...

ایالت آلبرتا

آشنایی با ایالت آلبرتا کانادا

ایالت آلبرتا کانادا غربی ترین ایالت در منطقه ایالت های سرسبز (Prairie Provinces) این کشور می باشد که معمولا از آن با عنوان “استان انرژی” یاد می شود. این ایالت از شرق با ایالت ساسکاچوان کانادا، از شمال با منطقه قلمرو های شمال غربی کانادا، از غرب به وسیله رشته کوه های راکی با استان بریتیش کلمبیا و از جنوب با ایالت مونتانا آمریکا محصور شده است.

مساحت ایالت آلبرتا کانادا حدود 662 هزار کیلومتر مربع بوده و بدین ترتیب در جایگاه چهارم وسیع ترین ایالت های این کشور قرار دارد. این میزان وسعت برابر با 6/6 درصد از کل وسعت کشور کانادا به شمار رفته که تنها 3 درصد این سرزمین وسیع را آب در بر گرفته است. حدود یک دهم از جمعیت کشور کانادا یعنی تقریبا 4 میلیون نفر در این استان زندگی می کنند.

ایالت آلبرتا در سال 1882 میلادی به عنوان منطقه ای از قلمرو های شمال غربی کانادا ایجاد و سپس در سال 1905 میلادی به شکل امروزی مبدل گشت. مرکز این ایالت شهر ادمونتون و مهم ترین شهر آن شهر کلگری می باشد به طوری که اغلب جمعیت گفته شده در این 2 شهر ساکن هستند. ایالت آلبرتا دارای 3 دریاچه بزرگ به نام های Athabasca، Claire و Lesser می باشد.

ایالت آلبرتا کانادا یکی از 3 ایالت این کشور است که در منطقه علفزار ها واقع شده و به دلیل داشتن منابع بسیار زیاد از نفت و گاز از این لحاظ در جهان جزو برترین مناطق به شمار می رود. این ایالت در 20 سال گذشته از رشد اقتصادی بسیار خوبی برخوردار بوده و نرخ رشد بسیار زیادی را در زمینه های گوناگون از آن خود کرده است.

به علت وجود صنایع نفت و گاز جزو ایالت های اشتغال زای کانادا محسوب شده و در سالیان اخیر، فرصت های شغلی متعددی در دیگر حوزه ها مانند صنعت و خدمات نیز در حال افزایش می باشد. به دلیل داشتن آمار بیکاران کم تر، مقدار دستمزد و حقوق افراد شاغل در آلبرتا معمولا از دیگر ایالت های کانادا بیش تر است. همچنین میزان مالیات ها در این ایالت در مقایسه با دیگر نقاط کشور کانادا پایین تر می باشد.

شرایط آب و هوایی ایالت آلبرتا کانادا از نوع قاره ای خشک و شامل تابستان های گرم و زمستان های سرد می باشد. در نتیجه با توجه به دلایل ذکر شده و به علت نرخ بیکاری کم و وجود فرصت های شغلی متعدد، این ایالت همیشه یکی از برترین مقصد های مهاجرت به کانادا به شمار می رود.

شرایط زندگی در آلبرتا کانادا

شرایط زندگی در آلبرتا کانادا

ایالت آلبرتا کانادا یکی از ارزان ترین قیمت های مسکن در میان شهر های اصلی این کشور را ارائه می دهد. البته در سال های اخیر به دلیل افزایش حضور مهاجران در این ایالت و همچنین بالا رفتن میزان درآمد برای افراد ساکن در آلبرتا، موجی از افزایش تقاضا ها برای حضور در این ایالت موجب افزایش قیمت ها شده است.

اما با وجود این شرایط هنوز هم این ایالت جزو مکان های مقرون به صرفه به منظور خرید خانه یا اجاره آن به شمار می رود.البته با توجه به سیاست های تسریع در ساخت خانه های فراوان در این منطقه، احتمالا در سال های آینده شهروندان شاهد کاهش هزینه های مربوط به مسکن خواهند بود. فرهنگ ایالت آلبرتا کانادا از نوع کابویی محسوب شده و به دلیل برگزاری جشنواره های متعددی در این حوزه در دنیا معروف شده است.

مانند دیگر نقاط کشور کانادا اغلب ساکنین این ایالت نیز از مهاجران سایر کشور های دنیا تشکیل شده اند و در نتیجه این موضوع موجب تنوع مذهبی فراوانی در آن شده است. در نتیجه اغلب شهر های مهم آن چهره بین المللی به خود گرفته اند. در ادامه به برخی از شرایط مهم زندگی در ایالت آلبرتا کانادا می پردازیم.

