...

کارشناسی ارشد در انگلستان

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان یکی از محبوب ترین روش ها برای متقاضیان ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته و انگلیسی زبان می باشد. از جمله جذابیت های انگلستان برای ادامه تحصیل داشتن دانشگاه های معتبر و مطرح در سطح بین المللی، داشتن به روز ترین امکانات و تجهیزات، اقتصاد و صنعت قوی، بازار کاری مناسب و… است که موارد مذکور باعث قرار گرفتن این کشور در بین پر متقاضی ترین کشورها برای ادامه تحصیل شده.

در کشور انگلیس به دلیل کیفیت بالای دوره های آموزشی، طول مدت تحصیل یک سال کمتر از سایر کشورها می باشد یعنی تحصیل کارشناسی ارشد در این کشور یک ساله است. دانشگاه های این کشور معمولا 3 بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو می کند که این امر باعث سریع تر شدن ورود به دوره های تحصیلی آن شده است.

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد، باید 180 واحد درسی را پاس نمایند. جهت ورود به دانشگاه های انگلیس باید شرایط مورد نیاز را دارا بود و با ارسال مدارک و درخواست به دانشگاه بتوان پذیرش تحصیلی دریافت کرد.

اغلب دانشگاه ها شرایط و هزینه های پذیرش در رشته های مختلف و نحوه درخواست آن را در سایت خود قرار می دهند پس بهتر است برای بررسی شرایط ورود و ادامه تحصیل کارشناسی ارشد در و سرمایه گذاری در انگلستان ابتدا به سایت آن ها مراجعه کرد و با اطلاعات کامل اقدام کرد.

برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان چه مدارکی مورد نیاز است؟

برای انجام هر عملی نیاز به داشتن مدارک مورد نیاز جهت اقدام و رسیدن به نتیجه مطلوب وجود دارد. برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان مدارک ارائه شده باید رسمی و قانونی، معتبر و به صورت ترجمه شده ارسال شود. به صورت کلی مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان بدین شرح می باشد :

کارشناسی ارشد در انگلستان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

 • مدرک معتبر زبان انگلیسی ( آیلتس 6.5 آکادمیک و یا سایر مدارک زبان مانند تافل و…)
 • مدرک لیسانس
 • ریز نمرات
 • داشتن حداقل معدل 14 در مقطع لیسانس
 • شرایط سنی مناسب
 • انگیزه نامه
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی
 • فیش واریز شهریه
 • توصیه نامه ( در صورت لزوم) و…

به دلیل این که کشور و دانشگاه های انگلستان از طریق تحصیل دانشجویان درآمد کسب می کنند شرایط سنی برای ورود به دوره های تحصیلی این کشور نسبتا مناسب تر است، یعنی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان می توان تا سن 40 سال هم اقدام و به نتیجه رسید.

انواع دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان به چه شکل است؟

مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان معمولا به دو صورت ارائه می شود: یا به صورت آموزش محور و یا تحقیقاتی. دوره اول به صورت عادی می باشد و دانشجویان با گذراندن دروسی مشخص موفق به دریافت مدرک تحصیلی خود می شوند. طول این دوره یک سال است. در روش تحقیقاتی فقط دانشجویانی که مدرک لیسانس خود را از دانشگاه های این کشور دریافت کرده اند قادر به شرکت در این دوره ها هستند. دانشجویان در این روش با تحقیق بر روی موضوعی خاص در طی 18 تا 24 ماه موفق به دریافت مدرک تحصیلی خواهند شد.

هزینه تحصیل فوق لیسانس در انگلستان

هزینه تحصیل فوق لیسانس در انگلستان چقدره؟

برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان متقاضی باید شهریه پرداخت نماید به همین دلیل اهمیت آگاهی از هزینه های تحصیل در این کشور یکی از اصلی ترین موارد محسوب و به صورت کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور انگلیس با توجه به شهر، رشته و دانشگاه تعیین می شود. تحصیل در دانشگاه های معتبر مستلزم پرداخت هزینه های بالا و دانشگاه های معمولی در شهر های کم جمعیت هزینه های کمتری دارد. در ادامه به بررسی شهریه تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان خواهیم پرداخت :

نوع دوره تحصیلی شهریه سالانه ( دانشجویان بین المللی)
مدیریت حدود 20 هزار پوند
آزمایشگاهی حدود 17 هزار پوند
تحقیقاتی حدود 10 هزار پوند
تئوری حدود 15 هزار پوند

البته هزینه های مذکور برای تحصیل دانشجویان بین المللی یعنی اتباع سایر کشورها می باشد، معمولا اتباع انگلیسی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نصف مبالغ مذکور را پرداخت می نمایند.

