...
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کار در امریکا

شرایط بازار کار در آمریکا چگونه است؟میزان حقوق کار در امریکا فقط یکی از اجزای اصلی پیشنهاد شغلی است اما حداقل برای آمریكایی ها معمولاً مهمترین فاکتور برای کار می باشد. هزینه زندگی در آمریکا می تواند بسیار بالا باشد، به ویژه در شهرهای بزرگ آن با این حال میزان حقوق دریافتی در این شهرها قابل توجه می باشد بطوریکه حداقل دستمزد در ایالت های کشور آمریکا 7.25 دلار در ساعت تعیین گشته است. اما بسیاری از شهرها و ایالت ها حداقل دستمزد بالاتری را به متقاضیان کار در آمریکا پرداخت می نمایند تا با افزایش هزینه های زندگی مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، در سانفرانسیسکو، حداقل دستمزد 15 دلار در ساعت است.

استاندارد ساعت کاری در آمریکا به ازای هر هفته 40 ساعت در نظر گرفته شده است، هر چند بسیاری از افراد بیشتر از این زمان مقرر شده به کار می پردازند. ساعات کار در آمریکا به طور معمول از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است که نیم ساعت برای ناهار در نظر گرفته می شود. با این حال شرایط کار در هر یک از شرکت های فعال در آمریکا متفاوت می باشد.

قانون ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) کارفرمایان را ملزم می کند محل کار سالم و ایمن را در اختیار کارمندان قرار دهند که از خطرات شناخته شده (مرگ یا آسیب جدی جسمی) عاری باشد. مقررات OSHA بر طیف گسترده ای از شرایط محیط کار حاکم است و کارفرمایان را ملزم به موارد زیر می کند.

  • رفع خطرات شناخته شده در محل کار
  • محدود کردن میزان مواد شیمیایی خطرناک که کارگران می توانند در معرض آن قرار گیرند.
  • استفاده از برخی روشها و تجهیزات ایمن
  • نظارت بر خطرات و ثبت سوابق آسیب ها و بیماری های محل کار.

نحوه پیدا کردن کار در آمریکا به چه صورت است؟

هسته اصلی ویزای کار، پیدا کردن شغل در کشور آمریکا می باشد. افراد در صورت اخذ دعوت نامه کاری به راحتی قادر خواهند بود برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند، در این خصوص روش های متعددی برای پیدا کردن کار در آمریکا وجود دارد که در ادامه به سه تا از معمول ترین آنها اشاره می شود.

موسسات کاریابی

اقدام از طریق موسسات کاریابی و یا سایت های اشتغال، به عنوان اولین روش پیدا کردن کار در آمریکا به شمار می رود. همه افراد با توجه به مهارت های شخصی، رزومه کاری خود را برای سایت های کاریابی ارسال می نمایند. سایت ها و موسسات متعدی در کشور آمریکا پذیرای متقاضیان کار در این کشور می باشند. از همین رو داوطلبان کار می توانند با توجه به ایالت مورد نظر، رزومه خود را برای هر یک از این موسسات ارسال نمایند.

ارتباط مستقیم با کارفرما

یکی از پر شانس ترین روش های پیدا کردن کار در آمریکا، ارتباط مستقیم با کارفرمایان آمریکایی می باشد. افراد در صورت جلب نظر یک کارفرمای آمریکایی و دریافت دعوت نامه کاری قادر خواهند بود برای ویزای کاری آمریکا اقدام نمایند. این روش بیشتر مختص به افرادی می باشد که با کارفرمایان در ارتباط هستند و یا یکی از اقوام و یا آشنایانشان در این کشور حضور دارند.

کار پس از تحصیل

یکی از برترین روش های پیدا کردن کار در آمریکا، اقدام به واسطه ادامه تحصیل در این کشور می باشد. دانشجویان از سراسر دنیا قادر خواهند بود با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای دانشگاه های برتر این کشور اقدام نمایند. با حق کار دانشجویی در نظر گرفته شده با بازار کار این کشور آشنا شوند و با در دست داشتن مدرک دانشگاهی، شانی بسیار بالایی برای پیدا کردن کار خواهند داشت.

مشاغل پرطرفدار برای کار در آمریکا کدامند؟

به صورت معمول مشاغل پرطرفدار در کشور آمریکا، منوط به مشاغلی است که نیازی به مدرک به خصوصی ندارد و افراد با توجه به مهارت های جانبی خود می توانند مشغول به کار شوند. این مشاغل در کشور آمریکا در دسترس می باشد ومعمولا دانشجویان این دسته از مشاغل را برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی انتخاب می نمایند.

