...

شهرهای انگلستان

آشنایی با شهرهای انگلستان

کشور انگلستان واقع در بخش شمالی قاره اروپا، جزو پادشاهی متحد یا UK می باشد. این کشور بزرگ دارای مساحت 130هزار کیلومتر مربع می باشد. در این 130هزار کیلومتر 9 ناحیه وجود دارد که این 9 ناحیه از 48 استان و جمعا 336 شهر تشکیل شده است.

شهرهای انگلستان هرساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران و مهاجران هستند. این کشور دارای جاذبه های توریستی و تفریحی بسیاری می باشد. از لحاظ امکانات رفاهی نیز شهروندان در انگلیس در سطح بالایی قرار دارند و به همین دلیل تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرت، شهرهای انگلستان را به عنوان مقصد انتخاب می کنند.

زیبا ترین شهر های انگلیس کدام اند؟

بدون شک کشور انگلستان جزء بهترین کشورهای دنیا از نظر کیفیت زندگی، جاذبه های توریستی و شرایط آب و هوایی می باشد. انگلستان یکی از دیدنی ترین کشورها برای گردشگران است که این زیبایی با وجود جزیره های کوچک و بزرگ دو چندان می گردد. طبیعت دلنواز انگلستان در برخی از روستاهای آن بیشتر به چشم می آید.

انگلیس یکی از گران ترین کشورهای جهان است اما با این حال هرساله تعداد زیادی از گردشگران این کشور را به عنوان مقصد انتخاب می کنند. این موضوع نشان دهنده ی این است که سفر به این کشور ارزش هزینه های بالای آن را دارد. به طور کلی می توان ادعا کرد انگلستان در یک قاب، ترکیب زیبایی از سواحل آرامش بخش، کوه های زیبا و مراتع سرسبز است. در ادامه با برخی از زیباترین شهرهای این کشور آشنا خواهیم شد.

شهر آکسفورد

شهر آکسفورد

آکسفورد شهری بین المللی در جنوب شرقی کشور انگلیس و یکی از نام آشناترین شهرهای این کشور می باشد. بخش های مختلف این شهر دارای تفاوت های زیادی است به طوری که در برخی از خیابان ها شاهد مراکز خرید و شلوغی شهروندان هستید اما ممکن است با فاصله چند دقیقه وارد خیابانی خلوت با دیوارهای زیبا و سنگ فرش های قدیمی شوید. برخی از جاذبه های این شهر زیبا را با هم بشناسیم.

1. باغ گیاه شناسی دانشگاه آکسفورد

یکی از مکان هایی که می توان برای فرار از شلوغی خیابان های آکسفورد به آن پناه برد باغ گیاه شناسی است. این باغ در ابتدا برای تحقیق روی گیاهان دارویی در سال 1621 افتتاح شد اما امروزه زیستگاه بیش از 8000 نوع گیاه مختلف از سراسر دنیاست. قرار گرفتن باغ های هندسی و طبیعی سرسبز در کنار گلخانه ها و حوضچه های رمانتیک، همواره صحنه های چشم نوازی برای بازدید کنندگان رقم خواهد زد.

2. پل هرتفورد

یکی از جاذبه های آکسفورد که چشم هر گردشگری را به خود جذب می کند، پل هرتفورد می باشد. این پل باریک دو ساختمان کالج هرتفورد را به یکدیگر متصل می کند و مکان مناسبی برای گرفتن عکس های یادگاری توریست ها و گردشگران می باشد. پل هرتفورد به واسطه ی شباهت زیادی که به پل آه ها (Bridge Of Sighs) در ونیز دارد، به پل آه نیز معروف است.

3. موزه تاریخ طبیعی دانشگاه آکسفورد

موزه تاریخ طبیعی دانشگاه آکسفورد یا (Oxford University Museum of Natural History) مجموعه ای از آثار طبیعی و گونه های باقی مانده از جانوران را به نمایش گذاشته است. در این موزه اسکلت های عظیم الجثه ای از دایناسورها وجود دارد که آن را به مکانی شگفت انگیز تبدیل کرده است.

