...

مهاجرت به استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا

 

از اواسط سال ۲۰۰۰ نرخ مهاجرت به استرالیا به شدت افزایش یافته است و تقریباً بر اساس آمار ارائه شده در سال ۲۰۱۷ مهاجرین ۶۴ درصد از جمعیت کل استرالیا را تشکیل می‌دهند. در سال ۲۰۱۸ جمعیت مهاجر استرالیا در حدود ۲۵ میلیون نفر تخمین زده شده است. شاید این آمار و ارقام تصویری از اینکه چرا استرالیا یکی از سه مقصد اول مهاجرین در کل جهان محسوب می‌شود را در ذهن شما ایجاد کرده باشد.

کشور استرالیا در کنار کشور کانادا همواره به عنوان پیشگامان کشورهای جهان در عرصه مهاجرپذیری به شمار می آید. روش های گوناگون ایجاد شده برای مهاجرین مختلف از کشورهای جهان باعث شده است تا طیف وسیعی از علاقه‌مندان به موفق به اخذ اقامت این کشور با دلایل مختلف گردند.

در ادامه قصد داریم دلیل محبوبیت کشور استرالیا در بین مهاجرین کشورهای مختلف، روشهای ممکن برای مهاجرت به این کشور و در نهایت چالش‌های پیش روی علاقه‌ مندان مهاجرت به استرالیا را بررسی نماییم.

ویزای تحصیلی استرالیا

روش های مهاجرت به استرالیا

همانطور که ذکر شد کشور استرالیا با استفاده از سیستم امتیاز بندی و یا اصطلاحاً سیستم های مهاجرتی جریان یافته توانست به صورت شفاف روش های مهاجرتی مختلفی را با توجه به شرایط هر فرد به وی پیشنهاد دهد. روش های مختلف مهاجرت به شکل های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی و اقامت دائم در استرالیا به شکلهای روشهای امتیاز بندی صورت می پذیرد که در ادامه به تفکیک در رابطه با هر یک از این روشها توضیحاتی ارائه می نماییم.

مهاجرت به استرالیا از طریق نیروی متخصص

این روش که مربوطه این روش مهاجرتی در میان علاقمندان به مهاجرت به استرالیا است توانسته است به صورت میانگین در یک سال برای بیش از ۱۲۸ هزار نفر شرایط اخذ اقامت استرالیا را به ارمغان آورد. متقاضیان بر اساس شرایط شخصی خود و تحصیلات، سابقه کاری، دانش زبان، سن و سایر فاکتورها بررسی می گردند و در صورت احراز شرایط مطرح گردیده توسط دولت استرالیا می توانند برای اقامت های موقت این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

استرالیا با داشتن ۸ دانشگاه برتر در جهان موسوم به گروه هشت یکی از پیشگامان علمی جهان به خصوص در زمینه جذب دانشجویان بین المللی محسوب می گردد.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

دلایل زیادی را می توان به عنوان علل جذابیت استرالیا به عنوان مقصد دانشجویان بین المللی برای مهاجرت به این کشور برشمرد. دلایل رایج دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا را میتوان دلایل ذیل دانست.

دلیل اول اقامت بعد از دوره تحصیل

در سیستم های امتیاز بندی دولت استرالیا، دانشجویانی که یک مقطع تحصیلی را در این کشور سپری می نمایند شانس بیشتری برای اخذ اقامت کشور استرالیا را نسبت به سایر متقاضیان خواهند داشت. این به این معناست که در صورتیکه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های استرالیایی هیچ نگرانی بابت اخذ اقامت این کشور نخواهند داشت.

این مزیت برای دانشجویان بین المللی یکی از بزرگترین دغدغه های ذهنی ایشان را از بین خواهد برد. بنابراین بدیهی است که علیرغم هزینه‌های نسبتاً زیاد دانشگاه های کشور استرالیا چرا بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا هستند. اگر به دنبال کسب همه اطلاعات لازم درمورد مهاجرت تحصیلی هستید می توانید به مقاله ای با عنوان مهاجرت تحصیلی در سایت ما مراجعه کنید.

