...

دریافت ویزای توریستی

دریافت ویزای توریستی برای افرادی با اهداف اقامتی کوتاه ‌مدت مانند دیدار با خانواده، شرکت در سمینار، گردشگری و پیگیری پروسه‌های درمانی صادر می‌شود. این نوع از ویزا معمولاً بین 14 روز تا شش ماه اعتبار دارد که با توجه به هدف شخص از سفر به کشور مقصد و قوانین آن کشور صادر می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید روادید یا ویزا مدرکی است که اجازه ورود به مرزهای کشوری را به متقاضیان می‌دهد. درخواست برای ویزای توریستی همیشه بیشترین موارد درخواست ویزا را به خود اختصاص می‌دهد. به ‌طور معمول ویزای توریستی برای افرادی که اولین ‌بار به محدوده شینگن سفر می‌کنند برای مدت 15 تا 20 روز اعتبار دارد. این مدت ‌زمان برای اشخاصی که سابقاً به کشورهای عضو شینگن سفر کرده اند به مدت‌ 90 روز تا یک ‌سال با توجه به نوع تقاضای مسافر صادر می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت پزشکان به آلمان کلیک کنید

 انواع ویزای توریستی

ویزای توریستی به ‌طور کلی به دو نوع یک ‌بار ورود Single و چند بار ورود Multiple  دسته بندی می شود. این نوع از ویزاها بنا به درخواست متقاضی صادر می‌شود.

ویزای یک ‌بار ورود Single

ویزای توریستی Single  به‌طور معمول با مقاصد دیدار از خانواده، گردشگری و اهدافی از این ‌دست صادر می‌شود. همان‌طور که از نامش برمی‌آید این نوع ویزا تنها برای یک ‌بار ورود به کشور مقصد صادر می‌شود و فرد اجازه ورود مجدد به این کشور دیگر را ندارد. مدت اعتبار این ویزا از زمان صدور به مدت سه ماه می‌باشد.

 ویزای چند بار ورود Muliple

این نوع از ویزای توریستی به تعداد کمتری صادر می‌شود. با در دست داشتن ویزای توریستی چند بار ورود شما اجازه خواهید داشت در طول زمان اعتبار ویزا چندین ‌بار بدون محدودیت به کشور مقصد ورود داشته باشید.

نکات ویژه برای دریافت ویزای توریستی

  • یک سری از مدارکی که گویای شرایط خاص مانند برگه حضانت فرزند است باید پس‌از طی شدن مراحل ترجمه توسط دادگستری مهر شود که معمولاً دارالترجمه‌ها پس‌از ترجمه مدارک خودشان برای گرفتن مهر دادگستری اقدام می‌کنند.
  • تمام مدارکی که به سفارت ارائه می‌دهید باید توسط دارالترجمه رسمی ترجمه ‌شده باشد. اغلب سفارت‌ها ترجمه انگلیسی مدارک را می‌خواهند اما گاهی برخی سفارت‌ها مانند اسپانیا از شما می‌خواهد که مدارک را به زبان اسپانیایی ترجمه کرده و تحویل دهید. خیلی از سفارتخانه‌ها خودشان دارالترجمه‌های معتبر را به شما معرفی می‌کنند. در این صورت دارالترجمه هایی غیر از آن مورد پذیرش این سفارت‌ها نخواهد بود.
  • مرحله اعلام نتیجه که تایید یا عدم تأیید درخواست ویزا مشخص می‌شود به ‌طور معمول 14 روز کاری از زمان تعیین وقت سفارت و انجام مراحل مصاحبه زمان می برد. در مورد درخواست ویزای افرادی که زیر 18 سال سن دارند مدارکی دال بر رضایت پدر و مادر الزامی است. اما درمورد فرزندان بالای هجده سال رضایت والدین الزامی نیست و تنها مدارک تمکن مالی باید ارائه شود.
  • درصورتی‌که زوجین از هم جدا شده باشند برای سفر کردن کودک زیر 18 سال آن‌ها و برای درخواست ویزا باید پدر و مادر در سفارت حضور پیدا کنند درصورتی‌که یکی از والدین امکان حضور در سفارت را ندارد می‌تواند رضایت ‌نامه محضری را به همسرش ارائه دهد و رضایت خود را برای سفر فرزندشان اعلام کند.
  • بعضی از کشورها شرایط آسان‌تری برای ویزای توریستی به متقاضیان ایرانی ارائه می‌دهند مانند اسپانیا، یونان، ایتالیا و جمهوری چک. البته در مواردی که مدارکی مانند دعوت ‌نامه از کشور آلمان دارید یا قصد سفر گروهی با تور به کشور مجارستان را برنامه‌ ریزی کرده‌اید خیلی ساده‌تر و بی ‌دردسرتر می‌توانید ویزای توریستی این کشورها را دریافت کنید. اما در مورد کشورهایی مانند فرانسه، نروژ و اتریش قضیه تا حدی متفاوت است و با شرایط سختی به متقاضیان ایرانی ویزا می‌دهند.
  • کشورهایی مانند سوئیس و سوئد حتی با وجود دعوت‌نامه دارای اعتبار نیز ممکن است درخواست ویزای شما را رد کنند. از این ‌رو هنگامی‌که برای درخواست ویزای سوئیس و سوئد اقدام می‌کنید علاوه ‌بر دعوت‌نامه باید مدارک تمکن مالی خیلی قوی داشته باشید.
  • با توجه به اینکه کشورها به دلیل سیاست های خاص حکومتی، سخت گیری هایی برای صدور ویزا دارند چنانچه قصد سفر به کشورهایی مانند سوئیس و سوئد را دارید ( که برای صدور ویزا سخت می گیرند) مطابق پیمان شینگن می توانید از کشورهای دیگری مانند یونان و ایتالیا درخواست ویزا کنید. در این صورت با ویزای شینگنی که در اختیار دارید می توانید به راحتی به کشورهای دلخواه تان در منطقه شینگن وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.