نظام آموزشی در ایالت آلبرتا کانادا

نظام آموزشی در ایالت آلبرتا کانادا

آلبرتا از یک نظام آموزشی شناخته شده و معروف در دنیا بهره می برد که از پیش دبستانی تا دانشگاه را در بر می گیرد. پژوهش های به روز و بسیار جدیدی در سطح جهانی در این ایالت به انجام می رسد. در این ایالت نیز مانند سایر نقاط کشور کانادا، همه شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دائم، تا سن 20 سالگی و پایان مقطه تحصیلی متوسطه، امکان برخورداری از خدمات تحصیل کاملا رایگان را در مدارس عمومی یا دولتی دارند.

اگر فردی اقامت دائم کانادا را به منظور حضور در آلبرتا دریافت کند، فرزندانش انتخاب های متعددی برای رفتن به مدرسه داشته که اغلب آن ها رایگان بوده و بودجه آن ها از مالیات های تعیین شده تامین می گردند. علاوه بر مدارس عمومی یا دولتی، مدارس دیگری تحت عنوان مدارس فرانسوی نیز در این ایالت وجود دارند که به زبان فرانسوی آموزش می دهند.

علاوه بر این موارد مدارس کاتولیک و مدارس آنلاین یا مجازی نیز برای آموزش به افراد راه اندازی شده اند. سیستم آموزشی تحصیلات عالی ایالت آلبرتا کانادا با بهره مندی از 24 موسسه آموزشی از جمله 4 دانشگاه شناخته شده در دنیا، حدود 105 هزار دانشجوی پاره وقت یا تمام وقت را تحت آموزش های بی نظیر خود قرار می دهد.

بهداشت و درمان در ایالت آلبرتا کانادا

بهداشت و درمان در ایالت آلبرتا کانادا

نظام بهداشت و درمان در ایالت آلبرتا کانادا تحت قوانین کلی این کشور مانند سایر ایالت ها و مناطق، خدمات بهداشتی، مراقبتی و درمان عمومی و یکپارچه به همه شهروندان قانونی این کشور و افراد دارای اقامت دائم ارائه می دهند.

بر این اساس، می توان گفت اغلب خدمات زیر بنایی بهداشت و درمان در این ایالت مانند کل کشور، هزینه های مستقیمی برای شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم به همراه نخواهد داشت. البته هر کدام از ایالت های کانادا فهرست خدمات بهداشتی و پزشکی تحت پوشش خاص خود را دارند که ممکن است با دیگر ایالت ها متفاوت باشد.

اما به صورت کلی اعمال جراحی که از نوع انتخابی بوده و تاثیری بر سلامتی و زندگی فرد ندارند (از قبیل جراحی های زیبایی و برخی از جراحی های دهان و دندان) تحت پوشش عمومی دولت نخواهند بود. ایالت آلبرتا کانادا نیز مانند دیگر ایالت های این کشور از نظام خدمات درمانی سراسری و همگانی برخوردار است و هر سال حدود 3500 دلار کانادا برای هر فرد در این ایالت به منظور این گونه خدمات هزینه شده که جزو بالا ترین ارقام در این کشور محسوب می شود.

اقتصاد و اشتغال در ایالت آلبرتا کانادا

اقتصاد و اشتغال در ایالت آلبرتا کانادا

ایالت آلبرتا کانادا بر اساس گزارش های منتشر شده هم اکنون بدون تردید شکوفا ترین اقتصاد در بین ایالت های این کشور را در اختیار داشته و در بین کشور های دنیا به ارائه سطح بالایی از کیفیت زندگی شناخته می شود. میزان سرانه تولید داخلی (GDP) این ایالت در سال 2007 میلادی در میان ایالت های کانادا بیش ترین مقدار (74825 دلار کانادا) گزارش شده که حدود 60 درصد از متوسط کشور کانادا بالاتر می باشد.

طبق سرشماری سال 2006 میلادی میانگین سالیانه درآمد خانوار ها پس از کم شدن مالیات ها برابر با 70986 دلار کانادا گزارش شده که حدود 10 هزار دلار کانادا از رقم مربوط به این کشور بیش تر است. اقتصاد ایالت آلبرتا کانادا همان طور که پیش تر اشاره شد بر انرژی و صنایع نفت و گاز استوار شده و این صنعت بالای 275 هزار شغل در این ایالت ایجاد کرده است.

