...

ویزای انگلستان

برای دریافت ویزای انگلیس از روش های مختلفی می توان اقدام کرد. افراد زیادی در سراسر جهان متقاضی دریافت ویزا و در نهایت اقامت دائم و شهروندی کشور انگلیس هستند اما عده ای، این فرآیند را دست نیافتنی می دانند البته با اطلاع دقیق از شرایط و راه های ورود و اخذ ویزای این کشور می توان با اطمینان خاطر در این زمینه اقدام کرد و به نتیجه مورد نظر دست یافت. رفاه اجتماعی، اقتصاد برتر، خدمات درمانی مناسب و دست یابی به امکانات ایده آل کشور انگلیس باعث شده تا سالیانه اشخاص زیادی از روش های مختلف برای ورود به این کشور اقدام نمایند.

متقاضیان اقدام در این زمینه در ابتدا با سوالات بسیار مواجه هستند مانند: شرایط دریافت ویزای انگلیس چگونه است؟ انواع ویزاهای انگلیس کدام اند؟ برای اقدام در این زمینه چه مدارکی مورد نیاز است؟ هزینه و طول مدت فرآیند اخذ ویزای انگلیس چه میزان می باشد؟ از چه روش هایی برای دریافت ویزای انگلیس می توان اقدام کرد؟ در ادامه علاوه بر سوالات فوق به بررسی کامل شرایط دریافت ویزای کشور انگلیس خواهیم پرداخت. پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

شرایط کلی ویزای انگلیس چیه؟

?What are the general requirements for a German visa

معمولا روش های مختلفی برای دریافت ویزای انگلیس وجود دارد و برای اقدام باید شرایط متناسب را دارا بود. کشور انگلیس به دلیل داشتن شرایط سخت برای اعطا ویزا در سطح جهانی مطرح می باشد و عموما به راحتی نمی توان ویزای آن را دریافت کرد. اتباع سایر کشورها برای ورود به انگلیس مجبور به اخذ ویزای این کشور هستند.

اشخاص در صورت داشتن پذیرش از دانشگاه و یا دریافت دعوت نامه کاری و… از این کشور موظف به ثبت وقت سفارت و مراجعه به آن هستند. در حال حاضر برای مراجعه به سفارت برای ویزای انگلیس می توان در ایران اقدام کرد. عموما پروسه دریافت ویزا از سفارت این کشور بیش از 2 ماه طول نمی کشد که این مورد از ویژگی های بارز سفارت انگلیس در مقایسه با سفارت سایر کشورهای اروپایی است.

به صورت کلی برای دریافت ویزای انگلیس متقاضی باید دارای مدارک شناسایی معتبر، عدم سوء سابقه، داشتن گواهی پزشکی مبنی نداشتن امراض مسری و تسلط نسبی به زبان انگلیسی باشد تا بتواند شانس برای دریافت ویزا این کشور را داشته باشد.

انواع ویزای انگلیس رو توضیح بدید؟

کشور انگلیس ویزاهای مختلفی را برای افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند ارائه می کند که عبارت اند از ویزاهای توریستی، تحصیلی، ازدواج، کاری و سرمایه گذاری که هر کدام برای دریافت نیازمند داشتن شرایط و معمولا هر یک برای مدت معینی صادر می شوند. در ادامه به توضیح کامل و مشروح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی

این نوع ویزا معمولا برای مدت کوتاهی صادر می شود و افرادی که قصد بازدید از این کشور را دارند می توانند برای دریافت آن اقدام کنند. بر خلاف تصور عموم، دریافت این ویزا از سایر ویزاها سخت تر است و متقاضیان دریافت آن باید واجد شرایط متعددی باشند و اسناد و مدارک مختلفی ارائه نمایند.

نکته دیگر این که دلایل مطرح شده باید منطقی و معقول باشد تا بتواند مورد قبول آفیسر قرار بگیرد. این مدارک باید ترجمه و به سفارت انگلیس ارائه شوند، آفیسر، مسئول بررسی و اعلام نظر در مورد مناسب بودن شرایط برای دریافت ویزا می باشد پس باید مدارک با دقت کامل و توسط افراد با تجربه در این زمینه ارائه شود تا بتوان در این زمینه به نتیجه مورد نظر دست یافت زیرا در غیر این صورت احتمال ریجکت شدن بسیار بالاست.

