...

مهاجرت تحصیلی به امریکا

تحصیل در آمریکا زمینه‌های شغلی زیادی را برای دانشجویان در سراسر دنیا فراهم می‌کند. این کشور نسبت به دیگر کشورها متقاضیان بیشتری برای تحصیل در سطح بین‌المللی دارد. یکی از دلایل انتخاب این کشور امکانات و سطح علمی بسیار بالای دانشگاه‌های آمریکا است. یکی از راه های ورود به کشور آمریکا مهاجرت تحصیلی به آمریکا می باشد. از سپتامبر 2011، شرایط اعزام دانشجو به آمریکا با امنیت بسیاری بالا صورت میگیرد و فرد متقاضی تحصیل در آمریکا باید دارای شرایط تمکن مالی بسیاری خوب باشد. فرد با دریافت ویزای تحصیل در آمریکا می تواند در تمام مقاطع مختلف تحصیل کند و آینده شغلی خود را تضمین کند. در کشور امریکا بیش از 5000 کالج و دانشگاه وجود دارد.

تحصیل در آمریکا برای هر کسی مناسبه؟

دانشگاه های آمریکایی به دلیل کیفیت آموزشی بالا در دنیا زبانزد هستند و هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی فراوانی هستند. ایرانیان زیادی نیز هر ساله برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا اقدام می نمایند. اما تنش های سال های اخیر در بین ایران و آمریکا سبب شده است که برای متقاضیان نگرانی هایی در این زمینه به وجود آید. بسیاری از ویزاهای آمریکا برای ایرانیان منع شده است اما خوشبختانه شما همچنان می توانید ویزای تحصیلی آمریکا را کسب نمایید.

 تحصیل در آمریکا را به من توصیه می کنین

آیا تحصیل در آمریکا را به من توصیه می کنین؟

کشور آمریکا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارا می باشد و دارای بهترین کالج ها و دانشگاه ها با بهترین رتبه ها در سطح جهانی است. مدارک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که از دانشگاه های کشور آمریکا صادر می گردد در کل دنیا مورد تایید هستند.
سیستم آموزشی آمریکا یکی از انعطاف‌ پذیرترین سیستم‌های آموزشی در سراسر جهان است. تنوع موسسات آموزشی و مدارس به قدری در این کشور زیاد است که افراد می‌توانند به روش آموزشی دلخواه خود، تخصص مورد علاقه‌شان را کسب کنند و وارد بازار کار شوند.
سیستم اجرایی آموزشی آمریکا در سه سطح عمل میکند: دبستان (از سن 5 تا 11 یا 5 تا 12)، متوسطه (معمولا 12 تا 18) و بعد از متوسطه یا دوره سوم (بالای 18 سال). دانش آموزان باید تا سن 16 سالگی در مدرسه تحصیل اجباری کنند. 99% جمعیت آمریکا تحصیل کرده است. 85% آنها مدرک دیپلم متوسط و 27% آنها تحصیلات دانشگاهی دارند. در سال 2009، جمعیتی بالغ بر 77 میلیون دانش آموز و دانشجو در مقاطع مختلف ثبت نام کرده اند.
دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آمریکا به دو دسته دانشگاه‌های خصوصی و مدارس ایالتی تقسیم‌بندی می‌شود. دانشگاه‌های خصوصی دارای شهریه بیشتری نسبت به دانشگاه‌های ایالتی هستند.

خوب بگید تحصیل در آمریکا به کیا توصیه نمیکنین؟

علی رغم اینکه کشور آمریکا از همه جهات کشور بسیار ایده آلی برای تحصیل و زندگی می باشد اما مهاجرت تحصیلی برای همه افراد معقول و منطقی نمی باشد. هزینه تحصیل در آمریکا در مهاجرت تحصیلی به این کشور بنا بر نوع دانشگاه متفاوت می باشد. تحصیل در دانشگاه های خصوصی و غیر انتفاعی حدودا ۶۰،۰۰۰ دلار می باشد که این هزینه بسیار گران است و دانشجویانی که می خواهند هزینه تحصیلشان مقرون به صرفه تر باشه می توانند برای تحصیل، دانشگاه های ایالتی یا دولتی را انتخاب کنند که هزینه تحصیل در این دانشگاه ها برای دانشجویانی که مقیم آمریکا هستند حدود ۹۱۳۹ دلار و برای دانشجویان دیگر هزینه ها متفاوت تر می باشد.


هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی حدود 15000 تا 22000 هزار دلار آمریکا، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی در حدود 18000 تا 25000 هزار دلار آمریکا، هزینه تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجویان بین المللی در حدود 18000 تا 25،000 هزار دلار آمریکا و هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی حدود 35000 تا 50000 هزار دلار آمریکا خواهد بود. در ادامه به بررسی هزینه های زندگی در آمریکا می پردازیم، هزینه های زندگی در کشور آمریکا حدود 73 درصد از هزینه های زندگی در ایران بالاتر است، همچنین هزینه های اجاره در ایالات متحده آمریکا حدود 183 درصد از اجاره در ایران بالاتر است.
هم چنین افرادی که از رزومه تحصیلی مناسبی برخوردار نمی باشند قادر به تحصیل در آمریکا نیستند.

نمونه هایی از این کمبود کیفیت رزومه های تحصیلی عبارتند از؟

• معدل کمتر از 14
• اخذ مدرک از دانشگاه های غیر معتبر ( از نگاه بین المللی)
• نداشتن مدرک GRE و مدرک زبان معتبر
این دسته از افراد در صورت حتی دارا بودن تمکن مالی قادر به اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا نمی باشند.

حالا خودم می تونم اقدام کنم یا باید شما کارمو انجام بدید؟

شاید یکی از مهمترین تصمیماتی که باید قبل از اقدام برای تحصیل در کانادا گرفته شود، انتخاب نحوه اقدام کردن است. چگونگی اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا به این معناست که شما میخواهید کدام یک از این روش ها را به عنوان برنامه مهاجرت خود انتخاب نمایید:
• با استفاده از آگاهی و دانش خود و همچنین استفاده از اینترنت و تجربه دیگران می توانید پروسه پذیرش و ویزایی خود را انجام دهید
• با کمک گرفتن از یک مشاور مجرب و با تجربه، از لحظه اقدام تا پایان کار همراه باشید.

پذیرش و ویزا احتیاج به وکیل مهاجرت به آمریکا نداره

یعنی پذیرش و ویزا احتیاج به وکیل مهاجرت به آمریکا نداره؟

این نکته بسیار حایز اهمیت است که کلیه فرآیند هایی که یک وکیل مهاجرت به آمریکا و یا مجموعه مشاوره و اعزام مثل مجموعه آریاناپارس در راستای اخذ پذیرش و ویزای آمریکا برای متقاضیان صورت میدهد به طور کلی قابلیت انجام شخص متقاضی نیز قابل انجام است و هیچ گونه فعالیتی غیر مندرج در سایت دانشگاه های آمریکا در رابطه با پذیرش و غیر مندرج در سایت اداره مهاجرت کانادا در پروسه مهاجرت تحصیلی اشخاص صورت نمی پذیرد. متداول ترین این وعده های پوشالی عبارتند از:


بورسیه تحصیل در آمریکا، تحصیل رایگان در آمریکا!


افرادی قادر به دریافت بورسیه تحصیلی از آمریکا می باشند که دارای رزومه علمی پژوهشی مناسبی به عنوان مثال مقاله های بین المللی، معدل بالای 16، مدرک GRE، آیلتس بالای 7 و غیره باشند . پس عبارت تحصیل رایگان و یا بورسیه تحصیلی آمریکا فقط و فقط عباراتی جهت جذب حداکثری پرونده(در نگاه این قبیل موسسات مشتری!) می باشد.ذکر این نکته نیز خارج جالب توجه است که همه دانشگاه ها کلیه امکانات و کمک هزینه های مالی و شرایط و نحوه اقدام را نیز در سایت خود با جزییات مندرج میکنند و هیچ دانشگاهی در آمریکا سهمیه بورسیه خاصی برای یک موسسه اعزام دانشجو در نظر نمیگیرد.

ویزای تضمینی آمریکا تخصص ماست!

یچ موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور و یا شرکت های مهاجرتی نمی توانند تضمین نمایند که صد در صد ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنند. زیرا تصمیم نهایی در اخذ ویزای آمریکا را آفیسر سفارت اتخاذ می نماید و هیچ فرد دیگری نمی تواند در گرفتن این تصمیم ضمانت دهد.

داشتن هزاران پرونده موفق در اعزام دانشجو به آمریکا!