شهر چستر

شهر چستر

چستر شهری واقع در شمال غربی انگلیس و یکی از قدیمی ترین شهرهای این کشور می باشد. شهرت چستر به دلیل دارا بودن دیوارهای رنگی و ساختمان های قدیمی به یکی از زیباترین شهرهای انگلستان و مقصد بسیاری از گردشگران تبدیل شده است.

یکی از دیدنی ترین مکان های موجود در شهر چستر، باغ وحش چستر می باشد که البته این باغ وحش در شهر آپتون و با فاصله ی بسیار کمی از شمال شهر چستر واقع شده است. در باغ وحش چستر بیش از 11هزار نوع حیوان نگهداری می شود. یکی از جاذبه های این باغ وحش مشاهده ی گونه های جانوری بسیار متفاوت است به طوری که شما می توانید در قسمتی از آن شاهد پنگوئن های زیبا باشید و در بخشی دیگر امکان بازدید حیوانات گرمسیری فراهم می شود.

ولز

شهر ولز جزء کوچک ترین و قدیمی ترین شهرهای انگلستان می باشد که دارای منابع طبیعی و تفریحی بسیاری است. این شهر ساختمان های تاریخی زیادی را در خود جای داده است که کلیسای ولز یکی از محبوب ترین این ساختمان هاست.

کلیسای جامع ولز به سبک گوتیک ساخته شده و دارای سه برج با ارتفاع 55 متر است. این بنا با معماری خارق العاده ای که داراست چشم هر بیننده ای را به خود جذب می نماید.

لندن

لندن پایتخت کشور انگلیس و یکی از مشهورترین شهرهای بریتانیا می باشد. این شهر در رده بندی زیباترین شهرها نتوانسته رتبه ی اول را کسب کند اما با این حال با دارا بودن بهترین موزه ها و نمایشگاه های جهان و ساختمان ها و آسمان خراش های دل انگیز، همچنان یکی از برترین مقاصد برای گردشگران و مهاجران می باشد.یکی از دیدنی ترین مکان های لندن برج ساعت این شهر و هاید پارک (Hyde Park) می باشد.

بیگ بن

بیگ بن (برج ساعت لندن)

معروف ترین و بزرگ ترین برج ساعت جهان با نام بیگ بن در لندن واقع شده و در ضلع شمال شرقی ساختمان کاخ وست مینستر قرار دارد. برج ساعت لندن در سال 2012 به مناسبت شصتمین سالگرد تاج گذاری ملکه الیزابت دوم، به برج الیزابت تغییر نام یافت. بیگ بن نیز نام زنگ بزرگی است که داخل این برج قرار دارد و در هر ساعت به صدا در می آید. کلیسای وست مینستر نیز ساختمانی دیدنی است که در همین مکان واقع شده است.

هاید پارک (Hyde Park)

هاید پارک یکی از بزرگترین و معروف ترین پارک های کشور انگلستان می باشد. این پارک توسط دریاچه ی زیبای سرپنتاین (Serpentine) به دو قسمت تقسیم شده که گذشتن این دریاچه از میان پارک، زیبایی آن را دوچندان نموده است.

بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی

افراد متقاضی با توجه به هدف خود از مهاجرت، همواره به دنبال کسب اطلاعات درباره ی بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی هستند.هر چند انتخاب بهترین شهر با توجه به هدف هر فرد کاملا نسبی می باشد، اما در ادامه به معرفی برخی از بهترین شهرها از نظر کاری، آب و هوایی، تحصیلی و هزینه های زندگی می پردازیم.

ساندرلند

شهر ساندرلند واقع در ضلع شمال شرقی انگلستان می باشد که رودخانه ی وار از میان این شهر عبور کرده و زیبایی آن را دوچندان نموده است. ساندرلند شهری کوچک و کم جمعیت می باشد که در زمان های قدیم از آن به عنوان یک روستای ماهی گیری یاد می شده است.