جدای از صنعت نفت و گاز، صنعت جنگلداری نیز در این ایالت به طور سالانه با ارزش حدود 4 میلیارد دلاری نقش مهمی در اشتغال افراد ایجاد می کند. همچنین به صورت سنتی هنوز هم کشاورزی و دامداری در سطح وسیع در این ایالت جریان دارد. نرخ بیکاری در آلبرتا نزدیک به 4 درصد بود که از متوسط نرخ بیکاری کانادا (8/6 درصد) پایین تر است.

استاندارد زندگی در ایالت آلبرتا کانادا

استاندارد زندگی در ایالت آلبرتا کانادا

استاندارد زندگی در ایالت آلبرتا کانادا بسیار بالا می باشد و این موضوع موجب علاقه بیشتر مهاجرا به منظور حضور در این ایالت شده است. نرخ پایین بیکاری در این ایالت، میانگین درآمد و حقوق بالاتر از سایر نقاط کانادا و مالیات کم تر بر درآمد با توجه به برخورداری از منابع طبیعی از دیگر عواملی محسوب می شوند که شرایط زندگی در این استان تا حد زیادی بهتر و پیشرفته تر از سایر نقاط کانادا باشد.

با وجود این که یکی از منابع مهم تامین هزینه های دولت در کشور کانادا مالیات های مختلف است، اما به دلیل سیستم مالیاتی واحد با نرخ کم در این ایالت، میزان مالیات ها کم تر می باشد.این سیستم در بر گیرنده بیش ترین معافیت های پایه ای و خانواده ای در بین ایالت ها، رقم مالیاتی عمومی بر فروش، کم ترین قیمت گازوئیل و بنزین و مالیات بر مسکن است.

ویزای تحصیلی کانادا

همه این موارد به معنی باقی ماندن سرمایه بیش تر برای مصرف خانواده به دلیل پرداخت مالیات کم تر می باشد. محیط زندگی در ایالت آلبرتا کانادا بسیار امن ارزیابی شده که از این منظر جهت زندگی خانواده ها مناسب دیده می شود. برخورداری از کوه های راکی و جنگل های بسیار زیبا جزو استان های محبوب کانادا محسوب می شود. به طور کلی استاندارد زندگی در آلبرتا مهم ترین عامل جذب مهاجران به سوی این ایالت می باشد.

هزینه زندگی در ایالت آلبرتا کانادا

هزینه زندگی در ایالت آلبرتا کانادا

یکی از مهم ترین موضوعاتی که بایستی به آن توجه ویژه کرد، هزینه زندگی در ایالت آلبرتا کانادا است. همان گونه که پیش تر از این اشاره شد، معمولا میزان درآمد خانواده های ساکن در این ایالت از دیگر نقاط کشور کانادا بالاتر می باشد. بر اساس گزارش ها منتشر شده و ارزیابی های صورت گرفته، خانواده های ساکن در آلبرتا به صورت میانگین بین 70 تا 90 هزار دلار کانادا در هر سال درآمد دارند که این میزان بسیار بیش تر از میزان میانگین درآمد در سایر ایالت های کانادا است.

حتی می توان با زندگی در ایالت آلبرتا کانادا، هزینه های زندگی را تا حد مناسبی کاهش داد. زیرا هزینه های مرتبط با اجاره خانه، خوراک و سایر هزینه ها مناسب ارزیابی شده و افراد می توانند با پرداخت هزینه های پایین، از زندگی بسیار خوبی بهره مند گردند. به عنوان نمونه با وجود بهره مندی از شکوفا ترین اقتصاد کانادا و تقاضای زیاد برای حضور در آلبرتا، متوسط هزینه های خرید خانه در این ایالت کم تر از دیگر مناطق کشور کانادا می باشد.

از منظر چگونگی توزیع هزینه های نیز بایستی اشاره نمود که بعد از خرید مایحتاج روزانه، هزینه های مربوط به مسکن بیشترین بخش هزینه های یک خانواده را در بر می گیرند.مانند اغلب نقاط دنیا، هزینه زندگی در آلبرتا نیز به محل سکونت، عادت شخصی و سبک زندگی هر خانواده بستگی داشته و حتی ممکن است 2 نفر از یک خانواده سبک زندگی متفاوتی داشته باشند.

