...

زندگی دانشجویی در انگلستان

انگلستان به دلیل فراهم نمودن سیستم آموزشی و رفاهی با کیفیت، سالانه پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان در مقاطع مختلف می باشد. یکی از عواملی که تمام متقاضیان تحصیل در انگلستان باید در نظر داشته باشند شرایط زندگی در این کشور است. بدیهی است که شروع زندگی در یک کشور جدید دشواری های خاص خود را دارد اما کشور انگلستان با فراهم نمودن امکانات رفاهی مناسب و تشکیل ذجوامع دانشجویی متعدد، نگرانی دانشجویان بین المللی را در رابطه با سختی های زندگی تا حد زیادی برطرف نموده است.

اکثر دانشگاه ها به دانشجویان بین المللی خوابگاه ارائه می دهند و همین امر باعث می شود تا افراد بتوانند با دیگر دانشجویان تازه ورود معاشرت داشته باشند. برای سهولت در رفت و آمد و آشنایی بیشتر دانشجویان با محیط، اکثر خوابگاه ها و خانه های دانشجویی در محوطه ی دانشگاه ها و یا در اطراف آن ها قرار گرفته اند و دارای آشپزخانه و سرویسص بهداشتی مشترک هستند.

مردم کشور انگلستان ذاتا خونگرم و صمیمی هستند و به دلیل وجود فرهنگ ها و تفکرات مختلف در این کشور، به راحتی پذیرای انسان های جدید در جمع دوستانه ی خود می باشند. همان طور که گفته شد دانشگاه ها با تشکیل جوامع دانشگاهی سعی در ایجاد دوستی و معاشرت بین دانشجویان دارند و دانشجویان بین المللی با شرکت در این جوامع فرصت آشنایی با افراد جدید و علایق مشابه خودشان را پیدا می کنند.

اکثر دانشگاه های انگلیس با تشکیل جلسات، مهمانی و دورهمی بین دانشجویان جدیدالورود سعی در ایجاد روابط دوستانه بین آن ها را دارند و همین برنامه های جالب باعث می شود دانشجویان با گذر زمان به راحتی با محیط جدید سازگاری پیدا کنند و تنهایی و دوری از خانواده به اندازه ی قبل اذیت کننده نباشد.

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان چقدره؟

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان را می توان به 4 بخش متفاوت تقسیم نمود. هزینه های تحصیل، هزینه زندگی، هزینه حمل و نقل و هزینه بیمه. هرکدام از این موارد را در ادامه بررسی می نماییم. و شما می توانید از طریق سرمایه گذاری در استرالیا نیز کسب درآمد کنید و از هزینه های تحصیل خود را کاهش دهید

هزینه تحصیل در کشور انگلستان

تحصیل در انگلستان بسته به دانشگاه و شهر مورد نظر و هم چنین رشته ی انتخابی متفاوت می باشد اما در جدول زیر میانگینی از هزینه تحصیل در تمام مقاطع آورده شده و متقاضیان می توانند با توجه به توان مالی خود تصمیم به ادامه تحصیل در انگلستان بگیرند.

مقطع کارشناسی بین 10 تا 38 هزار پوند در سال
مقطع کارشناسی ارشد بین 10 تا 18 هزار پوند در سال
مقطع دکتری بین 20 تا 25 هزار پوند در سال
پزشکی بین 20 تا 40 هزار پوند در سال
هزینه ها برای دانشجویان بین المللی با دانشجویان بومی و یا دارای اقامت انگلستان متفاوت می باشد

نکته ی قابل توجه این است که دانشجویان می توانند با ارائه رزومه علمی و اثبات توانایی های خود در زمینه ی درسی، از تخفیفات شهریه دانشجویی و یا بورسیه های تحصیلی بهره مند شوند. با دریافت این بورسیه ها دانشجویان قادر به تحصیل رایگان و یا تحصیل با حداقل شهریه خواهند بود اما لازم به ذکر است که دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی به سختی امکان پذیر می باشد.