همه جای بریتانیا هزینه ها این جوریه؟

به دلیل تشکیل شدن انگلستان از بخش های مختلف، هزینه تحصیل در هر بخش متفاوت می باشد و با هزینه های کمتر می توان برای سایر مناطق نیز اقدام کرد. در اینجا به بررسی میانگین هزینه های سالانه تحصیل کارشناسی ارشد در این مناطق خواهیم پرداخت :

کشور میانگین هزینه های سالانه
اسکاتلند حدود 7 هزار پوند
ولز حدود 7 هزار پوند
ایرلند شمالی حدود 6 هزار پوند
می تونم برای تحصیل کارشناسی ارشد تو انگلستان بورسیه هم بگیرم؟

می تونم برای تحصیل کارشناسی ارشد تو انگلستان بورسیه هم بگیرم؟

یکی از اموری که بسیاری برای کاهش هزینه های خود متقاضی آن هستند، بورسیه های تحصیلی می باشد. به صورت کلی دریافت بورسیه برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان پروسه نسبتا سختی می باشد زیرا معمولا ظرفیت ها پایین، درخواست ها زیاد و رقابت تنگاتنگ است به همین دلیل برای دریافت بورسیه های تحصیلی در این کشور باید شرایط مناسبی از نظر سابقه تحصیلی، مقاله، معدل، توصیه نامه از اساتید و… دارا بود تا بتوان به نتیجه مورد نظر دست یافت.

بورسیه های تحصیلی در انگلستان به دو دسته دولتی و غیر دواتی تقسیم بندی می شوند. معمولا بورسیه های دولتی برای تمامی دانشجویان از جمله دانشجویان بین المللی قابل درخواست و نحوه درخواست آن نیز با توجه به نهاد ارائه کننده بورسیه متفاوت است و معمولا برای درخواست و ارسال مدارک باید به سایت آن نهاد مراجعه کرد. در ادامه به بررسی بهترین بورسیه ها در کشور انگلیس خواهیم پرداخت :

 • بورسیه دانشگاه کمبریج : در صورت دریافت تحصیل برای متقاضی رایگان می شود.
 • بورسیه دانشگاه بریستول : چند بورسیه ارائه می کند و میزان بورسیه حدود 8 هزار پوند می باشد.
 • بورسیه دانشگاه ساسکس : برای یک سال و نیمی از شهریه را پوشش می دهد.
 • بورسیه دانشگاه کینگستون و….

برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان از کجا باید شروع کرد؟

برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان باید از دانشگاه های آن پذیرش دریافت کرد. معمولا شرایط و نحوه اقدام برای این پروسه از طریق سایت دانشگاه ها صورت می پذیرد و با مراجعه و ارسال مدارک و تائید آن می توان نامه پذیرش را دریافت کرد. البته شرایط برای ورود به دانشگاه های مطرح و معتبر مانند آکسفورد نسبتا سخت و نیازمند داشتن شرایط و رزومه علمی مناسب از طرف متقاضی می باشد.

دانشگاه های خوبه انگلیس

میشه دانشگاه های خوبه انگلیس رو بگید؟

در حال حاضر برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان برای حدود 170 دانشگاه می توان اقدام کرد به همین دلیل متقاضیان با خیال آسوده می توانند دانشگاه مورد نظر خود را تعیین نمایند. یکی از مهم ترین موارد، انتخاب دانشگاه مورد نظر برای اخذ پذیرش تحصیلی است. برای این منظور باید شرایط آن ها بررسی و بهترین گزینه انتخاب شود. در ادامه به بررسی بهترین دانشگاه های انگلستان خواهیم پرداخت :