در این ایالت بیش از 100 شهر بزرگ و کوچک وجود درد که البته اغلب با 2 شهر کلگری و ادمونتون شناخته می شود و هزینه نیز در این 2 شهر بالاتر است. طبق آخرین ارزیابی های انجام شده هزینه های اصلی یک فرد در ایالت آلبرتا در گستره 1300 تا 2400 دلار کانادا به صورت ماهیانه قرار دارد.

هزینه اجاره مسکن از 750 تا 1200 دلار کانادا در ماه، هزینه های مرتبط با خورد و خوراک از 250 تا 450 دلار کانادا در ماه، هزینه های حمل و نقل از 80 تا 250 دلار کانادا در هر ماه و هزینه های جانبی از 200 تا 500 دلار کانادا برآورد می شود. برخی از هزینه های اصلی زندگی در ایالت آلبرتا کانادا در جدول زیر قابل ملاحظه می باشند.

ردیف عنوان میزان هزینه در ایالت آلبرتا کانادا
1 برنج سفید 1 کیلو گرم 2-4 دلار کانادا
2 تخم مرغ 12 عددی 2-4 دلار کانادا
3 نان تازه 500 گرمی 3-1 دلار کانادا
4 شیر معمولی 1 لیتری 1-3 دلار کانادا
5 گوشت گاو یا گوسفند 1 کیلو گرم 8-17 دلار کانادا
6 گوشت مرغ (سینه بدون استخوان) 1 کیلو گرم 10-18 دلار کانادا
7 پنیر محلی 1 کیلو گرم 8-15 دلار کانادا
8 موز 1 کیلو گرم 9-2/0 دلار کانادا
9 پرتقال 1 کیلو گرم 2-3 دلار کانادا
10 سیب درختی 1 کیلو گرم 2-5 دلار کانادا
11 پیاز 1 کیلوگرم 2-3 دلار کانادا
12 گوجه فرنگی 1 کیلو گرم 2-5 دلار کانادا
13 سیب زمینی 1 کیلو گرم 2-4 دلار کانادا
14 آب آشامیدنی بطری 5/1 لیتری 1-3 دلار کانادا
برترین شهرهای ایالت آلبرتا کانادا

برترین شهرهای ایالت آلبرتا کانادا

یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان مهاجرت به ایالت آلبرتا کانادا بایستی نسبت به آن آگاهی کامل و صحیحی داشته باشند، شهر های مختلف این ایالت و شرایط موجود در هر کدام از آن ها می باشد. پارامتر مهم دیگر تعداد جمعیتی است که در هر کدام از این شهر ها سکونت دارند.

زیرا برخی افراد زندگی در شهر های کم جمعیت را ترجیح می دهند چرا که هزینه های مختلف به خصوص سکونت در این شهر ها کم تر است. اما از سوی دیگر فرصت های شغلی و بازار کسب و کار در این ایالت مانند همه جای دنیا، در شهر های بزرگ از رونق بیشتر برخوردار می باشد.

ایالت آلبرتا کانادا بر اساس آخرین سرشماری که در سال 2016 میلادی انجام گرفته، 122 شهر بزرگ و کوچک را در خود جای داده است. بر اساس این سرشماری 10 شهر اول این ایالت بر اساس میزان جمعیت شامل شهر های کلگری (1237656 نفر)، ادمونتون (1062643 نفر)، رد دیر (99718 نفر)، لث بریج (87572 نفر)، قورت مک مورای (66573 نفر)، مدیسن هت (62935 نفر)، گرند پریر (62320 نفر)، ایردایر (61082 نفر)، سپروس گرو (36121 نفر) و لیوید مینستر (31400 نفر) می شوند.

تعیین برترین شهر های دنیا معمولا بر اساس مشخصه هایی از قبیل هزینه زندگی، سلامت اجتماعی، نسبت هزینه اجاره خانه به درآمد، آلودگی هوا، ترافیک و شرایط آب و هوایی صورت می پذیرد. بر این اساس به معرفی برترین شهر های آلبرتا می پردازیم:

شهر کلگری در ایالت آلبرتا کانادا

شهر کلگری در ایالت آلبرتا کانادا

شهر کلگری در ایالت آلبرتا کانادا به عنوان بزرگ ترین و برترین شهر این ایالت و پنجمین شهر بزرگ این کشور شناخته می شود. این شهر یکی از شهر های دارای سرعت رشد بالا محسوب شده به گونه ای که ما بین سال های 1996 تا 2001 میلادی، میزان رشد این شهر 16 درصد گزارش شده است. مانند سایر شهر های بزرگ کانادا، در کلگری نیز از شهروندانی با فرهنگ های مختلف و آداب و رسوم متفاوت از گوشه و کنار دنیا زندگی می کنند.