دلیل دوم کیفیت بالای زندگی

همه ساله موسسات گوناگونی آمارهای مختلفی را در رابطه با بهترین شهرهای جهان برای زندگی منتشر می نمایند. شاید در چند سال گذشته آمار این بوده باشد که در آن حداقل دو یا سه شهر از استرالیا در میان ده کشور برتر جایی نداشته باشند. امنیت بالای این کشو، آب و هوای بسیار خوب و مهمتر از همه سبک زندگی بسیار سالم استرالیایی ها باعث شده تا تمامی شاخص های مربوط به کیفیت زندگی در این کشور (به خصوص در شهرهای بزرگتر این کشور) در حد بسیار مطلوبی گزارش شود.

کیفیت زندگی در استرالیا

بدیهی است که هر چه کیفیت زندگی در یک کشور از شاخص های بالاتری برخوردار باشد شرایط وفق پذیری برای مهاجرین خارجی به خصوص دانشجویان بین المللی را ساده تر می نماید و همین مسئله باعث جذب بسیاری از دانشجویان خارجی به کشور استرالیا با استفاده از روش مهاجرت تحصیلی گشته است.

دلیل سوم فرصت‌های شغل های متنوع

با توجه به وسعت جغرافیای استرالیا و همچنین پیشرفت های تکنولوژیکی این کشور در بسیاری از حوزه‌های علمی فناوری و تحقیقاتی شرایط کار برای بسیاری از رشته ها به طوری مهیا شده است که ایالت های مختلف استرالیا تقریباً طیف وسیعی از فرصتهای شغلی را همه ساله به عنوان مشاغل مورد نیاز خود معرفی می نمایند.

مهاجرت کاری به استرالیا

نکته دیگر تناسب منطقی درآمد با تلاش یک فرد در طول دوره کاری است. میانگین درآمد بسیاری از مشاغل در کشور استرالیا نسبت به کشورهای مشابه بیشتر است. همین مسئله باعث شده است تا دانشجویان رشته های مختلف چشم انداز بسیار خوبی برای دوره پس از تحصیل خود در پیش روی خود ترسیم نمایند. ما در مقاله ای به عنوان مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا در وب سایت آریانا پارس به طور مفصل در رابطه با این روش توضیحات لازم را ارائه کردیم.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به کشور استرالیا

کشور استرالیا هم برای سرمایه‌گذاران علاقه‌مند و مهاجرت به این کشور و هم برای کارآفرینان خارجی بستری را محیا کرده است تا با اخذ امتیازهای لازم در سیستم امتیازبندی این کشور قادر باشند که زمینه مهاجرت به استرالیا را برای خود و خانواده خود مهیا نمایند.

ما در مقوله های مجزا با عناوین سرمایه‌گذاری در استرالیا و کارآفرینی در استرالیا به تفصیل در رابطه با این دو روش مهاجرت به استرالیا به بررسی پرداختیم ولیکن در ذیل دلایل اصلی علاقه مندی مهاجران خارجی به سرمایه‌گذاری در استرالیا را معرفی می نماییم.

ساخت دست ابر بشر ها

قاره استرالیا مدت ها پس از کشورهای متمدن اروپایی و حتی آسیایی طعم صنعتی شدن و ترقی را چشیده است. در زمانی که بسیاری از کشورهای کهن آسیایی از سیستم‌های حکومت اجتماعی پیشرفت‌هایی در زمان خود برخوردار بودند کشور استرالیا حتی هنوز کشف نشده بود و سال ها پس از کشف این قاره کشور استرالیا به عنوان تبعیدگاه مجرمین اروپایی شناخته می‌شد.