بسیاری از شرکت های مهاجرتی و موسسات اعزام دانشجو به خارج از شرکت با ارائه آمار و ارقام دروغین در رمینه پرونده های موفق خود، داشتن مجوز و یا دارا بودن نمایندگی برخی از کالج ها و نمایندگی انحصاری دانشگاه ها سعی در بزرگتر و موفق نشان دادن فعالیت های خویش را دارند.

الان فرض کنیم که تصمیم گرفتم برای آمریکا اقدام کنم، باید از کجا شروع کنم؟

برای کلیه مقاطع، امتحان های بین المللی مانند آیلتس یا تافل و گاها برای کالج ها و در مقطع لیسانس، امتحان SAT و ACT لازم است. که میتوان برای آنها ثبت نام آنلاین انجام داد. به علاوه موسسه ویزا موندیال نیز در راستای کمک به تسریع روند امتحان، اقدام به ثبت نام افراد میکند.

تحصیل در آمریکا

پذیرش در مقطع کارشناسی در آمریکا

ممکن است مهاجرت تحصیلی به آمریکا در مقطع کارشناسی مورد تقاضای افراد باشد. دانشجویان پس از گذراندن دوازده سال تحصیل در مدارس ابتدایی و متوسطه وارد دوره کارشناسی در دانشگاه ها می شوند. بنابراین دانشجویان خارجی که مایل به ورود به دانشگاه های آمریکایی و تحصیل درآمریکا هستند باید مدرک معادل دیپلم دبیرستان را اخذ کرده باشند. دانش آموزان می توانند یا یک دوره دو ساله برای فوق دیپلم (در صورتی دیپلم 11 ساله داشته باشند) و یا یک دوره ۴ ساله برای لیسانس (زمانی که دیپلم 12 ساله را داشته باشند) را انتخاب کنند، پس از آن دانشجویان الزاما تا سال دوم کالج باید یک رشته مورد نظر را انتخاب نمایند. از مدارک مهم برای پذیرش در این مقطع مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس حدود 6 می باشد. معدل افرادی که زیر 16 باشد بهتر است که در ابتدا دوره فوق دیپلم 2 ساله را پذیرش بگیرند و پس از آن وارد مقطع کارشناسی شوند. دانشجویان در رشته های مدیریت، حقوق، مهندسی، علوم پایه و زیستی و رشته های علوم تربیتی و آموزشی می توانند تحصیل کنند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی عبارتند از:

• مدرک دیپلم و ریز نمرات تمامی سال های دبیرستان
• امتحان SAT و ACT و یا (TOEFL, iBT: 80; CBT: 220; PBT: 550) یا IELTS ۶
• فرم های تقاضای ثبت نام دانشگاه مورد نظر

شرایط و مراحل پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آمریکا می توانند برای مقطع کارشناسی ارشد نیز اقدام کنند. دانشجویان برای ورود به این مقطع مستلزم گذراندن ۱۶ سال تحصیلات رسمی هستند یعنی باید دوازده سال مدرسه ابتدایی و متوسطه و چهار سال مقطع کارشناسی را گذرانده باشند. مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا دو ساله است. دانشجویان در رشته های مختلف می توانند از دانشگاه های مختلف این کشور در این مقطع پذیرش دریافت نمایند

مدارک مقطع کارشناسی ارشد

• دانشنامه مقطع کارشناسی همراه با ریز نمرات
• گذرنامه
• مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز شامل IELTS یا TOEFL یا GRE یا GMAT
• دو توصیه نامه استاد
• رزومه به زبان انگلیسی
• انگیزه نامه تحصیلی
راه دیگر مهاجرت تحصیلی به آمریکا، تحصیل در مقطع دکترا در این کشور است. نکته بسیار مهم در این خصوص این است که افراد باید یک پروپوزال قوی و مدرک زبان بالا داشته باشند. معمولا برای پذیرش در این مقطع آیلتس بالای 7 مورد نیاز است. موضوع دیگر داشتن یک سوپروایزر (استاد راهنما) است که در اخذ پذیرش مقطع دکترا بسیار مهم می باشد. طول دوره تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا حدود 4 سال تا 6 سال می باشد.