با این وجود ریشه اغلب مردم این شهر به اروپایی ها می رسد اما اشخاصی از سرتاسر دنیا در این شهر سکونت دارند. به عنوان نمونه بخش قابل توجهی شامل جمعیت های چینی-کانادایی ( حدود 6 درصد ) و آسیای جنوبی ( حدود 2/4 درصد) می باشند.

اقتصاد شهر کلگری در ایالت آلبرتا کانادا بر پایه های صنعت نفت و گاز، بنگاه های خدماتی و صنایعی با فناوری های به روز و پیشرفته قرار دارد. به موازات این که شهر کلگری هم چنان در حال رشد است، شرکت های متعدد چند ملیتی از کشور های مختلف دنیا، نمایندگی ها و شعب خود را در این شهر تاسیس می کنند که این موضوع نشان دهنده پتانسیل بسیار خوب موجود در این شهر می باشد.

شهر ادمونتون در ایالت آلبرتا کانادا

شهر ادمونتون در ایالت آلبرتا کانادا

شهر ادمونتون در ایالت آلبرتا کانادا واقع شده و به عنوان مرکز این ایالت شناخته می شود. این شهر کمی از کلگری کوچک تر بوده اما نسبت به مساحت تقریبی 650 کیلومتر مربعی خود، از چگالی جمعیتی نسبتا پایینی بهره مند است (حدود 1 میلیون نفر). این موضوع موجب شده که فضا های سبز بسیار بزرگی در ادمونتون ایجاد شود که یک جذابیت زیبا و طبیعی برای این شهر به شمار می رود.

به عنوان نمونه دره رودخانه ای شهر ادمونتون حدود 20 برابر از پارک مرکزی شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا بزرگ تر است. در ابتدای تاسیس شهر ادمونتون ایالت آلبرتا کانادا، این شهر تنها از 10 هزار نفر جمعیت برخوردار بود و در سال 1905 میلادی به مرکز استان آلبرتا تبدیل شد. در اواخر سال 1940 میلادی شکوفایی صنعت نفت موجب شد، رشد و پیشرفت پیوسته ای به تدریج در این شهر آغاز شود.

حتی در دورانی که شهر ادمونتون در طی سال های 1980 میلادی تا ابتدای 1990 میلادی درگیر رکود اقتصادی گردید، توانست با برنامه ریزی های اقتصادی مناسب صورت گرفته، به رشد و توسعه خود تداوم بخشد. هم اکنون این شهر با برخورداری از شرکت های بزرگی از قبیل Dell و IBM و جنرال الکتریک به یک شاه راه صنعتی قدرتمند تبدیل شده است.

شهر رد دیر در ایالت آلبرتا کانادا

شهر رد دیر در ایالت آلبرتا کانادا

شهر رد دیر (Red Deer) در ایالت آلبرتا کانادا که سومین شهر بزرگ این ایالت محسوب می شود، در میانه راه بین شهر های کلگری و ادمونتون واقع شده است. این شهر از آب و هوای قاره ای مرطوب بهره مند می باشد اما برخی از مناطق رد دیر به دلیل موقعیت این شهر در مثلث پالیزر تا حدی تحت تاثیر آب و هوای نیمه خشک قرار دارد.

بیشترین دمای ثبت شده در این شهر در تابستان 37 درجه سانتی گراد و کم ترین دمای ثبت شده مربوط به فصل زمستان و 6/50- درجه سانتی گراد می باشد. تابستان ها در این هشر عموما گرم و بارانی همراه با شب های خنک بوده و زمستان ها معمولا طولانی مدت، سرد و بسیار خشک می باشد. این شهر در ابتدای سال 1948 میلادی با ادغام شدن روستای رد دیر شمالی واقع در کرانه های شمالی رود رد دیر تبدیل به شهر شد.

در سال 1981 میلادی با پیشرفت ها و افزایش جمعیت حاصل شده در طی سال ها، این شهر عنوان سومین شهر ایالت آلبرتا کانادا را از آن خود کرد. در حال حاضر این شهر به مرکزی برای استخراج نفت و گاز طبیعی، صنایع وابسته و خدمات کشاورزی تبدیل شده است. همچنین چندین مرکز خرید بزرگ در این شهر واقع شده است.