 1. دانشگاه آکسفورد
 2. دانشگاه کمبریج
 3. دانشگاه ucl
 4. دانشگاه ادینبورگ
 5. دانشگاه منچستر
 6. دانشگاه بریستول
 7. دانشگاه بیرمنگام و…

دانشگاهمو انتخاب کردم بعدش چیکار کنم؟

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در انگلستان معمولا زمان ثبت نام جهت ورود به دوره های تحصیلی را اعلام و متقاضیان باید در این زمان اقدام به ارسال مدارک مورد نیاز نمایند. برای افزایش شانس به نتیجه رسیدن، 6 ماه قبل از پایان دد لاین مورد نظر مدارک و اسناد باید آماده و جهت انجام پروسه ارائه شود. پروسه بررسی مدارک و اعلام نتیجه در این کشور معمولا سریع و ظرف مدت 45 روز نتیجه نهایی به متقاضی اعلام می شود.

در صورت کسب پذیرش از دانشگاه، باید برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کرد. برای این امر باید وقت سفارت دریافت و در موعد مقرر با داشتن مدارک مورد نیاز مانند نامه پذیرش دانشگاه، گواهی تمکن و گردش حساب، انگیزه نامه، مدارک هویتی، پاسپورت و… به سفارت مراجعه مراجعه کرد. در صورت تائید، برای دانشجو به مدت تحصیل ویزا صادر می شود.

من متاهل هستم، خانواده رو چیکار کنم؟

یکی از مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان اجازه بردن همراه یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو می باشد. در این صورت برای دریافت ویزای برای خانواده باید مدارک دیگری مانند سند ازدواج، مدارک هویتی و… نیز ارائه شود. علاوه بر دانشجو که ضمن تحصیل به صورت پاره وقت اجازه کار 20 ساعت در هفته را دارد همسر وی از همان ابتدا اجازه کار تمام وقت( 40 ساعت در هفته) را خواهد داشت.

حداقل درآمد به ازای هر ساعت کار در انگلیس بین 8 تا 10 پوند و برای مشاغل عادی مانند کار در فروشگاه و رستوران می باشد که این امر می تواند باعث راحت تر شدن پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل برای افراد متاهل می باشد.

با توجه به قوانین و مقررات این کشور بعد از اتمام تحصیل به دانشجو 2 سال فرصت داده می شود تا بتواند در انگلستان کار پیدا کند. در صورت 5 سال کار و پرداخت مالیات امکان درخواست اقامت دائم وجود خواهد داشت.

مزایای تحصیلی کارشناسی ارشد تو انگلستان

خیلی هم عالی، میشه یکم بیشتر از مزایای تحصیلی کارشناسی ارشد تو انگلستان بگید؟

با توجه به مطالب بیان شده تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان می تواند یکی از بهترین روش ها برای ادامه تحصیل در یکی از پیشرفته ترین کشورها و در نتیجه کسب اقامت و شهروندی آن باشد. اعتبار بین المللی مدارک تحصیلی دانشگاه های انگلستان، مدت کم تحصیل، اجازه بردن همراه، تحصیل و زندگی به زبان انگلیسی بخشی از مزیت های تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان محسوب می شود.

این روش مشکلی هم داره یا نه؟

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان در کنار ویژگی ها و مزایای یاد شده معایبی نیز دارد. از بزرگ ترین آن ها می توان به هزینه های بالای تحصیل و پروسه نسبتا مشکل دریافت بورسیه اشاره کرد. البته به دلیل داشتن اجازه کار می توان بخشی از هزینه ها را تامین کرد.

با توجه به مطالب بیان شده تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان روش بسیار مناسبی برای ورود به این کشور و دریافت مدرک معتبر بین المللی از دانشگاه های مطرح محسوب می شود. این پروسه شرایط نسبتا مناسبی برای متقاضیان ادامه تحصیل که متاهل هستند به همراه دارد. از این طریق می توان در مدت کوتاه و شانس بالا ویزای انگلستان را دریافت و در صورت اشتغال و یا از سایر راه ها بتوان اقامت دائم و شهروندی انگلیس را دریافت کرد زیرا افراد برای اقدام از سایر روش ها مانند کار و یا سرمایه گذاری معمولا شرایط سخت و پروسه طولانی را باید پشت سر بگذارند. به نظر شما تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان گزینه مناسبی می باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.