نکات دیگری که در این خصوص لازم است که آن ها آگاه باشید در زیر بیان می گردد:

مقطع دکتری در آمریکا یک مقطع پژوهشی می باشد که بالاترین اعتبار مدرک اعطایی در این کشور را داراست. اخذ مدرک دکتری در ایالات متحده آمریکا مستلزم سه تا شش سال تحصیل مستمر می باشد. دانشگاه های آمریکا به دو گروه ایالتی (state school) و خصوصی (private school) تقسیم می شوند. دانشگاه های ایالتی (دولتی) معمولا ارزانتر هستند اما این امکان وجود دارد که برای پذیرش دانشجویان خارجی محدودیت ظرفیت داشته باشند.

مدارک مقطع دکتری

• دانشنامه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد همراه با ریز نمرات
• گذرنامه
• مدرک زبان انگلیسی (IELTS, TOEFL, GRE , GMAT)
• حداقل دو توصیه نامه از اساتید (Letter of Recommendation)
• رزومه
• انگیزه نامه تحصیلی (Letter of motivation / statement of purpose)
• پروپوزال یا پروژه تحقیقاتی ( dissertation proposal)
• خلاصه موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و شرحی از تحقیقات و مقالات علمی

تحصیل در آمریکا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

به طور کلی شهروند یک کشور خارجی برای ورود به آمریکا در ابتدای امر نیاز دارد که ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت و ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم دریافت نماید. دانشجویانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند بسته به دوره تحصیلی و نوع دانشگاه بایستی دو نوع ویزای M ، F را دریافت نمایند.
برای تحصیل در آمریکا باید از طریق ویزاهای زیر اقدام نمایید ، ویزاهای تحصیل در آمریکا به قرار زیر است :

ویزای F1 : ویزایF1 معروف ترین ویزای دانشجویی در کشور آمریکا است و برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کالج و دانشگاه های آمریکا باید نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنند. دانشجویان خارجی برای همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود می توانند درخواست ویزای (F2) دهند. این نوع ویزای تحصیل در آمریکا اصولا برای دوره های تحصیلی طولانی مدت بیش از ۶ ماه می باشد. ویزای B1 مربوط به دوره های تحصیلی کوتاه مدت موقت، متناسب با محل دعوت کننده و نوع دوره تحصیلی می باشد. متقاضیان برای دریافت این ویزای تحصیلی آمریکا باید پس از دریافت I-20 فرم DS-160 خود را تکمیل نمایند.

ویزای M1 : شرایط ویزای M1 مانند ویزای F1 است؛ اما تنها تفاوتی که ویزای M1 دارد این است که فقط شامل برخی از رشته های خاص فنی حرفه ای می باشد. دانشجویان متقاضی این ویزای تحصیل در آمریکا می توانند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود رابا تقاضای ویزای M2 به همراه خود به کشور آمریکا بیاورند. برای این نوع ویزای تحصیلی آمریکا نیز باید فرم DS-160 تکمیل شود.

شرایط لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی آمریکا به شرح زیر است :

• توانایی مالی لازم جهت پوشش هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا
• داشتن گواهینامه SEVP از دانشگاه یا مرکز آموزشی مد نظر
• تسلط به زبان انگلیسی
• تحصیل در آمریکا – مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به شرح زیر می باشد :

• کپی از صفحه اول پاسپورت جهت تحصیل در آمریکا (ترجمه شناسنامه برای کسانی که پاسپورت در حال حاضر ندارند)
• رزومه شخصی به زبان انگلیسی
• ترجمه رسمی مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات
• ترجمه رسمی مدرک لیسانس همراه با ریز نمرات 4 ساله جهت تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد
• ترجمه از صفحه آخر پایان نامه همراه با تأیید از دانشگاه مورد نظر جهت تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا
• مدرک زبان الزامی نمی باشد ولی در صورت عدم شرکت در دوره های زبان دانشگاه مدارک تافل با حداقل نمره ۷۰ در آزمون IBT و ۵۰۰ در آزمون PBT و یا IELTs با نمره ۶٫ نیاز می باشد.
• حداقل ۴ توصیه نامه تحصیلی از استاد ، مدیران همکار و محققان همکار
• رزومه و سوابق کاری جهت تحصیل دکترا در آمریکا
• تأییده مقالات علمی منتشر شد
• ارائه نامه بانک برای اعلام موجودی و گردش حساب برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