روش های مهاجرت به ایالت آلبرتا کانادا

روش های مهاجرت به ایالت آلبرتا کانادا

همان طور که اشاره شد، ایالت آلبرتا کانادا یکی از برترین ایالت های کشور کانادا محسوب شده که جزو مقاصد اصلی متقاضیان مهاجرت به این کشور به شمار می رود. شاخص های کیفیت زندگی در این ایالت در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد. به گونه ای که 2 شهر اصلی و مهم این ایالت یعنی کلگری و ادمونتون از این نظر در بین شهرهای دنیا رتبه های 44 و 86 را به خود اختصاص داده اند.

علاوه بر این مورد، دلایل دیگری از جمله فرصت های شغلی فراوان، حقوق و دستمزد بسیار خوب، مالیات های کم تر، وجود تعداد زیادی چشمه و رودخانه، جاذبه های طبیعی و مناظر بسیار زیبا و رشد و توسعه اقتصادی این ایالت در سال های اخیر موجب افزایش تقاضاهای مهاجرت به ایالت آلبرتا کانادا شده است.

به این موارد می توان وجود صنعت نفت و گاز، پایین بودن نرخ بیکاری، سطح بالای زندگی در این استان و جامعه چند فرهنگی آن را اضافه نمود. بر همین اساس هم مسئولان این ایالت روش های مختلفی را به منظور جذب نیروهای کاری مورد نظر و متناسب با بازار کار این کشور و ایجاد اشتغال در نظر گرفته اند. برنامه مهاجرتی آلبرتا کانادا با نام AINP شناخته شده که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

مهاجرت به ایالت آلبرتا از طریق برنامه اکسپرس اینتری (Alberta Express Entry Stream)

مهاجرت به ایالت آلبرتا از طریق برنامه اکسپرس اینتری یکی از راه های مهاجرت به کانادا محسوب شده که تحت سیستم اکسپرس اینتری فدرال می باشد.بر اساس این برنامه به متقاضیان مهاجرت به این کشور بر اساس فاکتور هایی از قبیل سن متقاضی، مدرک تحصیلی، مدرک زبان خارجی معتبر با نمره خوب، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی و شرایط خانوادگی و انطباق پذیری امتیاز تعلق می گیرد.

آن دسته از افرادی که حداکثر امتیازات را کسب کرده و زمینه کاری آن ها در راستای گروه های شغلی مورد نیاز این کشور باشد، به منظور حضور در این کشور دعوت نامه دریافت می کنند. اما با توجه به رقابت شدید بین متقاضیان حد نصاب امتیاز ها در هر مرحله افزایش یافته و اخذ امتیاز مناسب سخت شده است.

برای جبران امتیاز اگر متقاضیان ایالت خاصی مثلا ایالت آلبرتا کانادا را انتخاب نمایند، در صورت تایید مدارک و نیاز به تخصص آن ها، دعوت نامه این استان را دریافت نموده و 600 امتیاز به تنهایی کسب می کنند.این موضوع شانس آن ها را تا حد زیادی برای دریافت اقامت کانادا افزایش می دهد. هم چنین متقاضیان از طریق همسر، خانواده و یا فامیل مقیم دائم یا شهروند کانادا و یافتن پیشنهاد شغلی نیز امکان افزایش امتیازات خود را دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه فرصت آلبرتا (Alberta Opportunity Stream)

مهاجرت به ایالت آلبرتا کانادا از طریق برنامه فرصت این ایالت روش دیگری برای اخذ اقامت دائم کانادا محسوب شده که برای گروه خاصی از افراد تعریف شده است. این برنامه به منظور آن دسته از متقاضیانی است که سابقه کار در این ایالت را داشته و یا در آن مشغول به کار هستند. گروه دیگری از افراد که مشمول این برنامه مهاجرتی می شوند، متقاضیانی هستند که از دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر آلبرتا فارغ التحصیل شده اند.

البته این برنامه روشی جدید بوده که از سال 2018 جایگزین 2 برنامه مهاجرتی دیگر این ایالت یعنی برنامه استخدام استراتژیک و برنامه کارفرما محور شده است. به منظور مهاجرت کاری از طریق برنامه فرصت ایالت آلبرتا کانادا، متقاضیان بایستی در 18 ماه گذشته از 12 ماه سابقه کاری تمام وقت در شغل فعلی در این ایالت برخوردار بوده و یا در 30 ماه گذشته 24 ماه سابقه کار تمام وقت در شغل فعلی در کانادا داشته باشند.