 ویزای توریستی این کشور برای ۶ ماه و امکان یک بار ورود، صادر می گردد. یعنی متقاضیان درخواست خود را برای مدت زمان معیین به سفارت ارائه می کنند و باید فقط در همان تاریخ در کشور انگلیس حضور داشته باشند. ویزای توریستی معمولا از دسته ویزاهای کوتاه مدت است، حداکثر اعتبار آن ها حدود 1 سال است که شامل موارد ذیل می باشد :

ویزاهای کوتاه مدت برای شرکت در دوره های زبان:

افرادی که  متقاضی شرکت در دوره های زبان در کالج های انگلیس هستند بسته به مدت دوره خود باید ویزا دریافت کنند. معمولا برای دوره های زیر 6 ماه ویزای توریستی و برای بیشتر از آن ویزای تحصیلی صادر می گردد. برای اینکه شانس دریافت ویزا برای دوره های زبان این کشور را  داشت فرد باید شرایط معقولی داشته باشد یعنی سن وی خیلی کم و یا زیاد نباشد، دلیل قانع کننده داشته باشد و…

نکته دیگر این که اشخاصی که ویزای توریستی دریافت می کنند عموما اجازه کار و بردن همراه ندارند و هزینه های زندگی خود را از کشور مبدا باید تامین نمایند. به صورت کلی ویزای توریستی قابلیت تبدیل به سایر ویزاها را ندارد اما به صورت عملی خلاف این قضیه به صورت موردی اتفاق افتاده است، اگر شما با ویزای توریستی در انگلیس کار پیدا کنید قانونا باید از این کشور خارج شده و دوباره از کشور مبدا درخواست ویزای کاری نمایید.

. ویزای ترانزیت که اجازه حضور به مدت ۴۸ ساعت در کشور انگلستان را به افراد می دهد (Visa to pass through the UK in transit )
.  ویزای کوتاه مدت برای ثبت ازدواج در انگلستان  (Marriage Visitor visa)
.  ویزای همراهان دانش آموزان زیر ۱۸ سال (Parent of a Tier 4 child visa)
. ویزای دوره های تحقیقاتی (Visa for research courses)

ویزای تحصیلی

متقاضیان تحصیل در انگلیس معمولا به مدت دوره تحصیلی خود ویزا دریافت می کنند. البته شرایط دریافت این ویزا با توجه به مقطع و رشته مورد نظر متفاوت است. برای ورود به مدارس باید از یکی از آن ها پذیرش دریافت تا بتوان جهت اخذ ویزا به سفارت مراجعه کرد. دانش آموزان زیر 18 سال باید یک نفربه عنوان قیم داشته باشند در غیر این صورت برای ثبت نام در مدارس شبانه روزی باید اقدام نمایند. لطفا برای کسب اطلاعات دقیق تر در زمینه ی تحصیل در انگلیس به مقاله ای با همین نام در سایت ما مراجعه کنید.

تحصیل در دانشگاه های انگلیس

برای اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور متقاضیان باید علاوه بر حداقل معدل 14 مدرک معتبر زبان انگلیسی را داشته باشند. البته برخی از دانشگاه های معتبر برای ورود به رشته های پر متقاضی شرط پذیرش در آزمون ورودی را هم دارند. تحصیل در دانشگاه های انگلیس مستلزم پرداخت هزینه و باید هزینه سال اول در ابتدا پرداخت شود تا بتوان پذیرش دریافت کرد.

تحصیل در دانشگاه های انگستان

شرایط تحصیل در مقطع دکتری به صورت فول فاند متفاوت است. متقاضیان باید دارای رزومه علمی قوی، مقاله isi، توصیه نامه از اساتید دانشگاه مبدا و مدرک زبان سطح بالا باشند تا با ارسال آن ها به عنوان سوابق تحصیلی برای یکی از اساتید دانشگاه مقصد بتوان نظر ایشان را برای دریافت بورسیه جلب کرد. البته برای این مقطع به صورت عادی یا با پرداخت شهریه نیز می توان اقدام کرد که نسبتا شرایط راحت تری را دارد.

شرایط و ویژگی دوره های تحصیلی در انگلیس

دوره های تحصیلی در کشور انگلیس معمولا یک سال کوتاه تر از سایر کشورها می باشد که آن هم به دلیل کیفیت بالای آموزش آن است برای مثال دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در انگلیس به ترتیب 3، 1 و 3 ساله است. نکته مهم هزینه های بالای تحصیل در انگلیس می باشد که در صورت تامین آن ها و داشتن شرایط می توان در این زمینه اقدام کرد.