ولیکن در ۲۰۰ سال گذشته این کشور با استفاده از دانش روز متخصصین جهانی ساختارسازی کرد و در حال حاضر یکی از از بهترین اقتصاد های جهان قلمداد می گردد. چراکه ساختارهای اقتصادی این کشور را دانش قرن نوزدهم و بیستم بشر پی ریزی کرده است. پس مهاجرین امروز می دانند اگر نتوانند در استرالیا شکوفایی اقتصادی داشته باشند در جای دیگری از جهان اصلاً این امکان را ندارند!

بزرگترها رفتن ما چرا نریم!

استرالیا جزو ۱۰ کشور امنیت اقتصادی برای سرمایه گذاری در در پنج سال گذشته معرفی شده است. بیشترین میزان سرمایه گذاری خارجی توسط شرکت ها و اشخاص آمریکایی، ژاپنی و چینی میباشد. امنیت اقتصادی یکی از مهمترین فاکتورهای سرمایه گذاری برای ساکنین یک کشور و مهمتر از آن برای افرادی است که قصد مهاجرت به یک کشور را دارند. اگر این فاکتور را در دغدغه یک مهاجر به استرالیا بدانیم بنابراین از این حیث خیالمان راحت است که مقصد مان را درست انتخاب کرده ایم.

زبان انگلیسی بلدی چند پله جلوتری.

یکی از دغدغه های بزرگ مهاجرین برای سرمایه گذاری در یک کشور میزان تسلط بر شرایط در کشور مقصد است آشنایی با رویه های اداری، قوانین مالیاتی، قوانین و حقوق کار و مهمتر از همه شرایط بهبود کسب و کار و تجارت در کشور مقصد.

سرمایه گذاری در استرالیا


مهاجرینی که قصد مهاجرت به کشورهای غیر انگلیسی زبان را دارند همواره نیاز به یک مترجم خواهند داشت مگر اینکه خود به زبان آن کشور مسلط باشند. چراکه شرایط اداره کسب و کار نیازمند سایت بیشتر از دانش زبان خارجی که فقط برای مکالمات روزمره استفاده می گردد، است.

بنابراین همان طور که خود استرالیایی‌ها این چالش را به عنوان یکی از فاکتورهای اخذ امتیاز در برنامه های سرمایه‌گذاری خود معرفی کردند، می توانید اطمینان داشته باشید که اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید خیلی زود خود را با شرایط کسب و کار در کشور استرالیا تطبیق می دهید.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

پناهندگی در بسیاری از کشورهای جهان (و همچنین استرالیا) توسط آن دسته از متقاضیان مهاجرت به این کشورها صورت میپذیرد که به دولت کشور مقصد اعلام می نمایند تا درصورتی که به کشور خود بازگردند دچار مشکلات حیاتی برای ادامه زندگی میشود. گفتنی است موسسه آریانا پارس با توجه به فعالیت های قانونی خود در کشور عزیزمان هیچ گونه مشاوره و اقدامی جهت مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی صورت نمی دهد.

ولیکن برای اطلاع رسانی درست به هموطنان عزیزمان برای پرهیز از هرگونه اقدام پرخطر و جلوگیری از استفاده افراد سودجو از ناآگاهی علاقه‌مندان به مهاجرت به استرالیا، اطلاعات مربوط به پناهندگی در استرالیا را در ادامه فراهم آورده ایم.

پناهندگی در استرالیا

در چند سال گذشته مهاجرت غیرقانونی به استرالیا از طریق راههای آبی بسیار توسط دولت کشور استرالیا تقبیه شده است. بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت قاچاقی به استرالیا پس از دستگیر شدن توسط دولت استرالیا به جزایر جنوبی آسیای منتقل شده و پس از گذشت ماه ها در این مناطق با شرایط بسیار سخت به وطن خویش بازگردانده شده اند.