به منظور استفاده از برنامه ویژه فارغ اتحصیلان نیز متقاضیان بایستی یکی از مدارک تحصیلی 1 ساله پس از دیپلم، 2 ساله پس از دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی را از موسسات آموزشی این ایالت اخذ نموده باشند.اما شرایط عمومی برنامه فرصت ایالت آلبرتا کانادا به شرح زیر می باشد:

 • داشتن مجوز کار معتبر (Work Permit) در کانادا
 • حداقل برخورداری از مدرک تحصیلی دیپلم
 • داشتن پیشنهاد شغلی (Job Offer) در یکی از گروه های شغلی 0, A, B, C, D کانادا در طبقه بندی مشاغل این کشور
 • مشغول به کار بودن متقاضی در یکی از گروه های شغلی فوق هنگام درخواست
 • برخورداری از مهارت زبان انگلیسی یا زبان فرانسه معادل CLB 4
 • برخورداری از مهارت زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه معادل CLB 7 جهت کمک پرستاران و مشاغل گروه 3413
مهاجرت به آلبرتا از طریق سرمایه گذاری و خود اشتغالی کشاورزی

مهاجرت به آلبرتا از طریق سرمایه گذاری و خود اشتغالی کشاورزی

روش دیگر مهاجرت به آلبرتا، از طریق و خود اشتغالی کشاورزی می باشد که این برنامه بیش تر مناسب برای آن دسته از متقاضیانی است که از سرمایه های لازم برخوردار بوده و سابقه مدیریت، کارآفرینی و توسعه کسب و کار در بخش کشاورزی را دارند. برای این منظور فرد بایستی یک طرح توجیهی اقتصادی یا Business Plan مناسب در این حوزه ارائه نموده و یا یکی از مزارع یا مشاغل مرتبط با کشاورزی را خریداری نماید.

در صورت داشتن شرایط لازم، متقاضی می تواند علاوه بر خود برای اعضای خانواده اش ( همسر و فرزندان زیر 18 سال) نیز اقامت موقت کانادا را دریافت نماید. پس از تایید شرایط و صدور مجوز حضور فرد در ایالت آلبرتا کانادا، متقاضی بایستی طرح مورد نظر خود را راه اندازی نموده، یک یا چند شغل تمام وقت برای شهروندان یا افراد دارای اقامت دائم کانادا ایجاد نموده و بیزینس خود را به سودآوری برساند.

در این صورت پس از 3 سال و در صورت تداوم شرایط مورد نظر، امکان دریافت اقامت دائم کانادا نیز برای متقاضی و خانواده اش وجود دارد. از جمله شرایط مورد نیاز به منظور مهاجرت به ایالت آلبرتا کانادا از طریق برنامه سرمایه گذاری و خود اشتغالی کشاورزی بایستی به موارد زیر اشاره نمود:

 • ارائه یک طرح توجیهی اقتصادی مناسب برای سرمایه گذاری در این ایال
 • اسناد مالی یک کسب و کار یا مزرعه موجود و فعال در حوزه کشاورزی جهت خرید آ
 • ارائه مدارک تحصیلی مرتبط، آموزش و سوابق کاری
 • حمایت مالی یک موسسه کانادایی از طرح پیشنهادی متقاضی
 • داشتن سرمایه نقدی خالص به میزان حداقل 500 هزار دلار کانادا
 • امکان سرمایه گذاری حداقل 500 هزار دلار کانادا در یک کسب و کار مرتبط با کشاورزی
 • در برخی موارد امکان اثبات توانایی سرمایه گذاری بیشتر از حداقل مورد نیاز با توجه به طرح و پتانسیل موجود وجود دارد.
دانستنی های ایالت آلبرتا کانادا

دانستنی های ایالت آلبرتا کانادا

ایالت آلبرتا کانادا دارای 4 قسمت آب و هوایی مختلف از جمله جنگل شمالی، کوهستانی، دشت و پارک ها می باشد. در شمال و منطقه مرکزی آلبرتا، در فصل بهار گل های آفتابگردان و شقایق در وسعتی زیاد دیده می شوند. همچنین در قسمت های جنگلی این ایالت، درختانی از قبیل کاج، بید، صنوبر و درختان با برگ های خزان دیده می شوند.

