...

مدارس کانادا

تا چه حد با مدارس کانادا آشنا هستید؟

همه ی پدر و مادرها به دنبال ساختن بهترین آینده برای فرزندانشان هستند و کانادا به دلیل وجود امکانات رفاهی و آموزشی مناسب، همواره مقصد بسیاری از والدین برای ادامه تحصیل فرزندانشان است. آن ها می توانند با اخذ پذیرش از یکی از مدارس کانادا، با خیالی آسوده آینده ی کودکان خود را تضمین نمایند.

کشور کانادا با دارا بودن مدارس دولتی، خصوصی و شبانه روزی این امکان را فراهم آورده تا کودکان از سن 5 سالگی قادر به اخذ پذیرش از مدارس باشند. بهترین زمان برای مهاجرت دانش آموزان، مقطع دبیرستان می باشد زیرا در این مقطع شانس اخذ پذیرش و ویزا نسبت به دوره ی ابتدایی به مراتب بیشتر است. یکی از مزایای ورود به کانادا در سنین پایین، آشنایی با فرهنگ این کشور از همان کودکی و یادگیری 2 زبان انگلیسی و فرانسوی به صورت هم زمان می باشد.

سال تحصیلی در کانادا معمولا از ماه سپتامبر شروع شده و در ماه ژوئن به پایان می رسد. سیستم آموزشی این کشور در مدارس تقریبا همانند دانشگاه ها می باشد به این صورت که دروس به صورت واحدهای اجباری و اختیاری ارائه می شوند. هر دانش آموز علاوه بر گذراندن واحدهای اجباری که شامل دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و … می باشد، ملزم به انتخاب چند واحد از درس های اختیاری است. دروس اختیاری شامل مواردی مثل موسیقی، آشپزی، نجاری و .. می باشد که اکثر آن ها به صورت عملی برگزار می شوند.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

همان طور که گفته شد کانادا دارای مدارس دولتی و خصوصی یا شبانه روزی می باشد که شرایط تحصیل در هر کدام متفاوت است.همه ی والدینی که قصد دارند فرزندانشان را برای تحصیل به کانادا بفرستند می توانند با بررسی دقیق شرایط فرزند خود و امکانات مدارس، بهترین مدرسه را برای ادامه ی تحصیل دانش آموزان خود انتخاب نمایند.

شرایط تحصیل در مدارس دولتی

مدارس کانادا به طور کلی از امکانات آموزشی بسیار خوبی بهره مند هستند و این به معنی هم سطح بودن کیفیت آموزش در مدارس دولتی و خصوصی است. بر خلاف تصور غلطی که اکثر مردم دارند، کیفیت آموزش در مدارس دولتی کانادا نه تنها پایین تر از مدارس خصوصی نیست بلکه به دلیل حجم بالای رضایت شهروندان، تقریبا 90 درصد دانش آموزان در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند.

زمان برگزاری کلاس ها در مدارس دولتی از دوشنبه تا جمعه و عموما از ساعت 8:30 صبح تا 15 بعد از ظهر می باشد. البته توجه داشته باشید که در این میان یک تایم 1 ساعته برای ناهار و 2 تایم 15 دقیقه ای برای استراحت دانش آموزان و مربیان در نظر گرفته شده است و کلاس های ورزشی و فوق برنامه نیز بعد از ساعت 15 برگزار خواهد شد.

یکی از مسائلی که مدارس برای ثبت نام دانش آموزان در نظر می گیرند قرار داشتن محل زندگی آن ها در محدوده ی مدرسه است و معمولا پذیرش دانش آموزانی که خارج از محدوده هستند به سختی امکان پذیر می باشد. اکثر خانواده های کانادایی برای این که بتوانند پذیرش مدارسی که خارج از محدوده ی منزل آن هاست را دریافت کنند، یا مجبور به عوض کردن محل زندگی خود می شوند یا از محل مورد نظر یک اجاره نامه دریافت می کنند تا برای مدرسه قابل توجیه باشد.

شرایط تحصیل در مدارس خصوصی

شرایط تحصیل در مدارس خصوصی

مدارس خصوصی کانادا خود به چند دسته ی مدارس تک جنسیتی، مدارس تحت حمایت گروه های مذهبی و مدارسی برای دانش آموزان با معلولیت های جسمی و ذهنی تقسیم می شوند. به طور کلی مدارس خصوصی کانادا معمولا بر روی یک فعالیت خاص تاکید دارند و دانش آموزان را در آن زمینه تقویت می نمایند برای مثال برخی از آن ها بر روی فعالیت های ورزشی تمرکز دارند و برخی دیگر از آن ها بر روی یک رشته ی اختصاصی مانند هنر، موسیقی و … تاکید دارند. اکثر دانش آموزانی که مدارس خصوصی را برای ادامه ی تحصیل خود انتخاب می کنند از همان کودکی رشته ی مورد نظر خود را انتخاب کرده اند و به طور تخصصی در آن زمینه آموزش خواهند دید.