از مزایای تحصیل در دانشگاه های این کشور امکان بردن همراه برای دانشجو و اجازه کار دانشجویی می باشد. اشخاص متاهل در صورت پذیرش در دانشگاه های انگلیس امکان ورود به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را دارا هستند و همسر اجازه کار تمام وقت (40 ساعت در هفته ) را دارد. بر اساس مقررات انگلیس دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به ترتیب 10، 20 و 30 ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی دارند و حداقل حقوق برای مشاغل ساده مانند کار در فروشگاه یا کارگری ساعتی بین 8 تا 10 پوند است.

ویزای کاری انگلیس

یکی دیگر از ویزاهایی که افراد برای ورود به این کشور می توانند دریافت نمایند ویزای کاری انگلیس می باشد. برای دریافت این ویزا به صورت معمول باید از طرف یک کارفرما در این کشور پیشنهاد کاری داشته باشید. البته به دلیل شرایط سختی که کارفرما ها در این کشور برای جذب نیرو از سایر کشورها دارند معمولا اولویت آن ها جذب افرادی است که در این کشور حضور دارند به همین دلیل احتمال به نتیجه رسیدن این روش پایین است.

در صورت داشتن پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرما در انگلیس برای شما دعوت نامه کاری ارسال می شود و برای دریافت ویزا باید به سفارت انگلیس مراجعه کنید و در صورت دریافت ویزا می توانید وارد این کشور شوید. البته داشتن سابقه کاری مناسب به همراه تخصص و مهارت یکی از شروط اصلی برای پیدا کردن کار در این کشور است.

ویژگی ویزای کاری انگلیس

اشخاص در صورت دریافت ویزای کار انگلیس قادر هستند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. عموما یک ویزای ۳ ساله به متقاضی اعطا می گردد و در صورت نداشتن سوابق کیفری و پرداخت به موقع مالیات، به مدت ۲ سال دیگر ویزا تمدید می شود. بعد از پایان این دوره ۵ ساله، اقامت دائم انگلیس به فرد و در صورت تاهل به اعضای خانواده وی تعلق می گیرد.

ویزای سرمایه گذاری انگلیس

یکی از روش های اخذ ویزای انگلیس از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاری در این کشور برای افرادی که سرمایه زیادی دارند مناسب می باشد زیرا هزینه سرمایه گذاری در این کشور معمولا بسیار بالاست و در حال حاضر برای دریافت ویزای انگلیس از طریق سرمایه گذاری باید 2 میلیون پوند ارائه کرد. متقاضیان برای اقدام در این زمینه باید بالای 18 سال سن و امکان انتقال این سرمایه را به انگلیس داشته باشند.

در ویزای سرمایه گذاری، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی امکان همراهی فرد اصلی را دارند. در ابتدا برای ۳ سال، ویزا برای آن ها صادر می شود. سرمایه مورد نظر باید در بورس کشور انگلیس سرمایه گذاری شود. پس از گذشت این زمان، 2 سال دیگر ویزا تمدید می گردد و در صورت نداشتن سوابق کیفری می توان درخواست اقامت دائم این کشور را انجام داد. البته در صورت افزایش میزان سرمایه، می توان در زمان کوتاه تری اقامت دائم این کشور را دریافت کرد.

متقاضیان سرمایه گذاری در کشور انگلیس در صورت اقدام از این روش امکان تحصیل در مراکز علمی این کشور را دارا خواهند بود. هم چنین آن ها امکان اشتغال در این کشور را هم خواهند داشت.

ویزای ازدواج انگلیس

ویزای ازدواج انگلیس از دیگر انواع ویزای های این کشور می باشد که مناسب افرادی که قصد ازدواج ویا الحاق به همسر خود را دارند است. اشخاصی که قصد ازدواج را دارند می توانند برای ورود به این کشور و ثبت ازدواج خود اقدام کنند البته برای اقدام در این زمینه باید یکی از زوجین شهروندی و یا اقامت دائم انگلیس را داشته باشند.

این دسته از افراد باید ویزای توریستی ازدواج دریافت نمایند که آن یک ویزای کوتاه مدت می باشد و به متقاضی و یا نامزد او این امکان را می دهد برای ثبت ازدواج خود به کشور انگلیس وارد شوند. اعتبار این ویزا ۶ ماه است و اشخاص باید در این مدت ازدواج رسمی خود را در انگلستان ثبت نمایند.