این شهر امروزه توانسته با فراهم نمودن موقعیت های شغلی مناسب و رفاه اجتماعی بالا، رضایت شهروندان را تا حد بالایی جلب کند و در میان بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی رتبه ی اول را کسب کند.

لیدز

لیدز

شهر لیدز واقع در استان یورکشایر غربی، یکی از فرهنگی ترین شهرهای کشور انگلستان می باشد. این شهر با رشد اقتصادی و فرهنگی در سال های اخیر در تلاش است تا حداکثر تا سال 2022 به پایتخت فرهنگی اروپا تبدیل شود. با توجه به هزینه های پایین زندگی و درآمدهای مناسب، ساکنین این شهر رضایت بالایی در رابطه با سطح زندگی خود برخوردار هستند.

لیورپول

لیورپول یکی از شهرهای بندری و توریستی کشور انگلستان است که به دلیل وجود باشگاه فوتبال لیورپول از شهرت زیادی برخوردار شده است. لیورپول نیز به دلیل تناسب هزینه های زندگی و درآمد افراد و دارا بودن موقعیت های شغلی فراوان، در رتبه ی سوم بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی قرار گرفته است.

پرجمعیت ترین شهرهای انگلیس

با توجه به این که سالانه افراد زیادی برای تحصیل، کار، زندگی، سرمایه گذاری و … کشور انگلستان را به عنوان مقصد انتخاب می کنند. یکی از موثرترین عوامل رشد جمعیت انگلستان پذیرفتن مهاجران است و همین امر باعث شده تا انگلستان به رتبه ی بیست و پنجم در پرجمعیت ترین کشورهای جهان دست یابد.

کشور انگلیس با وجود دارا بودن شهرهای پرجمعیت، کیفیت زندگی را نیز در سطح بالایی نگه داشته است. برخی از پرجمعیت ترین شهرهای انگلیس عبارتند از:

لندن

لندن با دارا بودن جمعیت حدودا 9.176.530 پرجمعیت ترین شهر کشور انگلستان و همچنین اتحادیه اروپا می باشد. با توجه به این که لندن پایتخت انگلستان است دارای کیفیت زندگی بالایی از نظر اقتصادی، فرهنگی و … می باشد. با وجود جمعیت زیاد، سران این شهر قادر به فراهم آوردن سیستم حمل و نقل عالی بوده اند به طوری که اکثر افراد از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد استفاده می کنند ومشکل ترافیک در این شهر وجود ندارد.

لندن یکی از زیباترین شهرهای جهان می باشد و به همین خاطر هر ساله مهاجران زیادی را پذیراست. این شرایط باعث شده تا لندن فرهنگ های متفاوتی را در خود جای دهد.

بیرمنگام

بیرمنگام

بیرمنگام پس از لندن دومین شهر پرجمعیت انگلستان است که واقع در شهرستان متروپلین در میدلند غربی و با جمعیت بیش از 3 میلیون نفر می باشد. بیرمنگام از شهرهای مهاجرپذیر انگلیس می باشد که مسلمانان زیادی را در خود جای داده است.

پس از انقلاب صنعتی ای که در قرن هجدهم در بیرمنگام رخ داد، شرایط اقتصادی و صنعتی این شهر پیشرفت قابل توجهی کرد. یکی از نکات قابل توجه در رابطه با شهر بیرمنگام آرامش و رضایتی است که توانسته برای شهروندان خود فراهم آورد.

منچستر

رتبه ی سوم در میان پرجمعیت ترین شهرهای انگلیس به شهر منچستر با جمعیت 2.5 میلیون نفر اختصاص داده می شود. این شهر زادگاه 2 تیم بزرگ فوتبال اروپا به نام های “منچستر یونایتد” و “منچستر سیتی” است که به همین دلیل شهرت زیادی پیدا کرده است.