هزینه زندگی در کشور انگلستان

هزینه های زندگی نیز برای هر فرد بسته به نوع زندگی و شهر انتخابی آن فرد متفاوت است اما موردی که کاملا مشهود به چشم می خورد اختلاف هزینه های زندگی در لندن و دیگر شهرهای انگلستان می باشد. لندن به عنوان پایتخت این کشور، پرهزینه ترین شهر برای زندگیست و افرادی که این شهر را برای زندگی انتخاب می کنند باید از استطاعت مالی بالاتری برخوردار باشند.

به طور کل هزینه های زندگی شامل اجاره منزل و خورد و خوراک فرد می باشد. هزینه ی اجاره منزل به طور میانگین ماهانه 1000 پوند است اما در لندن این مبلغ به بالاتر از 1200 پوند می رسد که اگر متراژ خانه بالاتر باشد این مبلغ به راحتی به 3000 پوند نیز می رسد. هزینه ی زندگی (به غیر از اجازه منزل و تفریحات غیر ضروری) در لندن برای یک نفر بین 1200 تا 1600 پوند و در شهرهای دیگر انگلستان بین 600 تا 800 پوند برای هر فرد می باشد.

هزینه حمل و نقل در کشور انگلستان

هزینه حمل و نقل در کشور انگلستان

حمل و نقل عمومی در کشور انگلیس از کیفیت بالایی برخوردار است و بسیاری از مردم ترجیح می دهند به جای استفاده از ماشین شخصی از قطار و اتوبوس برای رفت و آمد استفاده کنند. هزینه بلیط یک طرفه اتوبوس برای سفرهای کوتاه درون شهری 2.5 پوند و بلیط مترو حدود 3 پوند است که مردم می توانند با تهیه کارت های هفتگی یا ماهانه مسافرتی در این هزینه ها صرفه جویی نمایند.

شهروندان با رزرو بلیط قطار و اتوبوس از قبل می توانند آن را با قیمت پایین تری تهیه نمایند. هم چنین شهروندان 16 تا 25 سالی که به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل هستند قادر به دریافت کارتی به نام ریل کارد می باشند که با استفاده از آن دو سوم هزینه های حمل و نقل را پرداخت نمی کنند. اتوبوس های بین شهری نیزبه صورت رایگان در اختیار کودکان دبستانی و افراد سالخورده قرار گرفته اند.

هزینه بیمه در کشور انگلستان

تمام افرادی که به عنوان دانشجو به کشور انگلستان پا می گذارند از خدمات ملی بهداشت NHS بهره مند می گردند اما اگر دوره تحصیل آن ها کمتر از 6 ماه باشد باید از خدمات بیمه های خصوصی استفاده نمایند. بیمه درمانی یکی از الزامات برای دریافت ویزاست و در صورت بهره مندی از بیمه NHS اکثر هزینه های پزشکی شامل ویزیت پزشک عمومی یا مطب، معالجه فوریت های پزشکی، روان پزشکی و … رایگان می شود. علی رغم وجود بیمه ملی برخی هزینه ها مانند واکسیناسیون مسافرتی، درمان های نوری و لیزری، دندان پزشکی و داروهای تجویز شده باید پرداخت شود و بیمه انگلستان مسئولیتی در قبال پرداخت این هزینه ها به عهده نمی گیرد.

دانشجویان در انگلستان اجازه کار دارند؟

تمام دانشجویان برای تامین هزینه های زندگی خود و پیدا کردن تجربه کار در انگلستان، اجازه کار در کنار تحصیل را دارند اما با توجه به مقطع تحصیلی دانشگاه تعیین می کند که هر فرد اجازه ی چند ساعت کار در هفته را دارد.

دانشجویان قادر به انجام کار تمام وقت نخواهند بود اما می توانند به صورت پاره وقت در رستوران ها، فروشگاه ها یا بخش های از خود دانشگاه مشغول به کار شوند. مشاغل پاره وقت معمولا در وب سایت دانشگاه ها آگهی می شوند تا متقاضیان قادر به پیدا کردن شغل مورد نظر خود از طریق دانشگاه باشند.

