...

اقامت انگلستان

چطوری می تونم اقامت انگلستان رو بگیرم؟

کسب اقامت انگلستان آرزوی بسیاری از افراد در سراسر جهان می باشد. این کشور به دلیل شرایط اقتصادی مناسب، صنایع عظیم و پیشرفته، وضعیت اقتصادی مناسب، اعتبار و نفوذ بین المللی، بازار کاری مطلوب و درآمد بالا یکی از بهترین گزینه های برای مهاجرت و دریافت اقامت و شهروندی محسوب می شود.

کشور انگلیس با حدود 55 میلیون نفر جمعیت یکی از قدرت های اقتصادی اروپا و جهان و پایتخت آن، لندن به عنوان یکی از گران قیمت ترین شهرها معروف است.

راه های مختلفی برای دریافت اقامت انگلستان وجود دارد که معمولا برای اقدام باید با شرایط و نحوه انجام آن آشنا بود تا بتوان به نتیجه مورد نظر دست یافت. به همین دلیل بهتر است قبل از شروع، از تمامی قوانین و مقررات مرتبط در این زمینه آگاه بود. در ادامه به بررسی روش های دریافت اقامت انگلستان خواهیم پرداخت. پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

چه روش هایی برای دریافت اقامت انگلستان وجود داره؟

چه روش هایی برای دریافت اقامت انگلستان وجود داره؟

انگلستان یکی از کشورهای پر متقاضی از نظر ورود و دریافت اقامت آن محسوب می شود و به همین دلیل روش های متنوعی برای دریافت اقامت از طرف دولت ایجاد شده است تا متقاضیان در صورت داشتن شرایط امکان اقدام را داشته باشند.

با توجه به قوانین این کشور، از روش هایی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و… می توان اقامت انگلستان را دریافت کرد.

با درس خوندن هم مگه میشه اقامت انگستان رو گرفت؟

یکی از روش هایی که شانس به نتیجه رسیدن آن بالا و پروسه آن نسبتا کوتاه است، تحصیل در انگلستان می باشد. این کشور به دلیل داشتن مدارس، دانشگاه ها و موسسات علمی مطرح در سطح بین المللی یکی از اصلی ترین گزینه ها برای متقاضیان ادامه تحصیل محسوب می شود. امکان تحصیل در انگلستان از مقطع ابتدایی تا مقاطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

برای تحصیل در مدارس، دانش آموز نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارد و با دانش زبان و ارائه مدارک تحصیلی، ریز نمرات، موفقیت در آزمون ورودی و… امکان اقدام در این زمینه را دارد. تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انگلستان پروسه نسبتا مناسب تری می تواند محسوب شود زیرا دانشجو ضمن تحصیل اجازه کار دانشجویی دارد.

معمولا تحصیل در انگلستان مستقیما موجب دریافت اقامت برای دانشجو نمی شود اما دولت انگلستان برای جذب فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور، بعد از پایان تحصیل به فرد 2 سال فرصت می دهد تا در این کشور کار پیدا کند و در صورت اشتغال، بعد از 4 تا 5 سال کار کردن و پرداخت مالیات، امکان درخواست اقامت دائم را خواهد داشت.

با کار کردن هم میشه اقامت انگلستان رو دریافت کرد؟

با کار کردن هم میشه اقامت انگلستان رو دریافت کرد؟

یکی از محبوب ترین روش های دریافت اقامت انگلستان از طریق ورود به بازار کاری آن است. برای این امر متقاضی باید از طرف یک کافرما، پیشنهاد کاری یا جاب آفر داشته باشد تا بتواند با دریافت اقامت کاری وارد این کشور شود.

برای برقراری ارتباط با کارفرما ها در کشور انگلستان می توان با مراجعه به سایت های کاریابی بین المللی و ارسال رزومه اقدام کرد. معمولا برای اینکه شانس دریافت پیشنهاد کاری افزایش یابد فرد باید تحصیلات مناسب، سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی، مدرک یا دانش زبان انگلیسی، شرایط سنی مطلوب و… را دارا باشد.