منچستر شهری سراسر از انرژی و شادی و خلاقیت است که هرساله جشنواره های متعددی اعم از جشنواره های هنری، غذایی، کمدی و … در آن برگزار می گردد. به دلیل وجود جاذبه های گردشگری، منچستر به یکی از شهرهای توریستی و هم چنین مهاجرپذیر انگلستان تبدیل شده و رشد جمعیت آن نسبت به دیگر شهرهای انگلیس بیشتر می باشد.

بهترین شهرهای انگلیس برای کار

یکی از مهم ترین دغدغه های همه ی افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند تامین هزینه های زندگی است و مسلما برای تامین هزینه های زندگی نیاز به یک شغل مناسب و پردرآمد وجود دارد.

کشور انگلیس یکی از 5 اقتصاد برتر دنیا می باشد و به طور کلی درآمدها در این کشور نسبت به هزینه ها تقریبا بالاست. اگر فرد بتواند شغل مناسب خود را پیدا کند، مشکلی برای پرداخت هزینه های زندگی از جمله خوراک، مسکن، هزینه های حمل و نقل و … نخواهد داشت.

یکی از دلایلی که می توان انگلستان را کشوری مناسب برای کار دانست، نرخ تورم پایین این کشور می باشد که در سال 2020 به 0.5 درصد رسیده است. بهترین شهرهای انگلیس برای کار، شهرهایی هستند که رشد اقتصادی نسبتا بالایی داشته و در آن جا بین هزینه های زندگی و درآمد افراد تناسب وجود دارد. در ادامه به معرفی برخی از این شهرها می پردازیم.

لندن

لندن را می توان به عنوان بهترین شهر انگلیس برای کار معرفی کرد. یکی از مهم ترین دلایل این موضوع پایتخت بودن لندن می باشد. مسلما پایتخت هر کشور شلوغ ترین و پر رفت و آمدترین شهر است و به دلیل جمعیت بالا، شغل های متنوع و گسترده ای در آن موجود است.

لندن به دلیل وجود تعداد زیادی شرکت و موسسه ی معتبر، به عنوان قطب اقتصاد و تجارت انگلستان معرفی می شود. از پردرآمد ترین مشاغل در شهر لندن می توان به شغل های مدیریتی و مهندسی اشاره کرد.که در این میان بیشترین درآمد متعلق به مهندسان IT با درآمد میانگین 35000 پوند در ماه است.

منچستر

منچستر

منچستر شهری واقع در شمال غربی انگلستان و یکی از شهرهای اقتصادی این کشور می باشد. این شهر نیز مانند لندن شهری پر رفت و آمد اما با موقعیت های شغلی بسیار است.

در این شهر بازار کار برخی از شغل ها مانند مدیر پروژه و مهندسی مکانیک بهتر از سایر شغل هاست و به دلیل تناسبی که بین درآمد افراد و هزینه های زندگی وجود دارد، افراد زیادی این شهر را برای کار و ادامه ی زندگی انتخاب می کنند.

بریستول

بریستول شهری در غرب انگلستان واتحادیه ای خودمختار است. این شهر یکی از شهرهای جوان و دانشگاهی انگلیس می باشد و به همین دلیل نیروی کار فعال به وفور در این شهر یافت می شود.

اساس قدرت تجاری بریستول در قرن هفدهم شکل گرفت و از آن پس رونق و پیشرفت یافت به طوری که امروزه یکی از قدرت های تجاری انگلستان محسوب می شود. تمرکز پیشرفت بریستول بر روی صنایع الکترونیک و هوافضا بوده و به همین دلیل بازار کار برای مهندسان الکترونیک و هوافضا بهتر از مشاغل دیگر می باشد.

با توجه به مطالب فوق در می یابیم که انگلستان به طور کلی کشوری مهاجرپذیر، زیبا و توریستی می باشد که توانسته با سیاست های درست، کیفیت زندگی بسیار بالایی را برای شهروندان فراهم آورد. اگر شما نیز انگلیس را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب نموده اید، می توانید با راهنمایی گرفتن از مشاوران مجرب مجموعه آریاناپارس بهترین راه را برای رسیدن به هدف خود برگزینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.