به دانشجویان مقطع کارشناسی به دلیل تعدد واحدها حق کار به مدت 10 ساعت در هفته داده می شود. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و دانشجویان دکتری معمولا 30 ساعت در هفته اجازه کار در کنار تحصیل را دارند.

مزایای زندگی دانشجویی در انگلستان

زندگی دانشجویی در انگلستان چه مزایای داره؟

انگلستان یکی از هترین کشورها برای ادامه تحصیل است و هرساله تعداد بسیار زیادی دانشجوی بین المللی این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند. مطمئنا هر کشوری مزایا و معایبی برای زندگی داراست اما نکته ی بدیهی راجع به کشور انگلیس بیشتر بودن مزایای تحصیل نسبت به معایب آن است. برخی از بزرگترین مزایای تحصیل در انگلستان را با یکدیگر بررسی می نماییم:

محدودیت نداشتن در انتخاب رشته

انگلستان دارای موسسات آموزشی و دانشگاه های بسیاری است که دست متقاضیان را برای تحصیل در هر رشته ای باز گذاشته است. تحصیل در انگلستان به منزله ی تحصیل در رشته دلخواه با بالاترین کیفیت و در بهترین دانشگاه های جهان می باشد که نظر هر دانشجویی را برای ادامه تحصیل به خود جلب می نماید.

کوتاه بودن دوره تحصیل

در اکثر کشورهای دنیا دوره ی تحصیل برای مقطع کارشناسی 4 ساله و مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله می باشد؛ هم چنین برای مقطع دکتری نیز این دوره، 4 سال در نظر گرفته شده است. یکی از مزایای تحصیل در کشور انگلستان کوتاه تر بودن دوره تحصیل نسبت به سایر کشورهاست. متقاضیان با پشت سر گذاشتن 3 سال تحصیلی قادر به دریافت مدرک لیسانس می باشند که این دوره برای دریافت مدرک فوق لیسانس 1 سال و برای مدرک دکتری 3 سال به طول می انجامد.

نکته ی قابل توجه در رابطه با دوره ی تحصیل این کشور، صرفه جویی در هزینه هاست. انگلستان جزو کشورهای پرهزینه برای تحصیل به شمار می رود اما به دلیل کوتاه تر بودن دوره ی تحصیل،در مقایسه با کشورهای هم رده ی خود از هزینه ی کمتری برخوردار است.

مدرک معتبر و شناخته شده

همان طور که اشاره شد دانشگاه های انگلستان در بهترین رنکینگ جهانی قرار دارند و مدرک آن ها در همه جای دنیا دارای اعتبار خاصی می باشد. مسلما نام دانشگاه های آکسفورد و کمبریج به گوش اکثر متقاضیان آشناست و تحصیل در این دانشگاه ها یکی از آرزوهای هر دانشجوی بین المللی به شمار می رود. احترام و اعتبار بالای مدرک دریافتی از اکثر دانشگاه های انگلستان باعث می شود که فارق التحصیلان این دانشگاه ها به راحتی در شغل مورد نظر خود استخدام شوند و آینده ی شغلی خوبی را برای خود رقم بزنند.

فرصت های شغلی بسیار

فرصت های شغلی بسیار

تقریبا همه ی دانشجویانی که در کشور انگلستان مشغول به تحصیل هستند اطمینان بالایی برای دریافت اقامت دائم این کشور دارند. انگلستان با فراهم نمودن بستر کاری مناسب برای تمامی رشته ها این فرصت را به فارق التحصیلان می دهد تا با پیدا کردن شغل مورد نظر خود علاوه بر تضمین آینده ی شغلی، مقدمات دریافت اقامت را نیز فراهم آورند.

میشه از چالش های زندگی دانشجویی در انگلستان بگید؟

بزرگ ترین چالشی که دانشجویان بین المللی با آن دست و پنجه نرم می کنند یافتن محل اسکان مناسب است. خوابگاه های دانشگاه و خوابگاه های خصوصی انتخاب خوبی برای دانشجویان بین المللی است زیرا باعث می شود افراد با دانشجویان دیگر ارتباط نزدیک تری برقرار کنند و سازگاری با محیط برای آن ها راحت تر شود. با این حال دانشجویان می توانند آپارتمان های شخصی و یا زندگی در منزل افراد بومی (home stay) را به عنوان محل زندگی خود برگزینند. هر فرد با توجه به شرایط خود و اوضاع مالی قادر به انتخاب بهترین مکان برای زندگی در انگلستان خواهد بود.