فروشندگان

حیطه کار یک فروشنده ارائه محصولات و خدمات به مشتریان می باشد. آنها سوالات مطرح شده توسط مشتریان را برطرف می کنند، تبلیغات فعلی را با یکدیگر در میان می گذارند و راه حل هایی را برای مشکلاتی که مشتریان با آن روبرو هستند ارائه می دهند و حقوق متوسط آنها 12.17 دلار به ازای هر ساعت می باشد.

متصدی بار

یک متصدی بار در یک بار یا یک رستوران نوشیدنی های را برای مشتریان سرو می کند. به صورت معمول این کار در آمریکا با سپری کردن یک دوره تخصصی همراه است و یکی از مهم ترین مشاغل در آمریکا به حساب می آید. متوسط حقوق یک متصدی بار 11.64 دلار به ازای هر ساعت می باشد.

کارگر ساختمانی

یک کارگر در یک محل ساخت و ساز کار می کند و روش های کارآمدی را برای انجام کارهای بدنی پیدا می کند. آنها به تمیز کاری و به بارگیری و تخلیه مواد کمک می کنند. برای کار در آمریکا به عنوان کارگر ساختمانی نیازی به مدرک تحصیلی نمی باشد. متوسط حقوق کارگر ساختمانی 13.13 دلار به ازای هر ساعت می باشد

دستیار پزشکی

یک دستیار پزشکی قرار ملاقات ها را برای بیماران تعیین می کند و پس از رسیدن بیماران به یک مرکز درمانی از آنها استقبال می کنند. یک دستیار پزشک در آمریکا، امور اولیه مرتبط با خون گیری و یا واسکن را انجام می دهد. و متوسط ​​حقوق آن 15.36 دلار در ساعت می باشد.

برق کار

یک برق کار سیم کشی برق داخل ساختمان را حفظ و رفع می کند و از طرح های اولیه برای نصب سیم کشی جدید استفاده می کند.حرفه برق کاری به عنوان یکی از پر تقاضا ترین حرفه ها برای کار در آمریکا می باشد و فقط با تخصص همراه است، متوسط ​​حقوق یک برق کار 26.45 دلار در ساعت می باشد.

کا در امریکا

متخصص بازاریابی

یک متخصص بازاریابی با مدیریت حساب های شبکه های اجتماعی و وب سایت، کمپین های بازاریابی شرکت را توسعه می دهد. متخصصان با کارمندان فروش این شرکت همکاری می کنند تا فروش و تبلیغات و رقابت تحقیقاتی را در بازار شرکت خود تنظیم نمایند، متوسط ​​حقوق یک متخصص بازاریابی 51،694 دلار در سال است.

میزان حقوق مشاغل مختلف در آمریکا چقدر است؟

یکی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب شغل در کشور آمریکا، میزان درآمد بدست آمده از حرفه انتخابی می باشد. میزان حقوق مشاغل مختلف در آمریکا به ایالت انتخابی، مدرک تحصیلی و میزان سابقه کار بستگی دارد. از همین رو نمی توان اعداد واحدی را به صورت یقین به عنوان دستمزد برای کار در آمریکا در نظر گرفت.

لازم به ذکر است که متخصصان حوزه بهداشت و درمان، بیشترین میزان حقوق و دستمزد در آمریکا را دریافت می نمایند. این دسته از مشاغل نیازمند ارائه مدرک مورد تایید دولت آمریکا می باشند. این تاییدیه ها یا با برگزاری آزمون در این کشور همراه است و یا نیازمند اخذ مدرک از خاک آمریکا می باشد. در ادامه به بیشترین میزان حقوق دریافتی در مشاغل مختلف در کشور آمریکا اشاره شده است.

مشاغل مرتبط با بهداشت و درمان

ردیف حرفه درآمد سالانه حداقل مدرک
1 متخصص بیهوشی 208.000 دلار دکترا
2 متخصص زنان و زایمان 208.000 دلار دکترا
3 جراح فک و صورت 208.000 دلار دکترا
4 متخصص ارتودنسی 208.000 دلار دکترا
5 روانپزشک 208.000 دلار دکترا

مشاغل مرتبط با مهندسی

ردیف حرفه درآمد سالانه حداقل مدرک
1 مهندس محیط زیست 87.620 دلار لیسانس
2 مهندس مکانیک 87.370 دلار لیسانس
3 مهندس عمران 86.640 دلار لیسانس
4 نقشه بردار 64.430 دلار لیسانس

مشاغل مرتبط با فناوری

ردیف حرفه درآمد سالانه حداقل مدرک
1 مدیر فناوری اطلاعات 142.530 دلار لیسانس
2 طراح شبکه رایانه ای 109.020 دلار لیسانس
3 توسعه دهنده نرم افزار 103.620 دلار لیسانس
4 تحلیلگر امنیت اطلاعات 98.350 دلار لیسانس