نکات ویزای ازدواج انگلیس

نکته دیگر در مورد این ویزا این که در این مدت شخص اجازه کار ندارد و در صورت ثبت ازدواج از حقوق کامل اتباع انگلیس بهره مند می شود. برای دریافت این ویزا، ارائه مدارکی که اثبات کننده صحت رابطه بین طرفین است ضروری است.

روش دیگر دریافت این ویزا برای افرادی است که قبلا ازدواج کرده اند و یکی از زوجین در خارج از انگلیس مقیم می باشد در این صورت همسر وی که مقیم انگلستان است می تواند درخواست الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال را انجام دهد البته برای این روش متقاضی باید تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های همسر و فرزندان خود را داشته باشد.

برای دریافت ویزای انگلیس چه مدارکی مورد نیاز است؟

برای دریافت ویزای انگلیس چه مدارکی مورد نیاز است؟

طبیعتا برای دریافت هر یک از ویزاهای مذکور متقاضی باید مدارکی را ارائه کند که با توجه به نوع ویزا، شرایط  و اسناد و مدارک متفاوت است. نکته قابل توجه اینجاست که مدارک ارائه شده باید معتبر و به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شده باشند تا بتوان آن ها برای بررسی به سفارت یا نهاد مورد نظر ارائه کرد. برخی دیگر از مدارک مانند مدرک زبان و پاسپورت باید دارای اعتبار کافی باشند. در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز برای دریافت هر یک از ویزا های بیان شده خواهیم پرداخت :

ویزای توریستی

متقاضیان دریافت ویزای توریستی کشور انگلیس معمولا مدارک مختلف و نسبتا زیادی را باید برای دریافت آن ارائه کنند علاوه بر این مدارک آن ها سابقه سفر به سایر کشورهای اروپایی عضو شینگن را نیز باید داشته باشند و اگر برای بار اول قصد دریافت این ویزا را دارند احتمال به نتیجه نرسیدنشان بالاست به همین دلیل این نکته قابل توجه می باشد. در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کشور انگلیس خواهیم پرداخت :

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی

داشتن دلیل موجه جهت ورود به انگلیس

ارائه سند مالکیت ملک

گذرنامه با حداقل 180روز اعتبار

ارائه گذرنامه قبلی برای بررسی سوابق سفر

مدارک شناسایی (شناسنامه، کارت ملی و…)

ارائه گردش حساب بانکی برای 180 روز گذشته

ارائه گواهی اشتغال به کار یا تحصیل

تمکن مالی مناسب و گردش حساب معقول

ارائه بلیط هواپیما

دعوت نامه

رزرو هتل و…

دلایل موجه برای ویزای تحصیلی کشور انگلیس و البته برای اکثر کشورها باید موارد ذیل باشد :

 • بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی
 • دیدن اقوام
 • مذاکره با شریک تجاری
 • شرکت در کنفرانس علمی یا نمایشگاه
 • جهت درمان
 • گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت مانند دوره تحقیقاتی و…

ویزای تحصیلی

متقاضیان تحصیل در انگلیس جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور باید مدارک مختلفی را به دانشگاه جهت پذیرش و سفارت برای اخذ ویزا ارائه نمایند. معمولا برای ورود به دانشگاه های این کشور با داشتن حداقل معدل 14، مدرک زبان معتبر و تامین هزینه های تحصیل می توان اقدام کرد. در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه های انگلیس خواهیم پرداخت :

 • مدارک تحصیلی معتبر به همراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان
 • داشتن شرایط سنی مناسب
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه، پاسپورت و…
 • تعیین محل اقامت در انگلیس
 • رسید پرداخت هزینه های سال اول تحصیل
 • انگیزه نامه و…

بعد از اخذ پذیرش باید برای دریافت وقت سفارت جهت دریافت ویزا اقدام کرد. معمولا مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شده باشند تا برای سفارت بتوان آن ها را ارائه کرد.

ویزای کاری

متقاضیان دریافت ویزای کاری انگلیس در ابتدا باید شرایط مورد نیاز کارفرما را داشته باشند تا در صورت دست یابی به توافق نهایی امکان ورود به این کشور را داشته باشند. از جمله شرایط ابتدایی برای این مورد داشتن سابقه کاری مناسب، مدارک تحصیلی و ارائه مدرک زبان و یا حداقل دانش زبان انگلیسی می باشد. از دیگر مدارک مورد نیاز می توان به : گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی پزشکی، مدارک شناسایی معتبر مانند پاسپورت و شناسنامه … اشاره کرد.

