...

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا اگر به شکلی درست و منطقی صورت پذیرد می تواند آینده یک فرد را به طور کلی متحول کند. وقتی به فهرست بهترین شهرهای جهان برای زندگی نگاه می کنیم دیدن حداقل دو یا سه نام از میان شهرهای استرالیا شگفت زده مان نمی کند. دلایل بسیاری وجود دارد که نه تنها موسسات رده بندی کیفیت زندگی در جهان بلکه بسیاری از دانشجویان خارجی برای انتخاب هدف مهاجرت تحصیلی شان به این کشور توجه خاصی دارند. در مقاله پیش رو قصد داریم همه جوانب تحصیل در استرالیا را با هم بررسی نماییم. به دلایل انتخاب این کشور توسط مهاجرین، چالش های پیش روی ایشان، روش های اقدام جهت تحصیل در استرالیا و در نهایت شانس اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بپردازیم.

شرایط تحصیل در استرالیا

مهاجرین از دیرباز کشور استرالیا را به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد خود، جزو لیست کشورهای هدف برای مهاجرت شان در نظر گرفته اند. در سال ۲۰۱۹ طبق آمار اداره مهاجرت کشور استرالیا در حدود ۷۶۰ هزار دانشجوی خارجی در این کشور مشغول به تحصیل گزارش شدند که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۹ بیش از نه درصد رشد یافته است. اگرچه اسامی کشورهایی مثل چین، هند، نپال و برزیل در صدر کشورهایی با بیشترین تعداد دانشجو در کشور استرالیا دیده می شود، این کشور تا حد زیادی سهم خود را درمیان هدف تحصیلی دانشجویان ایرانی نیز تثبیت کرده است.

از میان کلیه دانشجویان مشغول به تحصیل در این کشورحدود ۴۶ درصد در دانشگاه ها ی کشور استرالیا و مابقی در در کالج های کشور استرالیا و مدارس این کشور مشغول به تحصیل می باشند. اگر از شرایط زندگی در استرالیا مطلع نیستید قبل از مطالعه ادامه مطلب به شما توصیه می نماییم مطالب زندگی در استرالیا و مهاجرت به استرالیا را مطالعه نمایید.

دلایل انتخاب استرالیا برای تحصیل توسط دانشجویان خارجی

دلایل انتخاب استرالیا برای تحصیل توسط دانشجویان خارجی

قطعاً دلایل انتخاب یک کشور به عنوان یک مقصد برای تحصیل و همچنین ایجاد فرصت هایی برای بهتر کردن شرایط زندگی در آینده برای هر فرد متفاوت از فرد دیگر است ولیکن مجموعه ای از دلایل را می‌توان دلایل متداول انتخاب کشور استرالیا به عنوان مقصد تحصیلی برای دانشجویان خارجی قلمداد کرد. در ادامه به پرتکرار ترین دلایلی که توسط دانشجویان خارجی برای انتخاب این کشور ذکر شده است می پردازیم.

برای هیچ چیز درس نمی خوانی

میزان تقاضا برای تحصیل در رشته های  تحصیلی در کشور استرالیا و نیاز کشور استرالیا به فارغ التحصیلان در این رشته ها توسط وزارتخانه های مرتبط با موضوع آموزش و مهاجرت تعیین می گردد. اگر در یکی از دانشگاه های کشور استرالیا مشغول به تحصیل شوید می‌توانید این اطمینان خاطر را داشته باشید که پس از پایان دوره تحصیلی خود، در یک فرصت شغلی مرتبط در این کشور به کار گمارده شوید.

بر اساس آماری که در سال ۲۰۱۸ توسط وزارت کار کشور استرالیا منتشر شد درصد اشتغال به کار پس از دوره تحصیل در این کشور بیش از ۷۳ درصد اعلام شده است. و این یعنی از هر ۱۰ نفر فقط دو یا سه نفر می بایست پس از تحصیل نگران پیدا نکردن شغل پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور باشند.

میتوانی همیشه بمانی

میتوانی همیشه بمانی

یکی از بزرگترین دغدغه های دانشجویان بین المللی اقامت دائم کشور محل تحصیلشان است. بسیاری از دانشجویان با هدف گرفتن اقامت کشور استرالیا قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را در سر می پروراند. کشور استرالیا با ارائه برنامه های مهاجرتی متنوع به فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور به دانشجویان کشور اطمینان میدهد تا در صورت موفقیت در سپری کردن مقاطع تحصیلی خود در استرالیا مجاز خواهند بود (تا از طریق ویزای کار یا اقدام جهت اقامت دائم استرالیا) به صورت نامحدود در این کشور به زندگی خود ادامه دهند.