بوفالو (گاومیش آمریکایی شاخ دار) به تعداد زیاد در این دشت ها قابل رویت هستند. این ایالت جزو معدود مناطقی است که هیچ گونه موشی در آن وجود ندارد چرا که در سال 1950 میلادی، برنامه کنترل و مبارزه با آ،ات کشاورزی به منظور محافظت از مزارع بزرگ این منطقه انجام شد. در مورد تاریخ ایالت آلبرتا کانادا گفته شده سرخپوستان دست کم حدود 10 هزار سال قبل اولین بار وارد این منطقه شدند.

بررسی ها حاکی از آن است که آن ها در واپسین سال های عصر یخبندان از سیبری روسیه به آلاسکا و سپس شرق کوه های راکی و نزدیک کشور ایالات متحده آمریکا آمده اند. پس از ورود بریتانیایی ها به کشور کانادا بخش عظیمی از مناطق رودخانه خلیج هادسون در سال 1670 میلادی به شرکت HBC واگذار شد.

پس از آن شهروندان کانادایی فرانسوی زبان غرب کشور کانادا در منطقه کنونی شهر کلگری در سال 1731 میلادی سکنی گزیدند. شماری دیگر از دانستنی های ایالت آلبرتا کانادا عبارت اند از:

 • در ابتدا شغل اغلب مردم این ایالت تجارت پوست حیوانات خزدار بود.
 • بخش اعظمی از جنوب آلبرتا در سال 1803 میلادی به کشور ایالات متحده آمریکا فروخته شد.
 • این ایالت به تنهایی بزرگ ترین تولید کننده نفت خام و گاز طبیعی در کانادا و چهارمین تولید کننده بزرگ گاز طبیعی در جهان است.
 • 5 مرکز طبیعی مورد حفاظت یونسکو در ایالت آلبرتا واقع شده اند که عبارت اند از: یخچال های طبیعی پارک بین المللی صلح، پارک کوه های راکی، پارک دایناسور Head، پارک ملی بوفالو، Smashed Buffalo
 • شهر ادمونتون دروازه ورود به تنها راه معادن طلای یوکون و جویندگان مسیر سخت آن می باشد.
 • بهترین جاذبه های گردشگری این ایالت عبارت اند از: پارک ملی بانف، دریاچه مدیسن، شهر کلگری، پارک ملی دریاچه واترتون، پارک ملی جاسپر، دریاچه لوئیس، درام هلر، یخزار کلمبیا، لت بریج، شهر ادمونتون، دریاچه مینوانکا و دریاچه موراین.
نتیجه گیری

نتیجه گیری

ایالت آلبرتا کانادا یکی از 3 ایالت برتر این کشور به منظور زندگی در این کشور شناخته شده و بسیارند افرادی که به دنبال حضور در این ایالت و کسب اقامت دائم کانادا هستند. ایالت آلبرتا کانادا در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم میلادی تاسیس و به شکل امروزی مبدل گشت. اقتصاد و اشتغال این کشور بر پایه منابع نفت و گاز آن بنا شده و به همین دلیل از آن با عنوان ایالت انرژی نیز یاد می شود.

کیفیت بالای زندگی، میزان دستمزد و حقوق مناسب، نرخ بیکاری پایین، مالیات های کم تر، فرصت های شغلی متعدد، طبیعت بسیار زیبا و نظام آموزشی بی نظیر از جمله عواملی است که افراد را به سوی این ایالت جذب می کند. روش های متفاوتی به منظور مهاجرت به ایالت آلبرتا کانادا در نظر گرفته شده که جریان فرصت آلبرتا، مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری به آلبرتا و مهاجرت به آلبرتا از طریق سرمایه گذاری و خود اشتغالی کشاورزی از جمله آن ها می باشند.

واضح است که هر کدام از این برنامه ها شرایط و ویژگی های مختص به خود را داشته و هر متقاضی متناسب با شرایط خود می تواند یکی از آن ها را انتخاب نماید. در نهایت توصیه می شود پیش از هر گونه اقدامی داوطلبان با مشاورین متخصص و افراد با تجربه مشورت نمایند.

موسسه مهاجرتی “آریانا پارس” مفتخر است با داشتن 2 مجوز همزمان کاریابی بین المللی و اعزام دانشجو، وکلای پایه یک در امور مهاجرتی و مشاورین مجرب و پرونده های مهاجرتی متعدد منجر به نتیجه، در خدمت متقاضیان گرامی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.