...

ویزای کاری

به طور کلی، یک شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به کشوری دیگر است ابتدا باید ویزا، یا ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت، یا ویزای مهاجرت برای اقامت دائم دریافت کند. ویزای کار موقت برای افرادی است که می خواهند برای مدت زمان مشخصی به کار در کشور مورد نظر وارد شوند و دائمی یا نامحدود محسوب نمی شوند. هر یک از این ویزاها به کارفرمای احتمالی احتیاج دارد که ابتدا دادخواست خود را به خدمات شهروندی و مهاجرت ارائه دهد. برای درخواست ویزای کار به دادخواست تایید شده نیاز است.

در اینجا اطلاعات مربوط به هر نوع ویزای کار شامل صلاحیت و شرایط، به علاوه اطلاعات مربوط به نحوه درخواست ویزا وجود دارد. توجه به این نکته ضروری است که هر زمان لازم باشد این الزامات تغییر می کند، بنابراین ما پیوندهایی را به منابع دولتی ارائه کرده ایم که معتبرترین منبع اطلاعات به روز شده درباره محدودیت ها، سهمیه ها و رهنمودها برای گرین کارت و برنامه های ویزا خواهد بود.

شرایط ویزای کار

ویزای کار چیست و چرا به آن نیاز دارید؟ ویزا سندی است که اجازه سفر و ورود به کشور مقصد را فراهم می کند. قبل از بازدید، کار یا مهاجرت به یک کشور، به طور کلی شهروند یک کشور خارجی ابتدا باید ویزای آن کشور مورد نظر را دریافت کند و بسته به نوع ویزا دریافت شده، ممکن است مجوز کار در آن کشور را ارائه دهد.

انواع ویزای کار آمریکا

مهاجرت تحصیلی به امریکا

بسته به هدف و نوع کاری که می خواهید انجام دهید ، انواع مختلفی از ویزاهای کاری آمریکا وجود دارد.

در اینجا انواع ویزای کار موقت ایالات متحده آورده شده است:

ویزای H1B: شخصی در شغل تخصصی برای کار در یک حرفه خاص. به مدرک آموزش عالی یا معادل آن نیاز دارد. شامل شایستگی و توانایی برجسته و تحقیق و توسعه یا پروژه های تولید مشترک اداره شده توسط وزارت دفاع است.

ویزای H-1B1: توافق نامه تجارت آزاد (FTA) Professional – شیلی ، سنگاپور. برای کار در یک حرفه خاص. نیاز به مدرک فوق دبیرستان شامل حداقل چهار سال تحصیل در رشته تخصص دارد. (توجه: این ویزای مبتنی بر دادخواست نیست.)

ویزای H-2A: کارگر کشاورزی موقت. برای کارهای کشاورزی موقت یا فصلی. محدود به شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده، با استثنائات محدود ، در صورت تعیین به نفع ایالات متحده.

ویزای H-2B: کارگر موقت غیرکشاورزی. برای کارهای غیر کشاورزی موقت یا فصلی. محدود به شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده ، با استثنائات محدود ، در صورت تعیین به نفع ایالات متحده.

ویزای H-3: بازدید کننده کارآموز یا آموزش ویژه. برای آموزش غیر از پزشکی یا تحصیلات تکمیلی، که در کشور خود کارآموز یا برنامه های آموزش عملی در آموزش کودکان با معلولیت ذهنی، جسمی یا عاطفی موجود نیست.

نمایندگان رسانه های خارجی. این ویزای کار به روزنامه نگاران و کسانی که در بخش اطلاعات یا رسانه کار می کنند اجازه می دهد تا کار خود را در ایالات متحده انجام دهند.

ویزای L1: انتقال دهنده درون شرکت. برای کار در یک شعبه شرکت وابسته یا شرکت تابعه کارفرمای فعلی در یک سمت مدیریتی یا اجرایی، یا در موقعیتی که نیاز به دانش تخصصی دارد. فرد باید در مدت سه سال گذشته به مدت 1 سال به طور مداوم توسط همان کارفرما در خارج از کشور استخدام شده باشد

ویزای P-1: ورزشکار انفرادی یا تیمی یا عضو یک گروه سرگرمی. برای شرکت در یک مسابقه ورزشی خاص به عنوان یک ورزشکار یا به عنوان عضوی از یک گروه سرگرمی. نیاز به سطح عملکرد پایدار شناخته شده بین المللی دارد. شامل افرادی می شود که خدمات اساسی را برای حمایت از فرد فوق ارائه می دهند.

ویزای P-2: هنرمند یا سرگرم کننده (فردی یا گروهی). برای عملکرد تحت برنامه مبادله متقابل بین سازمانی در ایالات متحده و سازمانی در کشور دیگر. شامل افرادی می شود که خدمات اساسی را برای حمایت از فرد فوق ارائه می دهند.

ویزای P-3: هنرمند یا سرگرم کننده (فردی یا گروهی). برای اجرا، آموزش یا مربیگری تحت برنامه ای كه از نظر فرهنگی بی نظیر است یا یك اجرای سنتی یا قومی، محلی، فرهنگی، موسیقی، تئاتر یا هنری است. شامل افرادی می شود که خدمات اساسی را برای حمایت از فرد فوق ارائه می دهند.

ویزای R-1: کارگران مذهبی غیرمهاجر موقت. برای کمک به اتباع خارجی برای آمدن به آمریکا و کار در یک سازمان مذهبی.

ویزای TN: کارگران NAFTA. این ویزا به وکلا، دانشمندان، مهندسان، معلمان کانادا اجازه می دهد تا به طور موقت در ایالات متحده کار کنند.

ویزای O1: ویزا برای افرادی با توانایی های خارق العاده. ویزای O1 برای کسانی است که دانش تخصصی در زمینه علوم ، تجارت ، آموزش ، دوومیدانی یا هنر را از جمله به رسمیت شناختن بین المللی برای کار خود نشان می دهند.

بیشتر بخوانید : مهاجرت پزشکان به آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.