...

چرا مهاجرت به کانادا زندگی شما را دگرگون می کند؟

در شرایط حاضر دیگر همه ما می‌دانیم که کانادا کشور فرصت‌های ناب و طلایی برای زندگی، کسب ‌وکار و تجارت و تحصیل است. این کشور رؤیایی با فرصت‌های طلایی درحالی‌که بزرگ‌ترین کشور دنیا به شمار می‌رود اما جمعیت کمی دارد. اقتصاد قدرتمند و عالی در کنار فرصت‌های شغلی بی‌شمار، همه‌چیز را برای داشتن زندگی ایده‌آل در این کشور سرد فراهم کرده‌است. مهاجرت به کانادا زمینه ای را برای رشد همه جانبه زندگی شما مهیا می کند.

اگر نگران چند فرهنگی بودن و وجود اقلیت‌های مختلف در کانادا هستید باید بگوییم که به همان‌اندازه‌ که تفاوت‌های فرهنگی وجود دارد، فرهنگ ‌سازی غنی در این کشور باعث شده در برخورد با مردم رفتار بسیار خوب و دوستانه‌ای را ببینید. همان گونه که عده‌ی بسیار زیادی از هم‌وطنان ما با ورود به کانادا شیفته فرهنگ و رفاه اجتماعی و آزادی‌های مدنی این کشور شده اند.

مهاجران خارجی به ‌راحتی از زیرساخت‌های کاری و رفاهی این کشور بهره‌مند می‌شوند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که شدیداً برای مهاجرت به کانادا مشتاق شده‌اید با ما در ادامه این نوشتار در خصوص مهاجرت کاری به کانادا همراه شوید.

بر کسی پوشیده نیست که پس‌از شیوع ویروس کرونا خیلی از کشورها در معرض فروپاشی اقتصادی قرار گرفتند و فقر و بیکاری در کشورهای جهان سوم بیداد می‌کند اما دراین ‌میان بعضی کشورها با سیاست‌گذاری‌های دقیق و مدون توانستند کشورشان را از این صدمات اقتصادی و اجتماعی دور نگه دارد. چه ‌بسا این کشورها در بسیاری زمینه‌ها برای سال‌های آینده برنامه‌های توسعه اقتصادی ترتیب دادند.

کشور کانادا یکی از همان برنده‌های میدان در پاندمی کرونا است که از این کارزار جان سالم به ‌در برده است و حالا در سال 2021 قصد پذیرش مهاجران با شرایط ویژه را دارد. این مسئله نشان دهنده پتانسیل‌های فوق العاده کانادا برای طراحی موقعیت‌های شغلی جدید متناسب با مهارت افراد است. البته برای مهاجرت به کانادا هر شخص باید با توجه به موقعیت و نوع کسب ‌و کار و تحصیل بهترین روش را برگزیند تا پروسه مهاجرت به کانادا به بهترین شکل ممکن انجام شود. روش‌های مهاجرت به کانادا  را می‌توان در چند دسته مختلف عنوان کرد.

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت تحصیلی

تولد نوزاد

مهاجرت به شیوه ازدواج

مهاجرت افراد دارای شرایط خاص

 مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

متداول‌ترین روش مهاجرت به کانادا به مقاصد کاری مربوط می‌شود. در این کشور فرصت‌های شغلی عالی برای  ایرانیان فراهم است. با توجه به این‌که ایرانیان با هوش، استعداد و توانایی‌های فوق‌العاده خود سابقه درخشانی دارند، دولت کانادا حمایت‌های عالی را برای فرصت‌های کاری منحصر به ‌فرد در اختیار آنها قرار می دهد. افرادی که با اهداف مهاجرت کاری به کانادا وارد شده اند باید مراحلی را طی کنند تا صلاحیت آنها برای قرار گرفتن در موقعیت های شغلی مختلف تایید شود.

ازآنجایی‌که کیفیت آموزش در بخش مشاغل پزشکی و پرستاری در ایران در حد استانداردهای مورد نظر آموزشی کشور کاناداست، این کشور برای جذب پرستاران و پزشکان کشورمان با آغوش باز استقبال می کند و شرایط ایده‌آلی را برای آن‌ها فراهم کرده است. با توجه به این‌که ایرانی‌ها با تمرکز بیشتر در شهرهایی مانند ونکوور، تورنتو و مونترئال سکونت دارند، جای خوشحالی است که در شرایط حاضر مهاجرت به کانادا آرامش بیشتری را برای ایرانیان در غربت ایجاد می‌کند.

 مهاجرت کاری کانادا 2021

کشور کانادا هر از چندگاهی قوانین مهاجرتی کشورش را بروزرسانی می‌کند و فرصت‌های جدیدی را برای مهاجرت در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. مانند ویزای سایر کشورها برای دریافت ویزای کاری کانادا باید چند مرحله را با موفقیت بگذرانید. به‌طورکلی مهاجرت کاری به کانادا به دو شیوه کلی انجام می‌شود:

برنامه جاب آفر job offer  از یک کارفرمای کانادایی

برنامه اسکیل ورکر skill worker

در برنامه‌ای تحت عنوان اسکیل ورکر یا همان نیروی کار حرفه‌ای شخص مهاجر باید از دو مرحله بگذرد و تخصص و مهارت‌هایش مورد ارزیابی قرار گیرد. برای راه یافتن به مرحله دوم شخص باید موفق شود 67 امتیاز از 100 امتیازی را کسب کند و در ارزیابی‌های نهایی و رقابت با سایر متقاضیان پذیرفته شود. در روش پیشنهاد کاری توسط کارفرمای کانادایی، افراد می‌توانند شغل متناسب با مهارت کاری خود را در فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا جستجو کنند و موفق شوند از مسیر مؤسسه کاریابی از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد کاری دریافت کنند.

مهاجرت کاری اسکیل ورکر یا مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، یکی از متداول ترین شیوه های اقامتی است که نیازمند برخورداری از شرایطی ویژه ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.