تفاوت دیگر مدارس خصوصی و مدارس دولتی تعداد دانش آموزان است. معمولا تعداد دانش آموزان در کلاس های درس نسبت به مدارس دولتی بسیار پایین تر است و همین امر موجب می شود تا مربیان و معلمان فرصت بیشتری برای رسیدگی تک به تک دانش آموزان داشته باشند و کیفیت آموزش در سطح بالاتری قرار بگیرد.

هزینه تحصیل در مدارس کانادا چقدره؟

تنها تفاوت مدارس دولتی با مدارس خصوصی کانادا در میزان شهریه و هزینه ی تحصیل آن ها می باشد. هزینه ی تحصیل در مدارس دولتی برای شهروندان و افرادی که اقامت کانادا را دارند رایگان است اما دانش آموزان خارجی و بین المللی برای تحصیل در مدارس این کشور مستلزم پرداخت شهریه ای بین 13 تا 15 هزار دلار در سال می باشند.

هزینه ی تحصیل در مدارس خصوصی بسته به نوع مدرسه و رتبه بندی آن ها از 25 هزار دلار در سال شروع شده و گاهی اوقات حتی به 60 هزار دلار در سال هم می رسد که این مبلغ برای دانش آموزان کانادایی و بین المللی به همین اندازه است. عوامل متعددی در شهریه مدارس موثر است که والدین می توانند با بررسی دقیق برخی از آن ها مانند مکان مدرسه، کیفیت و اعتبار مدرسه و … بهترین مکان را برای تحصیل فرزندان خود برگزینند.

قوانین مدارس کانادا را بشناسید؟

قوانین مدارس کانادا را بشناسید؟

اگر بخواهیم شرایط هر یک از مدارس را به طور جداگانه بررسی کنیم مسلما به قوانین متعدد و گوناگونی بر خواهیم خورد اما یک سری قوانین کلی وجود دارد که تمام مدارس در تمامی مقاطع باید از آن ها پیروی نمایند. همه ی مدارس کانادا قبل از این که به قوانین مرتبط با دانش آموزان بپردازند شرایط معلمان را بررسی می کنند. نکته ی هائز اهمیت در رابطه با مربیان استخدامی در مدارس، داشتن تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک می باشد.

در اکثر مدارس کانادا کلاس ها به صورت مختلط برگزار می شوند اما برخی از مدارس خصوصی نیز به صورت تک جنسیتی فعالیت می کنند. همه ی دانش آموزان ملزم به پوشیدن لباس فرم هستند و در صورت رعایت نکردن این قانون به آن ها تذکر داده می شود. قانون دیگری که همه ی دانش آموزان ملزم به رعایت آن هستند، نداشتن غیبت غیر موجه است و اگر دانش آموزی به هر دلیلی قادر به رفتن به مدرسه نبود والدین باید به مدرسه اطلاع دهند.

هر استان و هر منطقه دارای برنامه و سیستم آموزشی مختص به خود در هر پایه می باشد که دانش آموزان باید همه ی دوره ها را با نمرات بالا بگذرانند. در رابطه با رفت و آمد نیز دانش آموزان می توانند یا به همراه والدین خود و یا به وسیله ی اتوبوس های مدرسه و یا به تنهایی به مدرسه بروند.

اصلا با تحصیل فرزند در مدارس کانادا میتونیم اقامت بگیریم؟

اصلا با تحصیل فرزند در مدارس کانادا میتونیم اقامت بگیریم؟

این موضوع که والدین قادر به اخذ اقامت تنها توسط تحصیل فرزندانشان در کانادا باشند اشتباه است اما پذیرش فرزندان در یکی از مدارس کانادا راهی برای ورود به خاک کشور کانادا و نزدیک شدن به دریافت اقامت می باشد. این راه برای والدینی که قادر به پرداخت هزینه های زندگی و شهریه مدارس باشند یکی از بهترین و بی دردسر ترین راه هاست.

اولین شرط برای دریافت اقامت از طریق فرزند برای کشور کانادا، این است که سن فرزند بین 6 تا 18 سال باشد. لازم به ذکر است که نه فرزند و نه هیچ یک از والدین ملزم به داشتن مدرک زبان نخواهند بود زیرا در صورت پذیرش برای دانش آموز در کالج دوره ی زبان برگزار می گردد و والدین نیز به علت نداشتن اجازه ی کار نیاز مبرمی به مدرک زبان نخواهند داشت.

شرط دوم داشتن استطاعت مالی حداقل 50 هزار دلار کانادا برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور به مدت یک سال می باشد. در مرحله ی آخر والدین می توانند با اخذ ویزای همراه یا ویزای گاردین به عنوان قیم و سرپرست دانش آموز وارد خاک کانادا شوند اما حق کار کردن ندارند و همه ی هزینه ها را باید از همان ابتدای ورود داشته باشند.

در این روش پس از این که پدر یا مادر به عنوان همراه دانش آموز وارد کشور کانادا شد، می تواند با تقویت زبان خود و دریافت مدرک زبان ایلتس با نمره ی حداقل 6 اقدام به دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا کند. با دریافت پذیرش دانشگاه، سرپرست دانش آموز یک دانشجوی بین المللی محسوب شده و در این صورت هزینه ی تحصیل فرزندش رایگان خواهد شد.