مشاغل مرتبط با خدمات اجتماعی

ردیف حرفه درآمد سالانه حداقل مدرک
1 وکیل 120.910 دلار دکترا
2 خلبان 115.670 دلار لیسانس
3 روانشناس مدرسه 76.990 دلار دکترا
4 مدد کار اجتماعی 56.200 دلار کارشناسی ارشد

سوالات متداول در زمینه کار در آمریکا

اقدام در زمینه کار در آمریکا با چالش ها و سوالاتی همراه است. آیا می توان برای کار در آمریکا اقدام نمود به عنوان کلیدی ترین سوال این بخش به شمار میرود. افراد در صورت احراز شرایط مورد نیاز و فراهم آوردن مدارک عنوان شده از جانب کارفرما، قادر خواهند بود برای کار در آمریکا اقدام نمایند. در ادامه به سوالات متداول در زمینه کار در آمریکا اشاره می شود.

بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا چیست؟

بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا را نمی توان به صورت موردی انتخاب نمود. بهترین ها را می توان از دیدگاه های میزان حقوق دریافتی، راحتی کار، قابل دسترس بودن و حتی ایالت مورد نظر، انتخاب کرد. در همین مقاله به بهترین مشاغل در آمریکا از حیث میزان حقوق و قابل دسترس بودن اشاره شده است. لازم به ذکر است که حرفه های مرتبط با بهداشت و درمان به عنوان بهترین مشاغل برای کار در آمریکا به شمار می روند.

شرایط کار در امریکا برای ایرانیان چگونه است؟

با توجه به قوانین موجود در کشور آمریکا برای ایرانیان، امکان ورود به بازار کار در آمریکا فقط زمانی میسر می باشد که یک دعوت نامه کاری از یک کارفرما آمریکایی دریافت کرده باشند. به واسطه محدودیت های موجود در اخذ ویزا، این روش به عنوان تنها ترین روش کار در آمریکا برای ایرانیان به شمار می رود.

لازم به ذکر است که امکان درخواست ویزا تحصیلی برای ایرانیان وجود دارد و دانشجویان با تحصیل در دانشگاه های آمریکا قادر خواهند بود تا شانس خود را برای پیدا کردن کار در آمریکا افزایش دهند. همچنین از فرصت در نظر گرفته شده برای پیدا کردن کار پس از تحصیل بهره مند شوند. اگر مایل به دانستن جزئیات بیشتری در مورد تحصیل در آمریکا هستید می توانید به مقاله ای با همین عنوان در سایت ما رجوع کنید.

آیا مدرک تحصیلی من در آمریکا معتبر است؟

بسته به رشته مورد نظر، ممکن است نیاز به داشتن مدرک دیپلم یا گواهینامه داشته باشید. در برخی موارد، مدرک اخذ شده از ایران برای کار در آمریکا مورد تایید می باشد و در برخی از مشاغل همانند مراقبت های بهداشتی از جمله پزشکی و پرستاری به معادل سازی نیاز خواهید داشت. در خصوص مدرک پزشکی معادل سازی و شرکت در آزمون های تایید مدرک کفایت نمی کند و برای کار در هر ایالت، نیاز به دریافت مجوز از همان ایالت می باشد.

چه نوع ویزایی برای کار در آمریکا ایده آل است؟

ویزا های کاری کشور آمریکا فوق العاده پیچیده هستند. انتخاب ویزای کار ایده آل به بسیاری از شرایط و ویژگی های افراد بستگی دارد.

  • تابعیت:  وجود محدودیت های خاص برای بسیاری از کشورهای دیگر از جمله ایرانیان
  • مدرک تحصیلی و سابقه کار: در صورت سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی، شرایط افراد برای دریافت ویزای کار آمریکا سهل تر می شود.
  • حرفه: بستگی به شرکتی دارد که هم اکنون در آن کار می کنید. برخی از شرکت ها ممکن است شرایط انتقال به آمریکا را داشته باشند.
  • مهارت: این امر به حوزه تخصص و صنعت شما نیز بستگی دارد! بسته به این موارد می توانید برای ویزا های خاص آمریکا اقدام نمایید.
  • مدت زمان: چه مدت می خواهید در آمریکا بمانید؟ بعضی از ویزا ها چند ماهه و برخی دائمی می باشند.

هم چنین در زمینه ی ی ویزای آمریکا نویسندگان مجموعه ی آریاناپارس مقاله ای در همین سایت به رشته ی تحریر دراورده اند که مراجعه به آن برای افرادی که متقاضی دریافت ویزای آمریکا هستند خالی از لطف نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین پست ها