است. ایده اصلی آن ارائه سیستم ایمن برای دانشجویان در سراسر جهان برای اطلاع از برنامه ها، نیازها و فرآیندهای آنها را برای موفقیت در تحصیل در خارج از کشور طراحی شده است.

 این استارت آپ دفاتر خود را در بسیاری از کشورها از جمله چین، نپال، ویتنام و هند افتتاح کرده است. سرمایه کل این استارت آپ حدود 173 میلیون برآورد شده است.

استارت آپ Ritual :

این استارت آپ یک برنامه نوآورانه در زمینه سفارش مواد غذایی است. افراد می توانند با استفاده از این اپلیکیشن از رستوران ها یا کافی شاپ ها به صورت آنلاین خرید و سفارشات خود را تحویل بگیرند. دارایی این استارت آپ حدود 113 میلیون دلار اعلام شده است.

استارت آپ AlayaCare :

این استارت آپ یک بستر نرم افزاری و اکوسیستم سخت افزاری را برای آژانس های مراقبت در منزل فراهم می کند تا به مشتریان خود خدمات بهتری ارائه و در نهایت آن ها را قادر می سازد زندگی بهتر داشته باشند در حالی كه باعث کاهش هزینه مراقبت های بهداشتی می شود . سرمایه کل این کسب و کار حدود 100 میلیون دلار می باشد.

مدت زمان گرفتن ویزای استارت آپ کانادا چقدره؟

مدت زمان گرفتن ویزای استارت آپ کانادا چقدره؟

یکی از موارد ضروری برای متقاضیان استارت آپ ، اطلاع از مدت زمان دریافت ویزا و به نتیجه رسیدن می باشد. در حال حاضر و به دلیل افزایش تقاضا برای اقدام از این روش، پروسه رسیدگی به برای اعطا ویزا طولانی تر شده است.

البته به صورت دقیق نمی توان مدت معینی را برای انجام این فرآیند اعلام کرد زیرا با توجه به شرایطی مانند میزان تقاضا ها، شرایط زمان درخواست و… مدت رسیدگی تفاوت خواهد داشت ولی پروسه معمولا بین 15 تا 24 ماه زمان بر می باشد.

مزایای استارت آپ کانادا چیست ؟

استارت آپ کانادا روشی نسبتا مناسب برای افراد دارای ایده ای جذاب و سود ده می باشد. یکی از مزیت های این روش ایجاد شرایط مناسب جهت اجرایی کردن طرح مورد نظر در این کشور می باشد. از دیگر مزایای آن می توان به امکان اقدام به صورت شراکتی اشاره کرد یعنی افرادی که به صورت یک گروه بر روی یک ایده کار می کنند می توانند همگی برای ورود و دریافت ویزای استارت آپ کانادا درخواست کنند.

مشکلات استارت آپ کانادا چیست؟

استارت آپ کانادا علاوه بر مزیت های اعلام شده با مشکلات و معایبی نیز مواجهه می باشد که افرادی که قصد اقدام در این زمینه را دارند بهتر است پیش از شروع فرآیند از آن ها به صورت کامل مطلع باشند. یکی از مشکلات استارت آپ کانادا، پروسه زمانی نسبتا طولانی آن می باشد. در ادامه به سایر مشکلات استارت آپ کانادا اشاره خواهیم کرد :

معایب استارت آپ کانادا

عدم امکان مهاجرت به کبک

پروسه نسبتا سخت به نتیجه رسیدن

الزامی بودن استخدام نیروی کانادایی

رد شدن کل پرونده در صورت عدم تائید شرایط یکی از متقاضیان

محدودیت در تعداد پرونده های استارت آپ

شانس مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

شانس مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ در سال 2021 چقدره؟

شانس به نتیجه رسیدن استارت آپ کانادا در ابتدای ارائه آن بسیار بالا بود، به حدی که تقریبا با تمامی تقاضا ها موافقت می شد اما همین امر موجب افزایش درخواست ها و در نتیجه کاهش شانس به نتیجه رسیدن شد. در حال حاضر با توجه به رویه عملی، شانس به نتیجه رسیدن و دریافت ویزای استارت آپ کانادا حدود 50 درصد می باشد.

یعنی از هر 2 پرونده با یکی موافقت می شود. البته این موافقت نیز در صورت داشتن شرایط مناسب و ارائه بیزینس پلن و طرح توجیهی مناسب می باشد.

با توجه به مطالب بیان شده می توان این گونه نتیجه گیری کرد که استارت آپ کانادا می تواند روش نسبتا مناسبی برای افرادی که قصد اجرایی کردن طرح و ایده خود در کشوری پیشرفته را دارند محسوب می شود. وضعیت اقتصادی مناسب، شرایط حمایتی دولت، امکان اقدام به صورت گروهی و…. باعث جذاب شدن ویزای استارت آپ کانادا برای ورود به این کشور شده است.

البته مشکلات این روش نیز باید مورد نظر باشد تا بتوان در این زمینه اقدام و به نتیجه مورد نظر دست یافت. به نظر شما استارت آپ کانادا روش مناسبی می باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.