برای دریافت جاب آفر از کارفرما های انگلیسی معمولا پروسه سختی را باید پشت سر گذاشت زیرا اولویت جهت جذب نیرو، افرادی هستند که در این کشور حضور دارند. البته با توجه به خروج کشور انگلستان از اتحادیه اروپا و تغییر قوانین آن، اعلام شده است که برای ورود به بازار کاری انگلستان علاوه بر پیشنهاد کاری باید بر اساس شرایط شخصی فرد مانند سابقه کاری، سن و…امتیاز لازم کسب شود.

از نظر مالی مشکلی ندارم، یه راه خوب هم برای من پیشنهاد کنید!

برای دریافت اقامت انگلستان، از طریق سرمایه گذاری هم امکان اقدام وجود دارد. البته باید یاد آور شد که هزینه های سرمایه گذاری در انگلیس معمولا بسیار بالا است و به جز افراد متمول، سایر افراد امکان اقدام در این زمینه را ندارند. سرمایه گذاری باید در بورس، خرید اوراق قرضه دولتی و یا در قالب پرداخت وام باشد و با خرید ملک در این کشور امکان دریافت اقامت وجود ندارد. سرمایه گذاری در انگلیس بر اساس میزان آن به 3 دسته تقسیم می شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

میزان سرمایه گذاری مدت دریافت اقامت دائم
۲ میلیون پوند ۵ سال
۵ میلیون پوند ۳ سال
۱۰ میلیون پوند ۲ سال

با توجه به جدول بالا، هر چه میزان سرمایه گذاری در انگلستان بیشتر باشد، مدت زمان دریافت اقامت نیز کوتاه خواهد بود. هم چنین پروسه دریافت اقامت شامل متقاضی و خانواده وی می شود. یکی از مشکلات پیش رو برای متقاضیان نحوه انتقال این حجم از نقدینگی به کشور انگلیس است.

من ایران یه بیزینس دارم، می تونم این کارم رو تو انگلیس ادامه بدم و اقامت بگیرم؟

من ایران یه بیزینس دارم، می تونم این کارم رو تو انگلیس ادامه بدم و اقامت بگیرم؟

برای دریافت اقامت از طریق بیزینس، متقاضی باید در زمینه مورد نظر سابقه کاری داشته، بیزینس پلن تنظیم و اقدام به سرمایه گذاری حداقل 200 هزار پوندی در کسب و کار مورد نظر در کشور انگلیس نماید. از دیگر شرایط مورد نیاز داشتن مدرک زبان آیلتس 4.5 و به کارگیری حداقل 2 نفر از اتباع این کشور به مدت 5 سال اعلام شده است.. در این روش ابتدا به فرد و خانواده وی اقامت 3 ساله داده می شود و در صورت تمدید و بعد از گذشت حداقل 5 سال امکان درخواست اقامت دائم را دارا خواهد بود.

یه راه راحت و کم هزینه تر می تونید بگید؟

یکی از راحت ترین و کم هزینه ترین روش های دریافت اقامت انگلستان از طریق ازدواج با اتباع این کشور می باشد. البته برای اقدام در این زمینه باید واقعی بودن قصد ازواج را با دلایلی مانند ارائه عکس مشترک، داشتن رابطه در طول 18 ماه گذشته، سند ازدواج و.. اثبات کرد.

هم چنین تمکن مالی لازم، درآمد و مسکن مناسب و برخی دیگر از شرایط مورد نیاز باید احراز شود. این ویزا هم برای نامزدی و هم برای ازدواج صادر می شود البته شانس به نتیجه رسیدن جهت ازدواج بیشتر از نامزدی است.

در این روش برای متقاضی ویزا به مدت 33 ماه صادر و قابلیت تمدید را دارا می باشد و بعد از گذشت 5 سال می توان درخواست قامت دائم این کشور را انجام داد.

