...

کارشناسی در انگلستان

کشور انگلستان به دلیل دارا بودن دانشگاه های برتر جهان و کیفیت آموزشی و رفاهی بالا، همواره یکی از محبوب ترین مقاصد افرادی است که قصد ادامه ی تحصیل در خارج از کشور را دارند. اکثر افرادی که این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند معمولا علاقه دارند از مقطع کارشناسی شروع کنند. کارشناسی در انگلستان علاوه بر این که رزومه ی علمی افراد را قوی می کند، باعث تضمین آینده ی تحصیلی و شغلی آن ها نیز می شود.

کشور انگلستان پس از آمریکا به عنوان دومین کشوری است که پذیرای دانشجویان بین المللی می باشد و سالانه حدود 500 هزار نفر برای ادامه ی تحصیل در مقاطع دانشگاهی این کشور را انتخاب می کنند. انگلستان علی رغم ارائه ی خدمات آموزشی و پژوهشی تقریبا هم سطح با آمریکا، از هزینه ی تحصیل پایین تری نسبت به این کشور برخوردار است. علاوه بر این یکی از مزایای تحصیل در انگلستان کوتاه تر بودن دوره ی تحصیل نسبت به سایر کشورهاست. دوره ی کارشناسی 3 ساله و دوره ی کارشناسی ارشد در انگلستان یک ساله به اتمام می رسند.

کارشناسی در انگلستان

برای تحصیل کارشناسی در انگلستان باید از کجا شروع کنیم؟

برای تحصیل کارشناسی در انگلستان، در مرحله اول متقاضیان باید دانشگاه مورد نظر را انتخاب کنند. انتخاب دانشگاه یکی از مهم ترین تصمیماتی است که افراد متقاضی باید اتخاذ کنند زیرا آینده ی تحصیلی آن ها در گرو معتبر بودن دانشگاه است. از آن جا که انگلستان مراکز آموزشی و دانشگاه های سطح بالای بسیاری را در خود جای داده دانشجویان حق انتخاب بیشتری برای پیدا کردن محل مناسب تحصیل خود دارند.

پس از بررسی شرایط و پیدا کردن دانشگاه مورد نظر، متقاضیان می بایست قبل از بسته شدن ددلاین ها برای اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام نمایند؛ به این صورت که تمام مدارک و رزومه ی خود را به دانشگاه ارسال نموده و منتظر نامه ی تایید و پذیرش از سوی دانشگاه باشند. انگلستان جزو کشورهایی است که پروسه ی پذیرش دانشجوها در آن بسیار سریع و راحت طی می شود و افراد متقاضی تا لحظات آخر می توانند مدارک خود را ارتقا بخشند.

باید توجه داشته باشید که هر دانشگاهی بازه ی زمانی مشخص خود را برای ددلاین ها در نظر می گیرد و هم چنین این ددلاین ها برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان بومی کشور متفاوت می باشد.

مرحله ی سوم پس از انتخاب دانشگاه و و تکمیل فرم های درخواست پذیرش، تعیین سطح زبان انگلیسی و دریافت پیشنهاد از سوی دانشگاه مورد نظر می باشد. در مرحله ی پایانی نیز متقاضیان باید هزینه ی درخواست application fee را پرداخت کرده و با دانشگاه مورد نظر ارتباط برقرار نمایند.

کارشناسی در انگلستان

برای تحصیل در دوره های کارشناسی انگلستان چه مدارکی لازمه؟

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره های کارشناسی انگلستان شامل کپی پاسپورت، انگیزه نامه یا SOP، تمام مدارک فارغ التحصیلی و سوابق تحصیلی، تمکن مالی و مدرک زبان آیلتس یا تافل می باشد که در ادامه به شرح مختصری از هر یک می پردازیم. لازم به ذکر است که افراد متقاضی برای دریافت پذیرش در مقطع لیسانس با محدودیت سنی مواجه هستند و باید حداکثر تا سن 23 سالگی برای دریافت پذیرش اقدام نمایند.