اصلاً صحبت از کیفیت نکن

۸ دانشگاه اصلی استرالیا موسوم به گروه هشت فقط نمونه‌ای است کیفیت سیستم آموزشی کشور استرالیا هستند. در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان دانشگاه هشت دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل دیده می شود. سایر دانشگاههای استرالیا نیز با تبعیت از همین نظام آموزشی از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند. در کنار سیستم آموزشی بالا بودن کیفیت زندگی دانشجویی از فاکتورهای مهم برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

مشکلات دانشجویان خارجی برای تحصیل در استرالیا

مشکلات دانشجویان خارجی برای تحصیل در استرالیا

قطعاً بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل نیز مشکلات خاص خود را پیش روی علاقه‌مندان به ورود به آنها قرار می دهند. در ادامه قصد داریم مهمترین چالش های دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا را بررسی نماییم.

هرچقدر پول بدی آش میخوری

به غیر از دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی برای تحصیل در کشور استرالیا می‌ گردند، سایر دانشجویان دانشگاهی استرالیا می بایست هزینه های تحصیل و زندگی خود را در این کشور با استفاده از بودجه شخصی خود پرداخت نمایند. سیستم آموزشی کشور استرالیا به صورت کلی به تحصیلات رایگان برای همه عموم اعتقاد ندارد و دانشجویان خارجی می بایست برای هر سال تحصیل در این کشور حداقل هزینه بیش از ده هزار دلار را در نظر بگیرند. البته نکته حائز اهمیت حق کار دانشجویی در کشور استرالیا است، که به دانشجو اجازه می دهد که در حین تحصیل با انجام دادن کارهای پاره وقت، هزینه های دانشگاه را پرداخت نماید.

دوری و دوستی

بسیاری از دانشجویان خارجی به خصوص دانشجویان ایرانی پس از ورود به کشورهای خارجی دچار مشکلاتی نظیر دلتنگی و افسردگی می شوند. شاید باتوجه به فاصله چند ساعته پرواز ایران با یکی از کشورهای اروپایی مشکل این باشد که، مانع سفر خانواده دانشجو به کشور محل تحصیل فرزند و یا سفر دانشجو به ایران باشد. ولی برای  دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور استرالیا شاید یک بار در سال سفر به ایران هم زیاد باشد. پروازهای ۲۴ ساعته آن هم اگر بدون تأخیر یا وقفه باشند، یک مشکل جدی برای دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در استرالیا محسوب می شوند.

چطور می توانم برای تحصیل در استرالیا اقدام کنم؟

اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی و در کل فرایند تحصیل در استرالیا نیز مانند سایر فرایندهای مهاجرتی به این کشور تا حد زیادی به صورت آنلاین صورت می‌گیرد. تفاوت کشور استرالیا با سایر کشورهای جهان تاثیر بیشتر دانشگاه ها بر روی شانس اخذ ویزای تحصیلی دانشجو است. در ادامه گام هایی که یک دانشجو می بایست برای تحصیل در استرالیا بردارد را بررسی می کنیم.

قدم اول بررسی و شناخت

قطعاً قبل از از هر اقدام عملی، دانشجویان خارجی می بایست در رابطه با اطلاعاتی نظیر شرایط زندگی در استرالیا، هزینه ها در کشور استرالیا، بهترین رشته های تحصیلی در کشور و البته ده ها مورد مرتبط با مهاجرت به این کشور اطلاعات لازم را گردآوری نمایند. خوشبختانه دانشگاه های استرالیا اطلاعات جزئی در رابطه با همه سوالهای متداول دانشجویان را در وب سایت های خود منعکس نموده اند. بهترین منبع برای جمع آوری اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور استرالیا در وب سایت اداره مهاجرت این کشور و موفق ترین اطلاعات مرتبط با تحصیل در استرالیا را در سایت دانشگاه‌های این کشور بیابید.

قدم دوم پذیرش تحصیلی از کشور استرالیا

قدم دوم پذیرش تحصیلی از کشور استرالیا

پس از آن که متوجه شدید باید در چه شهری و چه دانشگاهی چه رشته ای را بخوانید، نوبت به اقدام برای پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در استرالیا می رسد. دانشگاه ها در صفحاتی در وبسایت های خود پیش نیاز های هر رشته تحصیلی را به صورت جزئی درج نموده اند. ما در مقاله‌ای تحت عنوان پذیرش در استرالیا به تفصیل در رابطه با مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا به بحث و بررسی پرداخته ایم.

قدم سوم درخواست برای ویزای تحصیلی از کشور استرالیا

در این مرحله شخص متقاضی تحصیل در کشور استرالیا می بایست پس از پرداخت هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه (معمولا دانشگاه های استرالیا شهریه یک ترم را از دانشجو مطالبه می نماید)، جهت جمع آوری مدارک مورد نیاز سفارت و اقدام جهت ارسال درخواست به اداره مهاجرت کشور استرالیا به صورت آنلاین اقدام نماید.
برای اطلاعات نحوه اقدام و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی کشور استرالیا به مطلبی با همین نام در وب سایت آریانا پارس مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.