علاوه بر آن بسیاری از پناهندگان علاقه‌مند به مهاجرت به استرالیا در این راه جان و مال خود را از دست داده اند. بسیاری دیگر از افراد نیز پس از ورود به استرالیا به شکلهای قانونی (به طور مثال با ویزای توریستی یا ویزای دانشجویی) اقدام به اخذ پناهندگی کشور استرالیا می نمایند. پناهندگی در استرالیا به چند روش زیر صورت می پذیرد:

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی سیاسی

بسیاری از افرادی که در کشور خود بر اساس اظهارنظرهایی که بر علیه دولت یا حکومت منتشر نموده اند و در حال تغییر و یا پیگرد قرار دارند، با ارائه مدارکی دال بر در خطر بودن جان، مال و خانواده خود از دولت استرالیا درخواست پناهندگی سیاسی می‌نمایند.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی اجتماعی

دسته دیگری از علاقه مندان به اخذ پناهندگی در کشور استرالیا با ارائه مدارکی مبتنی بر عدم برخورداری از شرایط عادی زندگی یک فرد در جامعه خود در صورت بازگشت به وطن خود از دولت استرالیا درخواست اعطای پناهندگی به ایشان را می نمایند.

گفتنی است درخواست های این دسته از علاقمندان به پناهندگی در استرالیا می بایست با مدارکی قابل دفاع همراه باشد تا صحت ادعای ایشان را اثبات نماید.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی دینی

علاوه بر تو دسته فوق دسته دیگری از مهاجرین به استرالیا وجود دارند که که پس از ارائه مدارکی دال بر وضعیت دین خود به دولت استرالیا اثبات می نمایند که در صورت بازگشت به کشور خود شرایط ادامه زندگی به صورت عادی را نخواهند داشت.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی جنسی و سایر روشها

علاوه بر روشهای ذکر شده در بالا کشور استرالیا روشهای دیگری را نیز برای متقاضیان پناهندگی در این کشور در رویه های اداری اداره مهاجرت کشور استرالیا قرار داده است.

پناهندگی استرالیا از طریق تغییر جنسیت و عضویت در گروههای خاص در جوامع مختلف نیز از روشهایی است که در چند سال گذشته توسط علاقه‌مندان به مهاجرت به استرالیا مورد استفاده قرار گرفته است.

موسسه آریانا پارس علاقه مندان به مهاجرت به استرالیا توصیه می نماید تا از طرق قانونی و با حفظ کرامت شخصی برای همه افراد شرایطی را فراهم نمایند تا از راههای قانونی تعیین شده توسط دولت استرالیا به این کشور مهاجرت نمایند.

با توجه به گستردگی برنامه های مهاجرتی کشور استرالیا امکان یافتن روش قانونی برای مهاجرت به این کشور امری دور از ذهن تلقی نمی گردد بنابراین می توانید با مشاوره با کارشناسان آریانا پارس بهترین روش برای مهاجرت به استرالیا را با توجه به شرایط خود بیابید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

آن دسته از مهاجرینی که قصد دارند با یک فرد استرالیایی ازدواج نمایند قادر خواهند بود تا با ارائه مدارکی دال بر قانونی بودن ازدواجشان برای اقامت کشور استرالیا از طریق ازدواج اقدام نمایند.

در چند سال گذشته بسیار زیادی از افرادی که علاقه مند به مهاجرت به کشور استرالیا هستند با ارائه اسناد و مدارک جعلی و ازدواج های صوری قصد اقدام به اخذ اقامت استرالیا نموده‌اند. با پیشرفت کردن دنیای ارتباطات و بهتر شدن ابزارهای دولت استرالیا برای تشخیص مدارک جعلی از مدارک واقعی و بیشتر شدن تجربه افسران اداره مهاجرت در مواجهه با پرونده‌های اقامت از طریق ازدواج،در حال حاضر عملاً امکان اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج های سوری بسیار پایین است.

ولیکن در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا، مدارکی مبنی بر ازدواج خویش با یک استرالیایی را طبق معیارهای سفارت استرالیا به اداره مهاجرت این کشور ارسال نماید ،از شانس خوبی برای مهاجرت این کشور از طریق ازدواج برخوردار است.