اگه بچم تو این کشور به دنیا بیاد می شه اقامت گرفت؟

برخی از کشورها به دلیل پیروی قانون خاک، با تولد نوزاد اقامت و تابعیت اعطا می کنند اما در حال حاضر این قاعده در کشور انگلیس اجرا نمی شود و بر اساس قانون خون، در صورتی نوزاد اقامت انگلستان را دریافت می کند که حداقل یکی از والدین، تابعیت این کشور را داشته باشند. اما این پروسه در یک حالت می تواند منجر به دریافت اقامت برای نوزاد شود بدین شکل که اگر بعد از تولد 10 سال به صورت مداوم در این کشور اقامت داشته باشد امکان دریافت اقامت دائم انگلستان میسر خواهد بود.

ببخشید، با پناهندگی هم میشه اقامت انگلستان رو گرفت؟

پناهندگی، یکی از روش های دریافت اقامت انگلستان قلمداد می شود. متقاضیان پناهندگی باید اثبات نمایند در کشور خود از امنیت جانی و مالی برخوردار نیستند تا در صورت تائید، بتوانند به نتیجه مورد نظر دست یابند.البته به دلیل تقاضای بالا، مشکلات و خطرات متعدد در حال حاضر شانس به نتیجه رسیدن از طریق پناهندگی بسیار پایین است به همین دلیل توصیه می شود به هیچ وجه از این طریق اقدام نشود.

برای تمدید اقامت انگلیس چه مراحلی را باید پشت سر بزارم؟

در صورت دریافت اقامت برای این که بتوان برای تمدید آن اقدام کرد باید شرایط مورد نیاز را دارا بود. مثلا برای تمدید اقامت کاری، علاوه بر درخواست کارفرما، متقاضی نیز در مدت زمان حضور خود در این کشور نباید مرتکب جرم و جنایت شده باشد. معمولا برای این پروسه قبل از اتمام مدت اقامت باید مدارک مورد نیاز و درخواست خود را به اداره مهاجرت تسلیم تا در صورت تائید بتوان اقامت انگلستان را تمدید کرد.

البته شرایط تمدید اقامت برای هر یک از روش ها متفاوت است مثلا در صورت ایجاد بیزینس در انگلیس یکی از شرایطی که باید احراز شود سودده بودن برای این کشور و ایجاد اشتغال برای اتباع انگلیسی می باشد.

چه طوری پاسپورت انگلستان رو بگیرم؟

چه طوری پاسپورت انگلستان رو بگیرم؟

هدف نهایی متقاضیان دریافت اقامت انگلستان، کسب پاسپورت و شهروندی این کشور می باشد. پاسپورت انگلیس یکی از معتبر ترین پاسپورت های جهان است که با داشتن آن می توان بدون نیاز به ویزا به اغلب کشورهای جهان سفر کرد.

برای دریافت پاسپورت انگلستان متقاضی باید حدود 10 سال در این کشور اقامت، به زبان انگلیسی و قوانین و مقررات آن مسلط و در طی این مدت مرتکب جرم و جنایت نشده باشد. معمولا متقاضیان دریافت پاسپورت انگلستان باید یک سری فرآیند را برای به نتیجه رسیدن پشت سر بگذارند تا در صورت تائید به نتیجه مورد نظر دست پیدا کنند.

با توجه به آن چه بیان شد می توان نتیجه گرفت که از روش های مختلفی می توان اقامت انگلستان را دریافت کرد. هر فرد با توجه به شرایط خود امکان اقدام از راه های مذکور جهت دریافت اقامت کشور انگلستان را دارد و برای این امر ابتدا باید شرایط فرد بررسی شود تا بتوان بهترین گزینه که بیشترین شانس به نتیجه رسیدن وجود دارد را تعیین کرد.

البته باید توجه داشت که برخی از روش ها هزینه کم ولی پروسه طولانی و برخی هزینه های بالا و پروسه کوتاه تری برای دریافت اقامت انگلستان به همراه دارند. به نظر شما بهترین روش برای کسب اقامت انگلستان کدام مورد است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.