مزایای تحصیل در آمریکا چیه و چرا تحصیل در آمریکا؟

امریکا سومین کشور پر جمعیت دنیا و سومین کشور پهناور جهان است و از لحاظ نژادی و گوناگونی مردم متنوع ترین کشور جهان شناخته می شود. کشور امریکا پنجاه ایالت دارد و پایتخت آن شهر واشنگتن دی سی است و داشنجویان ایرانی ساکن در امریکا در رتبه بیست و پنج از نظر تعداد قرار دارند . در سال تحصیلی (2009 – 2010) تعداد دانشجویان بین المللی در آمریکا سه درصد افزایش داشت . دانشجویان، آمریکا را برای توسعه ی تجریبات و تحصیلات خود انتخاب می کنند . همین مساله باعث می شود که آمریکا را برتر از کشور های دیگر برای تحصیل می دانند. اما چرا دانشجویان بین المللی کالج ها و دانشگاه های آمریکا را انتخاب می کنند ؟
مزایای تحصیل در آمریکا به شرح ذیل می باشد.

پیشرفت علمی دانشجو

کشور آمریکا یکی از بهترین سیستم‌های تحصیلی دنیا با مدارک معتبر در تمامی رشته‌ها را در اختیار دارد. در مقطع کارشناسی برنامه‌های عالی و متنوع مبتدی و پیشرفته وجود دارد. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان در موقعیت کار به‌صورت مستقیم با افراد خبره مرتبط با رشتهٔ تحصیلی خود قرار می‌گیرند و همچنین فرصت‌های متعدد تحقیقاتی و آموزشی فراوانی برای آن‌ها وجود دارد. مدارک صادرشده از این کشور، شناخته‌شده و معتبر برای تمام دنیاست و این برتری همواره برای متقاضیان کار در سراسر دنیا خواهد بود. تنوع موقعیت‌های آموزشی
ایالات‌متحده آمریکا دارای هزاران کالج و دانشگاه است که چندین برابر دیگر دانشگاه‌های دنیا است. درنتیجه تحصیلات عالی در آمریکا برای هر شخصی با هر علاقه‌ای مهیا است. تمرکز کالج‌ها و دانشگاه‌های آمریکا در حیطه‌های آموزشی (تحصیلی)، حرفه‌ای و مهارت‌های شغلی (فنی و حرفه‌ای)، هنر، علوم اجتماعی، مهندسی، پزشکی و … را دارند. درنتیجه موقعیت‌های فراوانی برای تحصیل در رشتهٔ موردنظر هر متقاضی پدید می‌آید. به‌طورمعمول فرصت برای انتخاب کالج‌های مختلف علیرغم تخصص یا خواسته‌های غیرمعمول شما نیز وجود دارد که این مورد هم از مزایای تحصیل در آمریکا به شمار می‌آید.

تکنولوژی به‌روز (Cutting –Edge)

دانشگاه‌های کشور آمریکا افتخار استفاده از به‌روزترین فنّاوری‌های دنیا، تحقیقات، روش‌ها و بهترین تجهیزات را برای دانشجویان خود دارد. حتی اگر رشته موردنظر به‌طور مستقیم به علوم یا مهندسی ارتباطی نداشته باشد، موقعیت استفاده از جدیدترین فنّاوری‌های دنیا برای تحقیقات و دستیابی به اطلاعات برای دانشجویان مهیا است. همچنین امکانات ارتباط با محققان، اساتید و خبرگان در هر رشته‌ای مقدور است.
موقعیت‌های تحقیقاتی
کسب تجربیات ارزشمند از تدریس و یا تحقیقات، می‌تواند به هزینهٔ تحصیل دانشجو کمک شایانی کند. مخصوصاً اگر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشد. تعداد زیادی از برنامه‌های مقطع کارشناسی ارشد موقعیت‌های تدریس و آموزش را برای دانشجو فراهم می‌نماید.

انعطاف‌پذیری (Flexibility)

علیرغم اینکه بسیاری از برنامه‌ها (در دوره‌های تحصیلی) نیاز به تحویل پروژه به خصوصی دارند، دانشجو می‌تواند از شیوه‌های جایگزین دیگری برای گذراندن واحدها استفاده کنید. برای مثال course work درس‌های هنرهای لیبرال در مقطع کارشناسی شامل کلاس‌هایی درزمینهٔ زبان و ریاضی نیز است ولی دانشجو گزینه‌های مختلفی برای انتخاب زبان موردنظر خود یا نوع ریاضی (حیطه موردعلاقه) و مهارت خود را دارد. در مقاطع پیشرفته و بالاتر وقتی پایان‌نامه انتخاب می‌شود، این اجازه داده می‌شود تا دانشجو بر علاقه، رشتهٔ تحصیلی و کشور موردنظر (در حوزهٔ موردمطالعه) تمرکز کند.

خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین‌المللی

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی از دفتر حمایت از کمک‌های دانشجویی جهت وفق دادن خود بافرهنگ، محیط آکادمیک و نیز پاسخ به سؤالات رایج استفاده می‌کنند. هدف دفتر دانشجویان بین‌المللی کمک به دانشجویان است و سرویس‌های مختلفی در این راستا وجود دارد. در زمان ورود به دانشگاه، دوره آشنایی توسط دفتر دانشجویان بین‌المللی دانشگاه ارائه می‌شود و به سؤالاتی درزمینهٔ ویزا، مسائل مالی، مسکن، کاریابی و… پاسخ داده می‌شود.

تحصیلات جهانی و چشم اندازه‌های شغلی – حرفه‌ای بلندمدت

دانشجویان می‌توانند از تجربه بین‌المللی به‌عنوان یک مزیت در زمان کاریابی استفاده کنند. بسیاری از کارفرمایان به دنبال دانش و تجربیات دانشجویان بین‌الملل (خصوصاً فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های آمریکایی و انگلیسی) می‌باشند. شرکت‌های بسیاری در آمریکا به دنبال توسعه خود در بازارهای جهانی هستند و آن‌ها اغلب کارمندانی را برمی‌گزینند که مهارت چند زبانی دارند و قادر به برقراری ارتباط بافرهنگ‌های مختلف می‌باشند. لازم به توضیح است که جذب فارغ‌التحصیلان با شرایط فوق‌الذکر در اکثر کشورهای دنیا مرسوم و روبه‌پیشرفت است.

تجربه زندگی در محوطه دانشگاه (campus life experience)

هنگام تحصیل در آمریکا دانشجو قادر به توسعهٔ مدارج تحصیلی خود است و موقعیت آشنایی بافرهنگ‌های مختلف را دارد. چه در صورت تحصیل در یک کالج خصوصی شهر کوچک یا در دانشگاه خارج از شهر، اکثر دانشگاه‌ها باشگاه‌های دانشجویی ( (student clubs و انجمن‌های مختلفی را با توجه به علایق دانشجویان مختلف ارائه می‌نمایند و فرصت آشنایی کامل بافرهنگ آمریکایی و نیز آشنایی با مردم و دوستان جدید را خواهد یافت.

نتیجه گیری

حصیل در خارج از ایران هدف بسیاری از متقاضیان ایرانی می باشد و برای اینکه بتوان کشوری خوب که برای ادامه تحصیل دارای شرایط خوب و مناسبی است را پیدا کرد باید در مرحله اول اطلاعات کامل و جامعی در زمینه شرایط تحصیلی و شرایط زندگی از کشورها بدست آورد . یکی از مزایای تحصیل در آمریکا این است که کشور آمریکا در قاره آمریکای شمالی واقع شده است و از نظر رتبه علمی و دانشگاهی در جایگاه بالای دنیا قرار دارد. همچنین تعداد دانشگاه های تراز اول در این کشور بالا می باشد و هزینه های تحقیقاتی و علمی بالا در آمریکا می تواند محیطی خوب برای تحصیل و تحقیقات علمی ایجاد نماید. البته متاسفانه روابط دیپلماتیک بین ایران و آمریکا خوب نیست و گرفتن ویزا و اقامت تحصیلی از این کشور کاری مشکل است و می تواند زمان زیادی طول بکشد . فرایند پذیرش و همچنین هزینه های اولیه که برای امتحانات ، پذیرش و ویزا خرج می شوند، می تواند بالا باشد و (هم حذف شود)مدت زمان دریافت اجازه ورود به آمریکا برای تحصیل زیاد است . برای فرایند ورود و تحصیل در آمریکا عملا با نگاهی مثبت حدود ۱ سال زمان لازم است و هزینه ای که باید خرج شود حدود ۵ تا ۸ هزار دلار خواهد بود . علاوه بر این موضوع شرایط سخت گیرانه ای برای ورود و گرفتن ویزا برای دانشجویان ایرانی به تازگی اعمال شده است که شرایط را برای پذیرش ، اخذ ویزا و ادامه تحصیل در آمریکا بسیار سخت تر کرده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.