سرمایه گذاری

افرادی که تمکن مالی لازم برای سرمایه گذاری در انگلیس را دارا هستند باید شرایط مورد لازم را نیز احراز نمایند. از جمله شرایط آن می توان به داشتن سن بالای 18 سال، گواهی اثبات سرمایه و مدارک اثبات کننده امکان انتقال این هزینه به انگلیس می باشد. مدارک مورد نیاز سرمایه گذاری در انگلیس، پاسپورت دارای اعتبار کافی، گواهی عدم سوء پیشینه، ارائه گواهی تمکن مالی برای یک سال زندگی در این کشور، مدرک زبان، گواهی پزشکی و تائیدیه بانک برای اثبات داشتن مبلغ 2 میلیون پوند است.

ویزای ازدواج

در این نوع ویزا طرفین باید مدارک مربوط به نامزدی و یا ازدواج خود را ارائه نمایند. البته بیشتر پروسه توسط همسر مقیم در انگلیس باید انجام شود یعنی باید اثبات نماید که توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسرش را دارد و درخواست رسمی خود را نیز به همراه مدارکی مانند سند ازدواج، فیش حقوقی، محل زندگی و… ارائه نماید تا در صورت تائید مدارک، همسر او بتواند به او ملحق شود. این پروسه هزینه زیادی نیاز ندارد و معمولا طرفین می توانند خود در این زمینه اقدام نمایند.

هزینه های ویزای انگلستان چقدره؟

هزینه های ویزای انگلیس چقدره؟

برای دریافت ویزای انگلیس باید پروسه های مختلف اداری و سفارتی را پشت سر گذاشت تا بتوان به نتیجه مورد نظر دست یافت که این فرآیند مستلزم پرداخت هزینه های متفاوتی می باشد. برای مثال هزینه ترجمه مدارک با توجه به میزان و حجم آن ها متفاوت است و یا هرچه تعداد همراهان فرد بیشتر باشد هزینه های مهاجرت و اخذ ویزا نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اطلاع دقیق از هزینه های ویزای کشور انگلیس یکی از الزامات اساسی برای متقاضیان اقدام در این زمینه می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

عنوان هزینه
هزینه امور اجرایی سفارت حدود 1600 پوند
هزینه امور اجرایی سفارت برای همسر حدود 500 پوند
بیمه سلامت حدود 1400 پوند
هزینه بیومتریک حدود 20 پوند
تمکن مالی حدود 12 هزار پوند

البته هزینه های اعلامی به جز هزینه خود روش می باشد مثلا اگر برای تحصیل در این کشور اقدام نمایید هزینه این دوره های دانشگاهی سالانه بین 12 تا 15 هزار پوند می باشد و یا اگر برای سرمایه گذاری در انگلیس اقدام کنید باید مبلغ مورد نیاز را به صورت جداگانه ارائه نمایید.

دریافت این ویزا چقدر طول می کشه؟

یکی دیگر از اموری که اطلاع از آن برای متقاضیان دریافت ویزای انگلیس مهم است، مدت زمانی است که برای دریافت ویزا مورد نیاز است. البته این مدت برای هر یک از آن ها متغییر و بر اساس شرایط متفاوت خواهد بود مثلا در زمان هایی که تقاضا برای دریافت ویزا افزایش پیدا می کند معمولا پروسه اخذ ویزا طولانی تر خواهد شد و در زمان هایی که از نظر کاری تایم سفارت آزاد است سریع تر می توان به نتیجه رسید. در ادامه به مدت زمان دریافت انواع ویزاهای انگلیس اشاره خواهیم کرد :

نوع ویزا مدت زمان
ویزای توریستی بین 15 تا 20 روز کاری
ویزای تحصیلی بین 15 تا 20 روز کاری
ویزای سرمایه گذاری حداقل 21 روز کاری
ویزای ازدواج حداقل 12 هفته کاری
ویزای کاری حدود 21 روز کاری

نحوه اقدام برای ویزای انگلیس به چه صورته؟

در صورت داشتن شرایط مورد نظر برای هر یک از انواع ویزاها می توان در زمینه اخذ ویزا اقدام کرد. معمولا مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شده باشند و مورد تائید نهاد های رسمی ایران مانند دادگستری و یا وزارت علوم باشند. گواهی تمکن مالی نیز باید از بانک های معتبر دریافت شده تا وضعیت تامین هزینه های متقاضی در این کشور تائید شود. در صورت تکمیل مدارک باید برای دریافت وقت سفارت اقدام کرد و در موعد مقرر حاضر شد در صورت تائید آفیسر برای فرد ویزا صادر می گردد.