سوالی که شاید ذهن خوانندگان این مقاله را درگیر کند معنای کلمه home stay می باشد. هوم استی به معنای زندگی کردن در کنار یک خانواده ی بومی ساکن آن شهر به مدت مشخصی است به این صورت که دانشجو در زمان تحصیل خود به جای رفتن به خوابگاه یا مهمانسرا منزل یکی از ساکنان را برای زندگی برمیگزیند.

home stay یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی دانشجویی به نظر می رسد زیرا این فرصت را به دانشجویان تازه ورود خواهد داد که با زبان و فرهنگ انگلستان از نزدیک آشنایی پیدا کنند و لذت زندگی در حضور یک خانواده و استفاده از غذاهای خانگی را تجربه نمایند.

چالش دیگری که دانشجویان بین المللی با آن روبه رو خواهند بود قرار گرفتن در محیط جدید و شرایط آب و هوایی جدید می باشد. انگلستان به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد شاهد تغییرات ناگهانی آب و هوا خواهد بود و زمان می برد تا افراد تازه ورود با آن سازگاری پیدا نمایند.

بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان کدام اند؟

طبق آمار مشخص شده در رتبه بندی QS انگلستان جزو 10 کشور برتر دنیا برای وجود بهترین دانشگاه ها و شهرهای دانشجویی است. شاخص QS با بررسی عواملی مانند ترکیب دانشجویان و دیدگاه آن ها نسبت به شهر، مقرون به صرفه بودن شهر و دانشگاه های موجود در شهر هرسال بهترین شهرهای دانشجویی را اعلام می کند که لندن در این رتبه بندی در رده اول قرار گرفته و پس از آن شهرهای توکیو و ملبورن به ترتیب رتبه ی دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند.

لندن

لندن

تمرکز تعداد زیادی از دانشگاه ها و موسسات برتر آموزشی در پایتخت باعث شده تا دانشجویان زیادی جذب این شهر شوند اما تنها دلیل برترین بودن لندن این نیست. علاوه بر وجود دانشگاه های معتبر، لندن دارای سیستم بهداشتی و حمل و نقل بسیار مطلوبی است که اکثر دانشجویان با بهره گرفتن از تخفیفات دانشجویی قادر به صرفه جویی در هزینه های پزشکی و حمل و نقل خواهند بود.

منچستر

منچستر در رنکینگ جهانی بهترین شهرهای دانشجویی، رتبه 29 را به خود اختصاص داده و دومین شهر برتر در انگلستان برای دانشجویان است. این شهر علاوه بر مقرون به صرفه بودن هزینه ها، به لطف داشتن چندین دانشگاه معتبر و صحنه های فرهنگی و هنری زیبا یکی از بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل از نظر دانشجویان و شاخص QS می باشد.

کاونتری

کاونتری به دلیل دارا بودن دانشگاه معتبر و همچنین هم جوار بودن با دانشگاه وارویک جزو شهرهای دانشجویی مورد توجه محسوب می شود و در رتبه ی 47 رنکینگ جهانی قرار گرفته است. دلیل دیگری که این شهر یکی از بهترین شهرهای دانشجویی به شمار می رود، فاصله ی کم آن با پایتخت و دارا بودن آپارتمان های دانشجویی نزدیک به دانشگاه است.

ناتینگهام

ناتینگهام

شهر ناتینگهام تعداد زیادی دانشجوی بین المللی را در خود جای داده و به دلیل شعبه داشتن دانشگاه ناتینگهام در چین و مالزی، این شهر دارای ارتباطات جهانی است. صمیمیت حاکم در بین مردم، مراکز تفریحی، مراکز خرید و رستوران های متنوع این شهر را به یکی از شهرهای دانشجویی هیجان انگیز انگلستان تبدیل نموده است.