چالش های مهاجرت به استرالیا چیست؟

علی رغم وجود برنامه های متنوع مهاجرتی کشور استرالیا برای افراد مختلف ،کماکان چالش‌هایی نیز سد راه متقاضیان مهاجرت به استرالیا وجود دارد.در ادامه به متداول ترین مشکلاتی که علاقه‌مندان به مهاجرت به استرالیا پیش‌روی خود می بینند اشاره می نماییم.

رقابت سخت برای اهداف سخت!

مسلماً برای ورود به یکی از پنج کشور برتر دنیا برای مهاجرین، باید سختی های خاص مهاجرت به این کشور را به جان بخرید. بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت قصد دارند تا بهترین شرایط را برای ادامه زندگی خود فراهم نمایند و از آنجا که استرالیا یکی از بهترین اهداف برای این دسته از افراد قلمداد می شود بدیهی است که به همان اندازه شرایط ورود به استرالیا دشوارتر شود.

بنابراین در شروع اقدام برای مهاجرت به استرالیا باید رقابت با سایر متقاضیان را به عنوان یک فاکتور بزرگ در نظر بگیرید و اگر فکر می کنید توان بهتر کردن شرایط خود را در مقایسه با سایر علاقه مندان به مهاجرت به این کشور ندارید، از مهاجرت به استرالیا صرفنظر کنید.

معیارها ممکن است عوض شوند!

بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت به استرالیا با دیدن شرایط مطرح شده توسط کشور استرالیا سعی بر تخمین امتیازات شخصی خود و برنامه ریزی برای یک اقدام مهاجرتی برای این کشور می نمایند. نکته ای که باید حتماً به آن تاکید کنیم این است که ممکن است در حین آماده شدن شخص برای کسب امتیازات (مثلاً زمانی که شخص برای نمره آیلتس بالاتر تلاش می کند)، معیارهای اداره مهاجرت استرالیا دچار تغییر گردد بنابراین همین مسئله باعث تغییر شرایط متقاضی می پس باید به صورت مداوم شرایط اداره مهاجرت استرالیا را رصد می نمایید پس باید به صورت مداوم شرایط اداره مهاجرت استرالیا را رصد نمایید تا در صورتیکه شرایط مهاجرت به این کشور تغییر کرد در برنامه‌های مهاجرتی خود تغییر ایجاد کنید.

مهاجرت به استرالیا یک رابینسون کروزوئه میخواهد!

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های علاقه‌مندان به مهاجرت به استرالیا و حتی افرادی که پس از سال‌ها زندگی در این کشور از مشکلات زندگی شخصی شان میگویند ،موقعیت جغرافیایی این کشور است. کوتاه ترین سفر از استرالیا به نزدیک ترین شهر های اروپایی و آسیایی ممکن است بیش از ۱۵ ساعت به طول بیانجامد.بنابراین اگر فکر می کنید ممکن است دلتان برای خانواده یا کشور خودتان تنگ شود کار بسیار سختی در پیش دارید.

راحت ترین روش های مهاجرت به استرالیا چه روش هایی هستند؟

شاید نتوان به این سوال در چند خط به راحتی برای همه افراد و ویژگی‌های مختلف پاسخ داد. چرا که هر فرد ممکن است با توجه به سن ،مدرک زبان ،شغل ،تحصیلات و بسیاری از فاکتورهای دیگر شرایط متفاوتی از فرد دیگر با شرایط متفاوت داشته باشد.

ما سعی کردیم با در نظر گرفتن شرایط متفاوت افراد، بهترین و راحت ترین روش های مهاجرت به استرالیا را در مقاله ای با همین عنوان در وب سایت آریانا پارس بررسی نماییم. از متقاضیان مهاجرت به استرالیا دعوت می نماییم تا پس از مطالعه این مقاله بهترین راه را با توجه به شرایط خویش انتخاب نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.