نکته مهم در این زمینه نحوه تکمیل و تنظیم پرونده و مدارک مورد نیاز است زیرا در صورت نقص پرونده و مشکل داشتن، احتمال ریجکت شدن بالاست به همین دلیل پیشنهاد می شود برای اقدام در این زمینه با افراد متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت داشته باشید.

ویزای انگلیس رو به چه کسانی پیشنهاد می کنید؟

با توجه به موارد بیان شده ویزاهای مختلف انگلیس برای افرادی که به زندگی مرفه و با کیفیت فکر می کنند پیشنهاد می شود. افراد متاهلی که قصد ادامه تحصیل در این کشور در مقاطع مختلف را دارا می باشند در صورت تامین هزینه های تحصیل و زندگی و داشتن سایر شرایط، یکی از بهترین گزینه ها برای آن ها می باشد زیرا با دریافت ویزای تحصیلی از ابتدا اجازه بردن همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را دارا می باشند. همسر آن ها اجازه کار تمام وقت یعنی 40 ساعت در هفته را دارد.

دانشجویان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به ترتیب 10، 20 و 30 ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی دارند و حداقل درآمد در این کشور برای مشاغل عادی ساعتی بین 8 تا 10 پوند می باشد در نتیجه این دسته از افراد به دلیل امکان اشتغال خود و همسرشان بیشتر هزینه های زندگی و تحصیل خود را می توانند تامین نمایند.

به دلیل اینکه انگلیس یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان در زمینه الکترونیک و علوم به روز و پیشرفته می باشد افرادی که در این زمینه تخصص و مهارت کافی را دارند از بازار کاری بسیار مناسبی برخوردارند که این مورد به خاطر تقاضای بالا جهت اشتغال و درآمد های بسیار مناسب در این کشور است.

چندتا از مزایا و معایب ویزای انگلیس رو ممکنه بگید؟

طبیعتا دریافت ویزای هر کشوری مزایا و معایبی نیز دارد که کشور انگلیس از این امر مستثنی نمی باشد. از مزایای ویزای تحصیلی این کشور می توان به امکان بردن همراه از ابتدای تحصیل، اجازه کار تمام وقت همراه در انگلیس و دادن فرصت حداقل 2 ساله بعد از تحصیل می توان اشاره کرد. از مزایای ویزای کاری انگلیس به درآمد بالا در این کشور اشاره کرد. از نظر امنیت و شرایط اجتماعی و اقتصادی نیز انگلیس یکی از بهترین کشورهای جهان محسوب می شود که موارد مذکور نیز به عنوان بخش دیگری از مزایای آن تلقی می گردد.

در کنار مزایای مذکور می توان به مشکلات و معایبی برای دریافت ویزای این کشور نیز اشاره کرد. از اصلی ترین آن ها می توان به هزینه های بالای زندگی، تحصیل و سرمایه گذاری در انگلیس اشاره کرد. البته در این معایب بیشتر در ابتدای ورود مشکل ساز هستند اما بعد از گذشت مدتی و اشتغال و کسب درآمد می توان هزینه های زندگی را تامین کرد زیرا در این کشور درآمد و هزینه ها متناسب هستند و مخارج بالا در کنار حقوق و دستمزد بالا است.

در پایان اگه نکته مهمی در این زمینه به نظرتون می رسه خوشحال می شم بدونم؟

در کل با توجه به مطالب بیان شده می توان گفت که دریافت ویزای انگلیس روش و گزینه بسیار مناسب برای بسیاری از افراد می باشد علی الخصوص در حال حاضر با دریافت ویزای تحصیلی انگلیس می توان به چند نتیجه رسید آن هم با کم ترین هزینه و در سریع ترین زمان. یعنی افراد متاهل در صورتی که قصد مهاجرت به صورت خانوادگی را داشته باشند با اخذ پذیرش تحصیلی این امکان برای آن ها ایجاد خواهد شد. شرایط مناسب اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این کشور در کنار درآمد مناسب و بازارکاری مطلوب کشور انگلیس را به یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی تبدیل کرده است.

البته درکنار موارد بیان شده مشکل اصلی تازه واردان به انگلیس هزینه های بالای آن می باشد که معمولا باید هزینه های یک سال اول را داشته باشند تا با خیال آسوده برای اشتغال و کسب درآمد بتوانند اقدام کنند. به نظر شما کدام یک از انواع ویزا ویزای انگلیس گزینه مناسبی می باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.