دانش آموزانی که قصد ادامه ی تحصیل در دانشگاه های انگلستان را دارند از 2 طریق می توانند با دانشگاه مورد نظر خود ارتباط برقرار نمایند. روش اول مکاتبه به طور مستقیم با دانشگاه مورد نظر و اخذ پذیرش از آن دانشگاه است. روش دوم ثبت نام در سایت UCAS یا سرویس خدمات پذیرش دانشگاه ها و کالج ها می باشد. دانش آموزان با تکمیل این فرم قادر به انتخاب 5 دانشگاه و رشته هستند که پس از بررسی توسط سازمان UCAS، از یکی از دانشگاه های مورد نظر برای آن ها نامه ی پذیرش ارسال خواهد شد.

سرمایه گذاری در انگلستان

SOP چیست؟

یکی از مهمترین مدارکی که دانشگاه برای صدور نامه ی پذیرش از دانشجویان درخواست می کند ارائه ی یک انگیزه نامه ی قانع کننده است. انگیزه نامه یا همان Statement Of Puspose که به صورت مخفف به آن SOP نیز گفته می شود، نامه ایست که فرد متقاضی تحصیل باید برای دانشگاه ارسال نماید و در آن از انگیزه ها و اهداف خود از ورود به آن دانشگاه صحبت کند.

معمولا در انگیزه نامه باید توضیح داده شود که هدف از انتخاب آن دانشگاه و رشته چه بوده؟ چه فاکتورهایی باعث جذب شما به دانشگاه و رشته ی انتخابی شده؟ چقدر راجع به رشته ای که انتخاب شده اطلاعات و تجربه دارید؟ قصد کسب چه تجربیاتی را از این دانشگاه دارید؟ بعد از اتمام تحصیل قصد انجام چه کاری را دارید، ادامه تحصیل یا کار؟ و …

توضیح دادن موضوعاتی از این قبیل در انگیزه نامه یکی از الزامات است و بهتر است برای تاثیرگذاری بیشتر آن، از SOP های آماده در سایت ها استفاده نکنید.

کارشناسی در انگلستان

توصیه نامه (Recommendation letter)

داشتن یک یا چند توصیه نامه از اساتید کمک بسیاری به روند پذیرش متقاضیان می کند. توصیه نامه، نامه ای از طرف استاد یا اساتیدی است که در سال های تحصیلی گذشته با دانش آموز آشنایی داشته اند و می توانند صلاحیت و شایستگی او را از لحاظ تحصیلی و اخلاقی تایید نمایند.

تمکن مالی

افرادی که قصد ورود به خاک انگلستان برای تحصیل را دارند باید اثبات کنند که حداقل تا یک سال قادر به تامین تمام هزینه های زندگی و تحصیل خود هستند. هرچند دانشجویان مقطع کارشناسی در کنار تحصیل حق کار به مدت 10 ساعت در هفته را دارند و از این طریق هزینه های زندگی تامین می گردد اما دولت انگلستان تمکن مالی را برای مواقعی که دانشجویان قادر به پیدا کردن کار نباشند درخواست می کند.

مدرک زبان

انگلیسی، زبانی بین المللی و زبان رسمی کشور انگلستان می باشد پس بدیهی است که تمام دانشگاه های آن از متقاضیان درخواست مدرک زبان انگلیسی را داشته باشند. دانش آموزان برای ورود به مقطع کارشناسی با دارا بودن مدرک زبان ایلتس با نمره حداقل 6 می توانند برای اخذ پذیرش اقدام نمایند.

کارشناسی در انگلستان

هزینه های تحصیل کارشناسی در انگلیس چقدره؟

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد انگلستان کشوری است که از لحاظ سطح آموزشی در کیفیتی بالا و هم تراز با آمریکا قرار دارد اما به دلیل پایین تر بودن هزینه ها نسبت به آمریکا، این کشور دانشجویان بسیاری را به خود جذب نموده است. بدیهی است که هزینه های تحصیل با توجه به شهر، دانشگاه و رشته ی مورد نظر متغیر می باشد اما به طور کلی میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان از 10 هزار پوند شروع شده و تا 38 هزار پوند در سال می رسد.