بهتر است که والدین برای دریافت پذیرش دانشگاه هم زمان با فرزند اقدام نکنند زیرا تجربه ثابت کرده در این موارد احتمال ریجکت شدن بالا می رود. یکی از مزیت هایی که دریافت ویزای دانشجویی برای والدین دارد این است که همسر او نیز به راحتی قادر به دریافت ویزای همراه به صورت open work permit می شود و حق کار فول تایم در این کشور جزو حقوق اصلی آن شخص به شمار می رود. فرد دانشجو نیز در کنار تحصیل اجازه کار به صورت پاره وقت را دارد و پس از اتمام تحصیل، کشور کانادا به فرد فرصت پیدا کردن شغل تمام وقت می دهد و همین سابقه ی تحصیل و کار در خاک کانادا منجر به دریافت اقامت دائم برای تمام اعضای خانواده خواهد شد.

راه دیگری که برای دریافت اقامت والدین از طریق تحصیل فرزندان وجود دارد، توافق با یک کارفرما و اخذ ویزای کاری می باشد. پس از اخذ ویزای کار نیز همسر فرد به عنوان همراه وارد کشور شده و با کار کردن به مدت 3 تا 4 سال در این کشور قادر به اخذ اقامت دائم خواهند بود.

برای تحصیل فرزندان در مدارس کانادا از کجا باید شروع کرد؟
STEAM X

برای تحصیل فرزندان در مدارس کانادا از کجا باید شروع کرد؟

اولین قدم برای این که بتوانید با اطمینان خاطر پذیرش مدارس کانادا را برای تحصیل فرزندتان بگیرید شناخت شهرها و محله های کانادا و مدارس موجود در آن هاست. هرفرد با در نظر گرفتن شرایط خود و شرایط آب و هوایی شهرها می تواند بهترین مکان را برای زندگی برگزیند. محله هایی که دارای مدارس بهتری از لحاظ کیفیت آموزشی و رفاهی هستند معمولا محله های گران قیمت تر هستند.

گام دوم آماده کردن مدارک مورد نیاز مدرسه و سفارت است که فرد متقاضی باید تمام مدارک را تهیه کرده و در زمان مقرر برای مدرسه ی مورد نظر و سفارت کانادا ارسال نماید.

مدارک مورد نیاز دبستان ها و دبیرستان های کانادا برای ثبت نام:

 1. داشتن شناسانامه ی معتبر و ترجمه ی آن
 2. پاسپورت جدید و معتبر
 3. گواهی اشتغال به تحصیل و نامه ی تاییدیه از سوی مدرسه یا آموزش و پرورش
 4. کارنامه ی 2 یا 3 سال آخر تحصیل در صورت وجود (کودکان 6 ساله برای ورود به دبستان نیازی به کارنامه ندارند)
 5. اطلاعات شخصی قیم یا سرپرست و راه ارتباط با او

لازم به ذکر است اگر سرپرست، اقامت کانادا را داشته باشد یا سیتیزن آن کشور باشد فقط ارائه ی اطلاعات تماسی وی کفایت می کند اما اگر پدر یا مادر دانش آموز قصد دریافت ویزای همراه را داشته باشند باید مدارک هویتی خود را ارائه نمایند. مدارک هویتی والدین شامل ترجمه ی رسمی شناسنامه و کارت ملی، ترجمه ی رسمی عقدنامه و اسکن تمامی صفحات پاسپورت می باشد.

مدارک مورد نیاز سفارت برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا

مدارک مورد نیاز سفارت برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا

ترجمه ی رسمی تمام مدارک زیر الزامی می باشد:

 1. سند ملکی به نام خود دانش آموز یا والدین او در صورت دریافت ویزای همراه
 2. داشتن تمکن مالی (بانک ها نامه ای برای این منظور به زبان انگلیسی و به صورت مهر و موم شده صادر می نمایند)
 3. نامه ی اشتغال به کار برای والدین همراه
 4. گردش حساب های بانکی در 3 تا 6 ماه گذشته برای اثبات توانایی مالی
 5. گواهی عدم سوء پیشینه ی والدین همراه
 6. تمام مشخصات والدین شامل آدرس منزل، آدرس محل کار، تلفن و راه های ارتباطی با آن ها

به طور کلی اگر به دنبال پیشرفت فرزندان خود و تضمین آینده ی آن ها از لحاظ تحصیلی و یا شغلی هستید کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای این هدف می باشد. همان طور که اشاره شد تحصیل فرزندان در این کشور می تواند راه را برای اخذ اقامت والدین و بقیه اعضای خانواده هموار نماید.

موسسه ی آریاناپارس مفتخر است با داشتن چندین سال سابقه در اخذ ویزاهای تحصیلی دانشجویی و دانش آموزی شما را در این زمینه راهنمایی کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از اطلاعات تخصصی مشاوران مجموعه ی ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.