بیرمنگام

بیرمنگام یکی از بزرگ ترین شهرهای انگلستان به شمار می رود که به دلیل میراث فرهنگی شهرت فراوان یافته است. این شهر دارای 5 دانشگاه معتبر و عالی رتبه می باشد که سالانه هزاران دانشجوی بین المللی جذب این دانشگاه ها می شوند. ارزان بودن هزینه ها، تنوع فرهنگی در بیرمنگام و وجود رستوران ها و مراکز فرهنگی، هنری و تاریخی این شهر را به یکی از گزینه های جذاب برای تحصیل دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است.

نیوکاسل

نیوکاسل شهری پرجمعیت واقع در شمال شرقی انگلستان و یکی از کم هزینه ترین شهرهای این کشور می باشد که توانسته رتبه 57 جهانی را در میان برترین شهرهای دانشجویی به خود اختصاص دهد. دانشگاه دورمان یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان محسوب می شود که با ارائه ی امکانات مطلوب آموزشی و تفریحی به دانشجویان توانسته متقاضیان زیادی را به خود جذب نماید.

برایتون

برایتون جزو شهرهایی است که بیشترین تعداد ورودی دانشجویان و دانش آموزان بین المللی را داراست و به طور کلی در رتبه 83 شاخص جهانی قرار دارد. این شهر یکی از سرزنده ترین و شادترین شهرهای انگلستان می باشد که با برگزاری کنسرت ها، کلوپ های کمدی، جشنواره ها و … فضایی شاد و دل انگیز برای دانشجویان فراهم آورده است.

 زندگی دانشجویی در انگلستان

یکم از تجربیات زندگی دانشجویی در انگلستان بدانی؟

دانشجویان بین المللی با زندگی در انگلستان علاوه بر داشتن مزیت های بسیار، با چالش های فراوانی نیز رو به رو هستند اما تقریبا تمام دانشجویان اعلام کردند که تحصیل در این کشور ارزش مواجه شدن با چالش ها را داشته است. طبق خاطرات و تجربیات به جا مانده از دانشجویان، برای موفقیت در زندگی و تحصیل در انگلیس رعایت کردن برخی موارد بسیار تاثیرگذار است.

یکی از این موارد اجتماعی بودن و قدرت سازگاری هرچه سریع تر با محیط و فرهنگ این کشور است. جوی بسیار صمیمی در میان مردم انگلستان حاکم است و دانشجویان با شرکت در جوامع و اتحادیه های دانشجویی به راحتی قادر به پیدا کردن دوستان بسیاری خواهند بود. یکی از دانشجویان دانشگاه آکسفورد تعریف می کرد که در روزهای اول به دلیل استرس و اضطراب تازه ورود بودن، احساس غریبگی به او دست داده بود و دلتنگ خانه و وطن خود شده بود اما چیزی نگذشت که هم کلاسی ها او را از این حالت بیرون کشیده و حتی به او کمک می کردند تا اشتباهات تلفظی خود را اصلاح کند و یا با مکان های تفریحی شهر آکسفورد آشنایی پیدا کند.

یکی از کارهایی که دانشجویان به محض ورود باید انجام دهند ثبت نام در HNS برای رایگان شدن هزینه های پزشکی است. اگر تمایل به رایگان شدن تمام هزینه ها مانند دندان پزشکی و خرید دارو داشته باشند می توانند بعد از آمدن شماره اچ ان اس فرم HC1 پر کنند تا همه هزینه ها برای آن ها رایگان شود.

به طور کلی انگلستان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است زیرا هم از لحاظ کیفیت آموزشی در بالاترین سطوح قرار دارد و هم به دلیل وجود فرهنگ خاکی و صمیمی، دانشجویان به راحتی می توانند با محیط سازگاری پیدا نمایند. اگر شما نیز مشتاق به تحصیل در دانشگاه های انگلستان هستید می توانید با راهنمایی گرفتن از مشاوران مجرب موسسه آریاناپارس بهترین روش را برای شروع پروسه تحصیلی تان انتخاب نمایید و هرچه سریع تر به هدف خود دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.