پایین ترین شهریه ها معمولا مربوط به رشته های هنر و زیرشاخه ی علوم انسانی و بالاترین هزینه ها مربوط به رشته های آزمایشگاهی و بالینی می باشد. این مبالغ ممکن است برای رشته های پزشکی بیشتر از حدی که گفته شد باشد و رشته های مهندسی نیز در میانه قرار دارند.

بهترین دانشگاه های انگلستان برای دوره ی لیسانس کدامند؟

انگلستان جایگاه بسیاری از بهترین دانشگاه های جهان به شمار می رود و تعداد 129 دانشگاه در این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران در تمام مقاطع و گروه های تحصیلی متفاوت می باشند. با توجه به آمار منتشر شده از وب سایت QS، دانشگاه های انگلستان در بالاترین رنک جهانی از لحاظ سطح کیفی و علمی آموزشی قرار دارند. ما در جدول زیر 10 تا از بهترین دانشگاه های انگلستان را به همراه رنکینگ جهانی آن ها گردآوری نموده ایم.

نام دانشگاه رنکینگ جهانی
دانشگاه آکسفورد
Oxford University
10
Cambridge University 14
College London University 27
Edinburgh University 49
University of Nottingham 65
Manchester University 83
King’s College London 100
Glasgow University 109
University of Leeds 129
Warwick University 136
کارشناسی در انگلستان

میشه برای تحصیل کارشناسی در انگلستان بورسیه گرفت؟

انگلستان کشوری پر متقاضی برای ادامه تحصیل است و افراد زیادی دانشگاه های این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند اما تعداد زیادی از متقاضیان نیز وجود دارند که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل را ندارند. اکثر دانش آموزانی که قادر به پرداخت هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی نیستند به دنبال دریافت بورس های تحصیلی برای پایین تر آمدن هزینه های خود می باشند اما این کار معمولا بسیار مشکل است و امکان اخذ این بورسیه ها در مقطع کارشناسی پایین می باشد. تعداد بورس های تحصیلی در مقطع کارشناسی معمولا پایین و تعداد متقاضیان دریافت آن بسیار بالاست.

اکثر افرادی که به دنبال دریافت بورس تحصیلی می باشند، قادر به اخذ آن در مقاطع بالاتر همچون کارشناسی ارشد و دکترا هستند و برای دوره ی لیسانس معمولا شانس پایینی دارند. برای دریافت فاند یا فول فاند در دوره ی کارشناسی افراد می توانند با ارائه ی رزومه علمی قوی اعم از نمرات بالا و کسب مقام در المپیادهای دانش آموزی شانس خود را امتحان کنند اما بیشتر رزومه ی آن ها در مقطع قبلی یعنی پیش دانشگاهی یا کلاس دوازدهم مورد بررسی قرار می گیرد.

بورس تحصیلی برای ایرانیان

امکان دریافت بورس تحصیلی انگلیس برای دانش آموزان ایرانی کمتر از دانش آموزان دیگر کشورهاست زیرا مقطع پیش دانشگاهی در انگلستان با ایران بسیار متفاوت بوده و معمولا تا حد زیادی مورد تایید دانشگاه های انگلستان نیست. از این رو پیشنهاد می شود دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل رایگان در دانشگاه های انگلستان را دارند، قبل از اتمام دوره ی دبیرستان پذیرش یکی از مدارس و کالج های انگلستان را دریافت کرده و سال آخر دبیرستان را در این کشور بگذرانند تا بتوانند رزومه ی بهتری برای خود گردآوری نمایند.

برای اخذ پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع کارشناسی از سن 18 سالگی و با ارائه ی مدرک زبان معتبر و رزومه علمی قوی می توانید تا دیر نشده اقدام کنید.برای کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با انجام این پروسه می توانید با مشاوران مجربه مجموعه ی آریاناپارس تماس گرفته و پاسخ تمام سوالات خود را بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.